#
#
2007 yılında düzenlenen turnuvanın finali, Arjantin'in geri dönüşüne sahne oldu.
12/07/2013 - 09:41

2007'de Kanada'da düzenlenen turnuva birçok sürprize gebe olmuştu. Turnuvanın favorilerinden İspanya'yı çeyrek finalde eleyen Çekler, yarı finalde Avusturya'yı eledikten sonra finalde bir diğer favori Arjantin ile karşılaşacaktı. E Grubu'nda yer alan ve turnuvanın ilk gününde karşılaşan bu iki ekip, turnuvanın son gününde de tesadüfi bir şekilde karşılarında birbirlerini buldular.

Martin Fenin önderliğindeki Çek Cumhuriyeti 20 Yaş Altı Milli Takımı, gruplarda oynanan maçta Arjantin'e boyun eğmemişti ve yenilmeden finale yükselmişlerdi. Arjantin de Çek Cumhuriyeti karşılaşması haricindekileri çok kolay kazanarak buraya gelmişti.

Agüero ve Zarate'nin en önemli silahlar arasında yer aldığı Arjantin'de, kulübede Di Maria ve Alejandro Gomez gibi yetenekler de vardı. Çekler'de ise Fenin haricinde dikkat çeken isimler, Tomas Pekhart ve Marek Suchy'di. Maça daha arzulu başlayan ekip Arjantin oldu ve ilk yarı boyunca önemli fırsatlardan yararlanamadılar. 2.yarının başlarında oyun biraz daha dengelendi ve Çekler'in umudu Martin Fenin'in attığı muhteşem gol onları mucizeye bir adım daha yaklaştırdı.

Ancak Arjantin'in geri dönüş hikayesi çabuk başladı ve golden 2 dakika sonra atılan ara pasa hareketlenen Agüero, düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi ve her şey yeniden başladı. Önemli bir oyuncu olması beklenen ve Sevilla forması da giyen Acosta'nın oyuna dahil oluşu ibreyi iyice Arjantin'e çevirdi. Baskıyı arttıran Tangocular, Zarate'nin paslaşarak kullanılan köşe vuruşunun ardından yaptığı vuruşla golü buldu ve maçı 2-1 kazanarak kupaya uzandılar.

Çek Cumhuriyeti'nin bu neslinden ve Martin Fenin'den büyük beklentilere sahip olsalar da, beklenen etkiyi hiçbir zaman yapamadılar. Arjantin'de ise başta Agüero olmak üzere; Di Maria, Banega, Romero gibi milli takımda as kadroda yer alan oyuncular meydana çıktı.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
iFixit, Apple Watch Series 6 modelini parçalarına ayırdı. Kısa bir süre önce yurt dışında...