#
#
Malezya'da düzenlenen turnuvada Top 16 bittiğinde net favori Brezilya'ydı. 3 maçta 15 gol atarken Güney Kore'yı 10-3 gibi turnuva tarihine geçecek bir skor ile mağlup etmişlerdi, Belçika'yı ise çeyrek final öncesinde 10-0 ile. Arjantin önce Brezilya'yı eledi, sonrasında da finale kadar çıkıp Uruguay'ı devirerek şampiyon oldu.
11/07/2013 - 19:08
Arjantin E Grubu'ndan ancak ikinci olarak bir üst tura çıkabildi. Macaristan ve Kanada galibiyetleri ile başladıkları Turnuva'da Avustralya ile unutulmaz bir 90 dakika oynadılar. 3-1'geriden gelip 88. dakikada Riquelme'nin penaltısıyla beraberliği yakaladılar ancak Salapasidis 90. dakika penaltısı ile Avustralya'ya 4-3'lük galibiyeti getirdi. Salapasidis, bu maçta takımının 4 golüne de imza atarak bir maçta en çok gol atan oyuncular listesine girmeyi başardı. Aynı turnuvada Adailtan Güney Kore maçında 10 golün 6'sını atmasa belki de listenin şu an bile en tepesinde yer alacaktı.
 
Uruguay ise grubundan güzel futbol ve lider olarak Top 16'ya adımını attı. Oynadıkları üç maçta sadece Malezya'dan bir gol yediler. Rakiplerinin Belçika ve Fas olmasının da bunda rolü vardı. Hem Belçika (Brezilya'ya 10-0) hem de Fas (İrlanda'ya 2-1) Top 16 turunda turnuvaya veda ettiler.
 
Arjantin İngiltere'yi Top 16'da 2-1 ile geçtikten sonra turnuvanın favorisi Brezilya'yı, hem de gol yemeden 2-0 devirdiler. Yarı finalde İrlanda'yı da 1-0 ile geçerek finale adlarını yazdırdılar. Uruguay ise final yolunda Amerika'yı 3-0, Fransa'yı penaltılarla ve Gana'yı 3-2 geçerek ilerledi.
 
Kuala Lumpur'da Shah Alam stadyumunda oynan final maçında favori Arjantin'di. 62.000 seyirci, FIFA'nın en büyük ikinci turnuvasının finaline tanık olmak için yerlerini almıştı. Bir tarafta Leo Franco, Cufre, Samuel, Cambiasso, Riquelme gibi yıldızlarıyla Arjantin (Aimar yedekti); bir tarafta Zalayetalı, Coelholu, Alvaro Perealı ve turnuvanın en iyi oyuncusu seçilen Nicolas Oliveralı Uruguay.
 
Uruguay maçın başında, 15 dakikada Pablo Garcia'nın muhteşem frikiğiyle öne geçti. Arjantin rakibini açmakta zorlanıyordu fakat duran toparın başında Juan Roman Riquelme gibi bir oyuncunuz var ise, gol bulmanızın bir çok farklı şansı var demektir. Juan'ın kornerine kafayı vuran saçlı (!) Cambiasso takımına beraberliği getidi. 43.dakikada Scaloni'nin yaptığı ikiye bir sonucunda kanattan getirdiği pozisyona şık bir son vuruş yapan Quintana Arjantin'e kupanın yolunu açtı. İkinci yarı Uruguay'ın baskısı ile geçti ama Arjantin savunması ve Leo Franco maçı uzatmalara götürecek gole bile geçit vermediler. Turnuva tarihinin en başarılı ekiplerinden Arjantin, hem üçüncü kez U-20 Dünya Kupası şampiyonluk kupasını, hem de Fair Play ödülünü müzesine götürmeyi bildi. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Volvo bağlantılı elektrikli otomobil odaklı firma Polestar, güzel bir haber verdi. Dikkat çeken konsept...