#
#
20 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Uçar, Avustralya maçının gruptaki bütün sıralamayı belirleyeceğini söyledi.
28/06/2013 - 11:04
FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası C Grubu'ndaki son maçında yarın Avustralya ile karşılaşacak 20 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, maçın, grupta bütün sıralamayı değiştirecek bir karşılaşma olacağını söyledi.
 
Uçar, maçın oynanacağı Hüseyin Avni Aker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, grupta, El Salvador'un Avustralya galibiyetiyle enterasan bir tablonun oluştuğunu belirterek, ''Biz, şu anki durumumuz itibariyle Avustralya maçı sonrası grubu birinci de sonuncu da bitirebiliriz. Geçen basın toplantısında da sürprizlerle ilgili soru gelmişti. Sürprizler devam ediyor, devam da edecek. Her türlü rakibi ciddiye almak lazım'' diye konuştu.
 
Avustralya maçını çok önemsediklerini ifade eden Uçar, ''Grupta bütün sıralamayı belirleyecek bir maç. Avustralya'yı Kolombiya maçındaki performansıyla dikkate almamız lazım. Oldukça başarılı bir performansları vardı. El Salvador maçından farklı bir oyun anlayışıyla karşımızda olacaklarına inanıyorum'' ifadesini kullandı.
 
Rize'deki seyircinin takım üzerinde Kolombiya maçında yenilmelerine karşın olumlu etkisinin olduğunu dile getiren Uçar, ''Takımım maçı kaybetse de zaman zaman temposunu yükseltti. Oyuna ilk ve ikinci yarılarda iyi başladık. Seyircinin etkisi vardı, aynı alakayı Trabzonlu seyircilerden de bekliyoruz. Bu gençlerin şampiyonası, en çok desteğe de gençlerin ihtiyacı var. İnşallah Trabzonlu sporseverler bize en üst desteği gösterecekler''  görüşünü dile getirdi.
 
Uçar, milli takımlarda çok iyi organize olmanın birinci yolunun birliktelikten geçtiğini anlatarak, şöyle devam etti:
 
''Bizim böyle şansımız yok. İki idman yapıp maça çıkıyoruz. Oyuncularla çok fazla birlikte olamıyoruz. Çok iyi organize olabilmek için aynı takımda ısrar etmek lazım. Bizim ülkemizde böyle şans yok. En ufak başarısızlıkta ya hoca ya oyuncular değişiyor. Hemen sportif başarı gelsin istiyoruz ama gözlemimiz tespitimiz şudur; bugün karşılaştığımız ekiplere baktığımız zaman bu çocuklar 16, 17, 18, 19 yaş takımlarında hep aynı ekiplerde oynamışlar. İsim olarak kadro olarak 3-5 değişikle buradalar. Bizim de bu istikrarı sağlamamız lazım.'' 
 
Kolimbaya maçında kazanmak için yeteri kadar orta ve şutlarının olmadığını vurgulayan Uçar, ''Bu nedenle hazırlıklarımızda şut ve orta idmanları yaptık. Avustralya maçında çok daha fazla şut atmak, orta yapmak ve pozisyona girmek zorundayız. Oyuncularımın üstünde baskı olması çok doğal. Bunlar 19-20 yaşında oyuncular. Bundan önceki turnuvalarda da ev sahibi takımlar baskı altındaydı. Ülke olarak hayatımızda ilk defa dünya kupası görüyoruz. Bunun da bir stres oluşturması çok doğal'' diye konuştu.
 
Uçar, bir gazetecinin ''Avustralya karşısındaki beraberliğin gruptan çıkmak için yeterli olabileceğini'' söylemesi üzerine de ''Avustralya karşısında beraberliğe çıkmayacağız.Futbol, sürpiz oyun. El Salvador Kolombiya maçında beraberlik alabiliriz, kazanırsak lider oluruz, en kötü şartlarda bir puan almamız lazım. Ama bir puan için çıkan takımlar genelde başarılı olamazlar. Biz bugüne kadar milli takım ve uluslararası seviyelerde kazanmak zorunda olduğumuz, favori gösterdiğimiz maçları kazanmakta zorlanıyoruz, kazanamıyoruz. Ben bu maç ve bundan sonraki maçlar için uluslararası arenada bir maç varsa beraberliğe çıkmayacağım. Çünkü biz İtalyanlar gibi iyi defans yapan bir ülke değiliz.''
 
Uçar, sakatlıkları bulunan Fatih ve Kerim Frei'nin fizik olarak oynayacak duruma geldiğini ve yarınki karşılaşmada bu oyuncuları oynatmayı düşündüklerini sözlerine ekledi.
 
Okay'ın konuşması
Milli oyuncu Okay Yokuşlu ise Türkiye'de düzenlenen organizasyonun önemini bildiklerini belirterek, ''Sonuçta, FIFA'nın düzenlediği en büyük ikinci organizasyon. Burada her oyuncu oynamak ister. Organizasyonun öneminin farkındayız. Elimizden geleni sahada yapıyoruz. Bazen işler uygun gitmeyebilir ama ben takım arkadaşlarımın farkında olup olmaması konusunda bir sorun yaşadığını sanmıyorum''  şeklinde konuştu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sık sık gündeme gelen merak uyandırıcı akıllı telefon modeli OnePlus Nord için en net...