#
#
Turnuvaya vasat başlayıp her geçen maç performansını artıran Fransa, finale giden yolda U-20 Dünya Kupası'ndaki ilk maçlarında 3-1 yendikleri Gana'yı bir kez daha devirmek zorunda.
10/07/2013 - 17:09
Fransa-Gana eşleşmesinde turnuvanın en iki golcü takımı karşı karşıya gelecek. Fransa'nın toplam gol sayısı 13 iken Gana'nın 12. Sadece goller değil, girişimlerde de iki takım turnuva boyunca öne çıktı. Fransa'nın 86 girişimine Gana inanılması zor olan 114 girişim ile karşılık verdi. İki takım arasındaki en büyük fark yenilen gol sayılarında. Fransa'nın yediği gol sayısı 5, Gana'nın ise 10. Tetteh'in öğrencileri kalan takımlar arasında en çok gol yemiş olan ekip.
 
Bu rakamlar bize çok keyifli bir maç vaad ediyor. Tempolu, iki takımın da gol şansları yakalayacağı ve rakibinin zaaflarından faydalanacağı bir karşılaşma olasılığı yüksek. Mankowski'nin takımını nasıl bir sistem ile oynatacağı bu noktada kritik olacak. Eğer Foulquier ve Digne'i önceki maçlardaki gibi bir kanat oyuncusu gibi kullanırsa, Gana'nın oyunu enine açarak tehlikeli hücumlar geliştirmesine olanak verecek. Burada gözüken çözüm, en azından bir bekin ya da orta sahanın ortasında oynayan iki oyuncudan bir tanesinin hücumlarda savunmaya yakın kalması ve stoperleri üçlemesi.
 
Fransa'nın Kondogbia-Pogba orta ikilisinden vazgeçmesi pek mümkün gözükmüyor. Mankowski'nin son iki maçta denediği bu birliktelik, Fransa'nın hücumları yönlendirmesinde ve iki oyuncunun da verimini artırmasında önemli rol oynadı. Eğer Veretout'yu geriye çekip Kondogbia'yı öne atarsa, Fransa'nın etkinliği düşecektir ve Gana bundan istifade edebilir.
 
Monkowski'nin yarı finalde kozlarından biri rakibin cezalı oyuncuları. Savunma oyuncuları Joseph Attamah ve Lawrence Lartey ile orta saha oyuncusu Moses Odjer bu karşılaşmada cezalı olacak. Sanogo-Thauvin-Bahebeck üçlüsünün performansı da dolayısıyla önem kazanıyor. Rakibi baskı altına alıp hataya zorlarlar ise Gana kendilerine fırsatları tanıyacaktır. Pogba'nın orta sahadan attığı uzun paslar ile Sanogo net gol pozisyonlarına girebilir. Sürekli tetikte olması ve boş alanlara kaçması gerekiyor. Ayrıca duran toplar Fransa'nın önemli bir silahı. Son iki maçta kornerden gol buldular. Bu şekilde bulunacak bir gol, maçın açılmasına ve açık alanlarda Fransa'nın rakibini kolayca sirkülase etmesine neden olabilir.
 
Fransızlar motive olup son iki maçtaki oyunlarının %70-80'ine çıkabilirler ise adlarını finale yazdırabilirler fakat eksik Gana'yı hafife almak büyük bir hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Türkiye maçının ikinci yarısının başındaki gibi bir maç içi duraklama dönemi yaşarlarsa Gana kendilerine acımayacaktır. Tetteh'in takımı inanılmaz bir direnç gözteriyor ve hiç bir zaman pes etmiyor. Bu da bize sürprizlere açık ve heyecanlı bir maç vaad ediyor. Haydi ekran başına!
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sound X akıllı hoparlör modeli altına konumlandırılan Huawei Sound modeli sonrasında firmadan bir...