#
#
Uruguay futbol tarihinin en önemli isimlerinden, aktif kariyerini hala sürdüren ve futbola adım attığı Penarol'e dönüp vefa borcunu ödeyen Diego Forlan'ın belgeselinden ilk trailer yayınlandı.
22/08/2015 - 14:19
DF10, dünyanın en iyi oyuncularından, futbol dünyasına harika bir iz bırakmış olan Diego Forlan'ın hikayesini anlatacak. DF10, başarıların, fedakarlıkların ve bir oyuncunun dünya futbolunun elit seviyesine yükselirken harcadığı emeğin filmi olacak.
 
Bu filmde hayatındaki farklı dönemlerden kesitlere tanık olacağız ve ailesi, eski takım arkadaşları, eski teknik direktörleri, arkadaşları ve dünya futbolunun bazı önemli figürlerinden Forlan hakkında sözler duyacağız. 
 
Diego Forlan hiç şüphesiz son 20 yılın en ''underrated'', yani hak ettiği değerin çok daha altında değer görmüş isimlerinden biri. Bu belgeselle bu algının da değişmesi olası. DF10, Uruguaylı yıldızın muhteşem kariyerine dalmamızı sağlayacak ve yayınlanan trailer da bu konuda insanın iştahını açıyor.
 
Filmde Sir Alex Ferguson, Forlan'ın Old Trafford'da Liverpool'a iki gol atarak nasıl Manchester United için ''efsane'' haline geldiğinden bahsederken, Luis Suarez ise onu ''dünyanın en iyi oyuncusu'' olarak tanımlıyor.
 
Forlan'ın Independiente'de başlayan profesyonel kariyeri Manchester United'a transferiyle yeni bir boyut kazandı. Bambaşka bir iz bıraktığı ve kariyerinde büyük yeri olan Villarreal ise kendisini sadece €2M karşılığında transfer ederek böyle inanılmaz bir yıldızı yakın tarihin en komik bonservislerinden biriyle kadroya katmıştı. Forlan'ın sonraki durağı, ona iki tane Avrupa kupası kazandıran Atletico Madrid olurken, sonrasında yolu önce Serie A'ya düştü ve Inter'de oynadı, Inter'den ayrılıp bu sefer Brezilya Serie A'daki Internacional'e transfer oldu.
 
Artık 36 yaşında olan Forlan, belgeselde de işlenmiş olan Japonya'daki Cerezo Osaka macerasının ardından bu yaz, 11-13 yaşları arasında ilk altyapı deneyimini yaşadığı Penarol'e 1.5 yıllık imza atarak kendisine bu eşsiz kariyerin ve deneyimin kapılarını ardına kadar aralayan kulübüne vefa borcunu ödedi.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Koronavirüs önlemleri kapsamında önlemler alan Hindistan’dan çok ilginç görüntüler...