#
#
FIFA Başkanı Sepp Blatter geçen hafta Küba'ya yaptığı ziyarette, U-20 milli takımıyla da bir araya geldi.
21/04/2013 - 12:44
FIFA Başkanı Sepp Blatter, beraberinde geniş bir heyet ile birlitke Küba'yı ziyaret etti. Tarihinde ilk kez FIFA U-20 Dünya Kupası'na katılma başarısı gösteren Küba böylece ilk kez bu denli büyük bir uluslararası futbol organizasyonunda da temsil edilecek. FIFA'nın desteklediği özel bir gelişim programı uygulayan ülke futbol federasyonu, Blatter ve yanındakilere ülkedeki üç önemli futbol tesisini gezdirirken, Mario Lopez Uluslararası futbol akademisinde Küba U-20 milli takımının çalışmasını da izledi.
 
Gezi sonrasında Küba futbolunun gelişiminden bahseden Blatter "Küba'nın gösterdiği bu gelişim diğer ülkelere de örnek olmalı. Devletin ve idarecilerin birlitke yürüttüğü bir çalışma sonunda futbolda ciddi gelişmeler kaydettiler" dedi.
 
Küba Futbol Federasyonu Başkanı da FIFA'ya özellikle genç yaş guruplarında ve kadın futbolunda gelişim için sağladıkları destekten ötürü teşekkür etti.
 
Türkiye'de düzenlenecek olan FIFA U-20 Dünya Kupası'nda Küba B Grubu'nda, Kore Cumhuriyeti, Nijerya ve Portekiz ile mücadele edecek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung ekran teknolojilerindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Televizyonlarda...