#
#
10 yıl önce öldürülen bir taraftarın hikayesi. Gabriele Sandri.
11/11/2017 - 12:36
İLGİLİ LİNKLER
Kanlı biten Sicilya derbisi sonrasında almadık önlem bırakmamıştı İtalyanlar. Stada çift bariyer, pankart sokmak yasak, davul sokmak yasak, elektronik turnike vs.. Olmadı yine başaramadılar. 
 
Sezon başından beri riskli dedikleri maçlarda deplasman taraftarına yasak getiriyorlar, olayları hesapta başlamadan önünü kesiyorlardı. Akacak kan damarda durmuyor işte. 2 gün önce Napoli taraftarına Palermo deplasmanına gidemezsiniz dediler ama Lazio taraftarı Milano'ya gidemez demediler. Oraya kadar varsalardı da pek bir olay çıkmazdı Lazio - Inter arasında. Hollanda'da stad çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle kavgalar otoban kenarlarına taşınmıştı. Ajax ve Feyenoord'un lider takımı telefonda sözleşiyor, yer belirliyor, iki grup polisin bilmediği bir otoban kenarında meydan savaşı yapıyordu. İtalya'daki randevulu değil sadece bir rastlantı. Lazio ve Juve farklı deplasmanlara giderken çakışıyor ve çarpışıyorlar.
 
http://funkyimg.com/i/2ze4B.jpg
 
Hayatını polis kurşunuyla kaybeden Gabriele Sandri öyle fanatik Lazio taraftarı değil, grup üyesi de değil. 26 yaşında bir dj. Yani demirden korkan trene binmez değil bu vaka. Gabriele Sandri, Pazar günü arkadaşlarıyla Milano'ya maça giden bir Lazio sempatizanı sadece. Roma derbisi tarihinde tekrarı çoktur bunun. Lazio ve Roma taraftarı kolkola polise saldırmıştır Olimpiyat Stadı çevresinde yine öyle oldu. Bergamo'daki reaksiyon da Atalanta'lıların Lazio'lulara bir desteği. Doni'ye bile gider yapmış kendi taraftarı. Ne olur bundan sonra? Filmi bir yıl geriye sardılar. Yine önlemler, yeni önlemler, eyyam saha kapatmalar, iki gözyaşı, kalabalık bir cenaze. Sonra hayat devam eder. Hayat durduysa Sandri ailesinin evinde durmuştur. Gerisi teferruat...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elektrikli bisiklet pazarına bu sefer Rad Power Bikes imzalı yük taşıma yönelik tasarlanan gelişmiş...