#
#
Kırmızı-lacivertli gençler, Metin Oktay Tesisleri'nde tavuk, koyun keçi ve inek besliyor, kendi ürününü yetiştiriyor.
03/01/2017 - 13:42
Futbolcu yetiştirmeyi misyon edinen Altınordu’nun U14, U15,U16 ve U17 takımlarından 76 sporcu, kendi ürettikleriyle besleniyor, sadece futbolu değil, hayatı da öğreniyor 
 
Bazıları ''22 kişi bir topun peşinde'' diye tanımlasa da hayatın ta kendisidir futbol. Bu topraklardan geleceğin milli sporcularını yetiştirmeyi misyon edinen Altınordu'nun gencecik filizleri, kulübün Torbalı Futbol Meslek Okulu Metin Oktay Tesisleri'nde sebze yetiştirip, tavuk, keçi, koyun ve inek besleyerek futbolun sadece futbol olmadığını gösteriyor. Onların yetiştirdiği marulların yanı sıra organik yumurtalar ve sağılan süt, aile ortamındaki sofraya geliyor.
 
http://funkyimg.com/i/2mWRD.jpg
 
U14, U15, U16 ve U17 takımlarından 76 futbolcu toprağı ekiyor, biçiyor ve sadece futbolu değil, hayatın zorluklarını da öğreniyor. Şimdilik bir tarla var, bir kümes, koyun ve keçiler, 2 de inek. Gençler, bu üretimi daha da büyütmeyi amaçlıyor.
 
Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan ise, ''Amacımız onları tarlada çalıştırmak değil. Üretimin nasıl bir şey olduğunu gösteriyoruz. O sebze ve meyveler nasıl zorluklarla soframıza kadar geliyor, öğreniyorlar'' yorumunu yaptı.
 
http://funkyimg.com/i/2mWRF.jpg
 
Altınordulu gençler, süt sağmayı da öğreniyorlar. Veteriner hekim Veli Keskin'in yanı sıra bir ziraatçi haftada en az bir gün Metin Oktay Tesisleri'ne gelerek çocuklara bilgi veriyor. Tesisteki iki ineği besleyen çocuklar artık daha fazla süt içtiklerini söylüyor.
 
http://funkyimg.com/i/2mWRG.jpg
 
http://funkyimg.com/i/2mWRH.jpg
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon modelleri, bünyelerinde her geçen gün daha büyük piller taşıyor. Ancak...