#
#
Dumoulin’in sakatlığını atlatamamasıyla sezon başında Tour de France 2019’un en büyük favorisi olarak gösterilen iki isim de yarışı bu yaz evinden izleyecek.
22/06/2019 - 01:41
Chris Froome’un Dauphine’de zamana karşı etabının sabahında parkuru tekrar ederken geçirdiği ciddi kazanın ardından gözler sakatlığı nedeniyle Giro’yu erken bırakan Tom Dumoulin’e çevrilmişti. 2017’nin Giro şampiyonu, 2018’in de Giro ve Tour ikincisi Dumoulin, bu yıl Tour de France’ın en büyük adayı haline gelmişti ama sağlığı buna izin vermedi.
 
 
Giro’da dizini neredeyse paramparça eden Dumoulin’in Tour şansı Froome ile neredeyse eşitlenmişti ve kendini test etmek için katıldığı Dauphine’yi iki etap kala bırakmıştı. Sebebi ise Alpler’deki irtifa kampına gitmesiydi ancak o kamptaki ilk idman, kötü haberi de beraberinde getirdi.
 
Dizindeki sakatlık tam olarak iyileşmeyen Dumoulin, irtifa kampında 3. saati dolduramadan yokuşlara dayanamadı ve takımı da bir sonraki gün Tour de France 2019’da yarışmayacağını açıkladı. Kararın gerekçesi olarak ise iyileşme sürecini tam anlamıyla atlatamadığı için Tour’da rekabete ortak olabilmesinin gerçekçi bir hedef olmaması gösterildi.
 
 
“Geçtiğimiz ay benim için baştan sona zordu ve dizimin durumu da zaman zaman kötüye gidiyordu.” diye söze giren Dumoulin, sezonun en büyük hedefinen uzak kalışını şöyle anlattı: “Giro’da olanlardan sonra gerçekten Tour’a gitmeyi istedim ama bu hafta anladım ki mevcut durumum orada olmam için yeterli değil. Kendimi çok zorladım ama vücudumu dinleyip gerçekçi olmayan bir hedefin peşinde koşmaktan vazgeçmeliyim.”
 
 
Team Sunweb’in doktorou Anko Boelens de yaptığı açıklamada Dumoulin’in iyileşme sürecinde çok fazla gerileme oluşuna dikkat çekti: “Tom gerçekten Tour’da olmayı istedi ve çok çalıştı ama sonuç şu ki bu mümkün gözükmüyor. Dinlenme, toparlanma ve kademeli olarak yarışlara dönme sürecine çok güvendik ama her iyileşme sürecine olduğu gibi Tom’unkinde de aksaklıklar yaşandı. Zaman artık aksaklıklarla mücadele etme konusunda bizden yana değil, biz de tamamen iyileşene kadar Tom’u yartıştırmamanın doğru karar olduğunu düşündük. Büyük isteğine rağmen iyileşme sürecini en iyi şekilde atlatması için Tour hedefinden bu yıl için vazgeçmesi gerekti.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
OPPO bugün önemli duyurular yapacağı OPPO INNO DAY 2021 etkinliği için resmî açıklamayı...