#
#
Ev sahipliğini Türkiye'nin yapacağı 19'uncu FIFA U20 Dünya Kupası bugün başlıyor.
21/06/2013 - 11:27

Türkiye'de düzenlenen, 7 kentin ev sahipliğinde gerçekleşen 19'uncu FIFA U20 Dünya Kupası bugün başlıyor. 6 grupta toplam 24 takımın mücadele edeceği organizasyonun ilk gününde A ve B gruplarında 4 maç oynanacak.

Saat 18:00'de İstanbul Ali Sami Yen Arena'da oynanacak Fransa - Gana ve Kayseri Kadir Has Stadyumu'nda oynanacak olan Küba - Kore Cumhuriyeti maçı ile start alacak olan turnuvada günün diğer maçlarında saat 21:00'de Ali Sami Yen Arena'da ABD - İspanya, Kayseri Kadir Has Stadyumu'nda da Nijerya ile Portekiz karşılaşacak

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter'in başlama vuruşunu yapacağı turnuvada açılış maçını Cüneyt Çakır yapacak. 

6 farklı konfederasyondan 24 takımın katılacağı organizasyona İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, Gaziantep, Trabzon ve Rize şehirleri ev sahipliği yapacak. 13 Temmuz Cumartesi günü finalin oynanacağı İstanbul Ali Sami Yen Arena'da ayrıca çeyrek final ve üçüncülük maçları ile birlikte toplam 11 maç oynanacak. Bursa'da 9, Kayseri ve Gaziantep'te 8, Antalya'da 7, Trabzon'da 6, Rize'de ise 3 maç olmak üzere toplamda 52 maç oynanacak.

Ev sahibi Türkiye ilk maçını 22 Haziran Cumartesi günü saat 21:00'de Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda El Salvador ile yapacak. 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple’ın çok dikkat çeken iPhone 12 ailesi için testler gelmeye devam ediyor. Bu sefer...