#
#
Brezilya’nın tecrübeli futbolcusu Formiga, Fransa’da erişilmesi güç bir rekora imza atacak.
06/06/2019 - 02:57
2019 Kadınlar Dünya Kupası’nın neler getireceği şimdiden belirsiz. Fakat bir rekora şahit olmaya çok yakınız. Brezilya’nın tecrübeli oyuncusu Formiga, turnuvada sahaya çıktığı anda rekor kıracak ve kariyerinde yedinci defa Dünya Kupası’nda sahne alacak.
 
Formiga turnuva tarihindeki ilk maçına 1995 yılında çıktı. O zamanlar 17 yaşında olan oyuncu, takımının yedek oyuncusuydu ve genelde kenardan gelerek katkı vermeye çalışıyordu. 1999’da üçüncü olan takımın bir parçası olan başarılı oyuncu, turnuva tarihindeki ilk golünü 2007’de Çin’de düzenlenen turnuvada kaydetti ve çeyrek finalde Avustralya ağlarını havalandırdı.
 
Bugünlerde 41 yaşında olan Formiga’yı 2015’e kadar yalnız bırakmayan bir rakibi de vardı. Japon orta saha Homare Sawa, 1995’ten 2015’e kadar bütün Dünya Kupası organizasyonlarında yer almıştı. Fakat 2015’te futbola son noktayı koydu ve bu yolda Formiga’yı yalnız bıraktı.
 
Formiga turnuva tarihine 24 maça çıktı. Rekor ise 30 maçla ABD’li Kristine Lilly’e ait. Formiga’nın Lilly’i geride bırakması için Brezilya’nın 2019’da en azından yarı finale yükselmesi ve Formiga’nın tüm maçlarda forma giymesi gerekiyor.
 
Bu arada Formiga, Portekizce'de 'karınca' demek. Senelerdir en üst seviyede futbol oynayan biri için gayet uyumlu....
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Alman otomotiv devi Volkswagen cephesine açılan emisyon davaları dur durak bilmiyor. Bu sefer ise kötü haber...