#
#
Galatasaray'da Ocak ayından bu yana gerilen keman yayları dün yapılan Olağan Mali Genel Kurul'da olabilecek en gergin halinden bir ses verdi. İbra meselesi açıklığa kavuştu.
01/04/2018 - 12:46
''Başarısız, basiretsiz ve vizyonsuz'' olarak eleştirilen önceki Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in dönemine ait yapılan Mali Genel Kurul oldukça tartışmalı geçti. Tartışmalar, bağrışmalar ve hakaretler silsilesi nedeniyle iki kez yarıda kesilen genel kurulda 30'a yakın kişi söz alarak kulübün genel durumuna dair tespitlerde bulundular ve Özbek dönemini ağır şekilde eleştirdiler.
 
Dursun Özbek'in ibra oylamasından önce kürsüden duygusal tonda yaptığı konuşma, üyelerin konuşmaları bitip oylama yapılıp ibra kararı çıkınca kürsüde yerini coşku seline ve kürsünden indikten sonra da tehditvari bir üsluba yerini bıraktı. 
 
 
Oturan üyeler tarafından gelen laf atmalara karşı ''Görüşeceğiz, görüşeceğiz.. Sizinle görüşeceğiz'' diyerek parmak ve kafa sallayarak tehditvari tavırlar sergileyen Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü tarihinde genel kurulda Galatasaraylılar tehdit eden ilk başkan olarak tarihe geçti. 
 
 
Bu tartışmada Dursun Özbek'in kimi ya da kimleri hedef aldığı bilinmezken, bu başlayan tartışmanın Mayıs'taki seçime kadar süreceği tahmin ediliyor. 
 
Ligde şampiyonluk yarışı veren Galatasaray'da şimdi ihtiras savaşları var. 
 
''Kasa Kolaylığı denen şey tefeciliktir''
Kulüp üyelerinden gazeteci Fatih Altaylı, söz alarak çıktığı kürsüde konuşması esnasında Galatasaray'ın son aylarına damga vuran ve temcit pilavı gibi sürekli dillendirilen, kulübe lütufta bulunuluyormuş gibi sunulan, medyaya yazdırılan ve medya tarafindan da özellikle pompalanan ''Kasa Kolaylığı'' meselesinin iç yüzünü açıkladı. 
 
''E-Spor, Yeğen, Otel konaklaması ve ekstralar''
Görevdeki yönetimin denetleme kurulu üyesi Reha Ünsay'ın mali genel kuruldaki konuşmasında bir bölüm özelikle dikkat çekti ve taraftarın büyük tepkisine neden oldu. Galatasaray'ın kurduğu E-spor şubesinin başına getirilen başkan Dursun Özbek'in yeğeni Serhat Özbek'in, E-spor takımından arkadaşları ile Dursun Özbek'in otelinde 48 gün aralıksız geceliği €150'dan kalması Galatasaray Spor Kulübü'ne fatura edilmiş. Reha Ünsay genel kurulda bu detayı açıklarken ''Ekstra harcamaları da bize girmiştir'' diye lafı bitirmesi manidar bir durum oluşturdu. Salonda bu duruma büyük tepki verildi.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için Türkiye fiyatı konusunda bir sızıntı...