#
#
Fenerbahçe, deplasmanda oynanan Viktoria Plzen maçında sahte biletle stada girmek isteyen taraftarlar nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Ancak bu kez UEFA'nın raporunda Fenerbahçe lehine ifadeler var.
20/03/2013 - 14:03
Fenerbahçe, Avrupa Ligi'nde Victoria Plzen ile deplasmanda oynadığı maçta bazı taraftarlarının sahte biletle stada girme teşebbüsünde bulunması nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildi.
 
Ancak konuyla ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, sarı lacivertli temsilcimizin lehine önemli bilgilere yer verildi.
 
F.BAHÇE ÖNCEDEN UYARMIŞ
Açıklamada "belli bir taraftar grubu" olarak tanımlanan bazı Fenerbahçeli taraftarların sahte biletle maça girmeye çalışacağı bilgisinin kulübe ulaştığı ve bu bilgininin hem Plzen kulübü hem de UEFA ile paylaşıldığı belirtildi: "belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulübümüz yetkilileri, Viktoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmuşlardır"
 
UEFA'DAN F.BAHÇE İÇİN OLUMLU İFADELER
"Bu işbirliğinin sonucu olarak sahte biletli kişilerin stadyuma girişi Çek güvenlik güçleri ve UEFA görevlileri tarafından engellenmiştir" diye süren açıklamada UEFA'dan kulübe gelen yazıda Fenerbahçe hakkındaki olumlu bir ifadeye de yer verildi: "Söz konusu işbirliği; UEFA’dan kulübümüze gelen sevk yazısında da 'Fenerbahçe Kulübü güvenlik organizasyonu çerçevesinde azami gayret göstermiştir' şeklinde de ifade edilmiştir"
 
Ancak yine de teşebbüs aşamasında kalsa da bu eylem dolayısıyla, Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edildiği de belirtildi.
 
NELER YAŞANMIŞ?
Fenerbahçe'nin açıklamasında ilgili ihlalin UEFA raporunda şu şekilde yer aldığı belirtildi: "Stadyum dışında sahte biletli / biletsiz Fenerbahçe taraftarları stadyuma girmeye çalıştı; sayıları yaklaşık 150’ydi. Bu olay devre arasında yaşanmıştır. Stadyumdaki Fenerbahçe taraftarlar kapıyı açmaya çalıştı. Polis ve güvenlik görevlileri bu girişimi engelledi, kısa bir müdahalenin ardından durum kontrol altına alındı. Polis ve güvenlik görevlileri, iyi bir işbirliğiyle durumu dikkatle yakından izledi. Bu gelişme maçın sorunsuz bir şekilde seyretmesini etkilemedi"
 
Fenerbahçe Kulübü, olayla ilgili savunmasını UEFA’ya iletirken; konunun, en geç 19 Nisan 2013 Cuma gününe kadar karara bağlanmasının beklendiğini duyurdu.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
konuyla alakalı bir röportaj bence,özellikle de son kısım...
 
M. Ali Aydınlar'dan sitem, isyan, gözdağı
 
Şike soruşturması sürecinde Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile ipleri koparan Mehmet Ali Aydınlar usta yazarımız Büşah Gencer’e konuştu. Başkanlık için yarışacağını açıkça ifade eden ünlü işadamı gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.
26 Mart 2013 Salı 10:08
 

YURT SPOR (Büşah Gencer)- Amigo Sefa Kalya'nın ameliyat masraflarını o mu üstlendi? Reis lakaplı Sefa'nın cipini o mu hediye etti? GFB'nin sponsoru o mu? Meşale ve sahte bilet olayı için ne diyor? UEFA ile Fenerbahçe arasındaki özel protokol ne? F.Bahçe Başkanlığı adaylığı için çalışıyor mu? F.Bahçe'de kimlerle birlikte hareket ediyor?
 
Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı ve Fenerbahçe Kulübü eski Asbaşkanlarından Mehmet Ali Aydınlar, dün Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi'ni resmen hizmete açtı. FIFA tarafından “Mükemmeliyet Merkezi” seçilen bu dünya standartlarının üzerindeki bu muhteşem tesis Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun.
 
Acıbadem Hastaneleri'nin sahibi olan Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe aşığı olan Kadıköy çocuğu bir Malatyalı'dır. 13 Mart'ta tiroid bezlerimden olduğum ameliyat sırasında bizzat ziyaretime gelen dost insanlardan bir tanesidir. Peki, 2 Fenerbahçeli bir araya gelince ne yapar? Fenerbahçe muhabbeti yapar değil mi? Evet, Sayın Aydınlar ile biz de öyle yaptık…
Sohbet süresince anladım ki, Mehmet Ali Aydınlar'ın Fenerbahçe ve Başkan Aziz Yıldırım'ın peşini bırakmaya niyeti yok.
 
SEFA OLAYINI İSPAT EDEMEYEN NAMERTTİR
 
Aydınlar'a “Sefa'yı ameliyat ettirmişsiniz, altına cipini almışsınız, grubunu da maddi açıdan destekliyormuşsunuz onun için de GFB işbaşındaki yönetimin zarar görmesi için çalışıyormuş, tribünleri bölüyormuş” diye sordum.
 
“Sefa Kalya benim hastanemde ameliyat oldu, ancak ücreti de kendisinden tıkır tıkır alındı” diyor Aydınlar ve şöyle devam ediyor: “Sefa reis lakaplı arkadaşın arabasını aldığımı, kalp ameliyatı masraflarını üstlendiğimi ispat edecekler, öyle konuşacaklar. Bu dedikodular ile birlikte GFB'ye yardım ettiğimi ve bu yönetimi yıkmak için bu taraftar topluluğuna azmettirici olduğumu ispat etmezlerse namerttirler...”
 
UEFA İLE ÖZEL PROTOKOL İMZALANDI
 
“Genç yaşında kaybettiğim oğluma ve ailemize yapılan saygısızlığı unutamam” diye başlıyor söze Mehmet Ali Aydınlar ve devam ediyor: “Fenerbahçe'nin başkanı NTV'ye çıkıyor, “Biz onun çocuğunun vefatında neler yaptık o bize neler yaptı” diyebiliyor. Aziz Yıldırım, genç yaşında yitirdiğim oğlumu, şike sürecinde TFF, UEFA ile Fenerbahçe arasındaki kavgaya alet edebilecek kadar ölüye ve ölünün ailesine saygısızlık yapabiliyor. Bu yenilip yutulacak şey değil. Ardından sponsorluğumuzla büyüttüğümüz Fenerbahçe voleybolunu kini uğruna Acıbadem Grubu'ndan aldırıyor. Ayrıca içlerinden geldiğimiz Fenerbahçe taraftarını kendine bağlı bazı gazeteciler kanalıyla şahsıma karşı ayaklandırıyor. Benim maaş, prim ve transfer taksitlerini ödediğim eski futbolcum Aykut Kocaman'ı kullanıyor. Bunlar bir Fenerbahçeli için ağır şeyler. Ama yakında tüm Fenerbahçeliler, Yıldırım'ın UEFA ile yaptığı özel protokolü görecek. Bir kopyası elimde o protokolün, yakında masaya koyacağım. Fenerbahçe taraftarı işte o zaman gerçeği ve Aziz Yıldırım'ı anlayacak. Bekleyin göreceksiniz”
 
EN BÜYÜK KORKUSU BENİM, ONUN İÇİN AGRESİF
 
Aziz Yıldırım'la ilgili konuşurken bir hayli geriliyor Mehmet Ali Aydınlar ve şöyle sürdürüyor konuşmasını:
 
“Fenerbahçe camiasında en büyük korkusu benim. Hedefi beni uzak tutmak, ya da etki alanının içine alıp kullanmak. Yıllarca önce ‘Gel beraber çalışalım’ dedi, ben kabul etmedim. ‘Sen bir gün bırakırsan başkan olarak iş başına gelmek isterim’ dedim. Hay demez olaydım o günden bu yana agresifleşti. Voleybolun sponsorluğunu vermesi de etrafa görüntüden başka bir şey değildi”
 
“Peki protokolda ne var. UEFA'yı sizin etkiniz var dedikoduları var?" diyorum. “Bekle Büşah protokolü!..” diyor Aydınlar ve devam ediyor: “İşler su yüzüne çıksın o zaman bende çıkıp bakın ‘Bunlar bu protokole istinaden oluştu’ diyeceğim. Bütün medyaya elimdeki iki tarafın yaptığı protokol fotokopisini dağıtacağım. Benim gibi hayatını, parasını, mesaisini Fenerbahçe'ye adamış biri Aziz Yıldırım'ı yıkmak için Fenerbahçe'ye kötülük yapar mı?.. Bu çamuru atmaya çalışanlar menfaatleri uğruna hainlik yapan ahlaksızlardır. Şahsi kinini kulüp ve taraftar üzerinden insanlara karşı kullananın kim olduğunu bilen biliyor. Sonra gücüme giden şey, sanki 3 Temmuz sürecini ben yarattım. Sanki ‘Fenerbahçe Başkanı ve yöneticileri şike yapıyor’ diye tutuklamaları ben başlattım. Aziz Yıldırım resmen kulüpten ekarte edilmem için şike sürecinde ‘beni silme operasyonu’ yapmıştır. Ama değil Aziz Yıldırım, onun gibi binlercesi gelse benim Fenerbahçeliliğimi bitiremez, silemez. UEFA'nın Fenerbahçe'yi niçin bu kadar sıkı gözlem altında tuttuğunu yakında görürüz”
 
FENERBAHÇE İÇİN BEN HEP VARIM
 
“İki yıl sonra kongre var, Başkan ceketinin sol üst cebine liste yapıp gönderse tulum çıkartır diyorlar” şeklindeki bir dedikoduyu söylüyorum Aydınlar'a...
 
Gülümsüyor... Ve "Görüşeceğiz Büşah. Önümde iki yıl var, evelallah bizim de kendimize göre hazırlıklarımız var. Genel kurul üyeleriyle olan karşılıklı sevgimiz saygımız büyüyor, onlara Aziz Yıldırım'ın bilinmeyenlerini anlatacak çok şeylerimiz var” deyip konuşmasını söyle devam ettiriyor.
 
Aydınlar: “Yanımda kimse yok. Sadettin Saran, Hakan Bilal Kutlualp, Şadan ağabey (Kalkavan) gibi kulüp üyesi arkadaşlarımla hiç bir çalışmam yok. Öyle tribün liderinden, taraftar gruplarından falan medet ummam ben. Fenerbahçeli gibi çalışır çıkarım yola. Bilirsin ben kongreleri ve seçimleri iyi bilirim, yeter ki kafama takayım”
 
“Taktınız mı peki” diye sordum. Durdu, biraz düşündü Mehmet Ali Aydınlar ve “Taktım!.. Voleybol şubesinin sponsorluğunu benden aldıktan sonra tüm Voleybol Federasyonu'nun sponsorluğunu almamdan belli olmuyor mu, takıklığım!.. Neyse daha zamanımız çok, sana geçmiş olsun kardeşim” diyerek yanımdan ayrıldı.
 
Evet sevgili YURT'umun okurları, işte Fenerbahçe'nin geleceği ile ilgili ilginç bir sohbeti sizlerle paylaşıyorum... Bakalım zaman ne gösterecek. Haydi hayırlısı…
 
http://www.yurtgazetesi.com.tr/spor/m-a ... 31902.html
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"DemeBe" dedi ki;

"lynyrd skynrd" dedi ki;

çok ilginç bir belge dolanıyor ortalarda, gfb nin fb üzerine tescilli olduğuna dair. eğer bu gerçekse o zaman gfb nin yaptıkları direkt olarak kulübü bağlamış olmuyor mu?
 
... to/1/large

belgenin hiç bir ilginçliği yok, tamamen GFB nın urunlerının GFB tarafından gönüllü olarak klube verilmesi ile alakalı, aynı uA nın urunlerının gsstore larda satılması ile ilgili, uA nın her yaptıgı klubu mu baglıyor?

gs de o olay kalktı yıllar önce,sadece 1 ya da 1,5 yıl uygulandı o dediğin lisans olayı,ancak burada kulüple gfb arasında organik bir bağ var,ürünler sözkonusu olsa dahi,sen hem gfb yi suçlayacaksın hem de isim hakkını elinde tutacaksın,bu ne yaman çelişki demez mi uefa?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"lynyrd skynrd" dedi ki;

çok ilginç bir belge dolanıyor ortalarda, gfb nin fb üzerine tescilli olduğuna dair. eğer bu gerçekse o zaman gfb nin yaptıkları direkt olarak kulübü bağlamış olmuyor mu?
 
... to/1/large

belgenin hiç bir ilginçliği yok, tamamen GFB nın urunlerının GFB tarafından gönüllü olarak klube verilmesi ile alakalı, aynı uA nın urunlerının gsstore larda satılması ile ilgili, uA nın her yaptıgı klubu mu baglıyor?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
çok ilginç bir belge dolanıyor ortalarda, gfb nin fb üzerine tescilli olduğuna dair. eğer bu gerçekse o zaman gfb nin yaptıkları direkt olarak kulübü bağlamış olmuyor mu?
 
... to/1/large
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
PLZEN BİLETLERİ HAKKINDA KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ!
 
Değerli Fenerbahçeliler ve Spor Kamuoyu,
 
Bugün itibariyle kulübümüzün resmi internet sitesi olan fenerbahce.org'ta "sahte bilet" ile ilgili UEFA ile yapılan yazışmaların paylaşılmasıyla, grubumuzu töhmet altında bırakan karalamaların başlamasının ardından bu konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri kamuoyu ile paylaşmayı gerekli görüyoruz.
 
7 Mart 2013 Perşembe günü deplasmanda Viktoria Plzen ile oynanan müsabaka öncesinde kulübümüze yapmış olduğumuz bilet başvurusu reddedilmiş, bizim haricimizdeki, gerek Türkiye'den gerekse Avrupa'dan maça gelecek tüm gruplara istedikleri adedince bilet temin edilmiş, kimilerine ücret karşılığında, kimilerine ise bedelsiz olarak sunulmuştur...
 
Kulübümüzün bize karşı olan bu tavrı sonrasında, grup yönetimimiz ile olan istişare sonrasında, Plzen'e gitmeme kararı aldığımızı Twitter ve Facebook sayfalarımızdan 2 Mart 2013 tarihinde duyurmuştuk. Bu duyurular halen sayfalarımızda mevcuttur.
 
Lakin, bu açıklama sonrasında grup üyelerimizin müsabakaya muhakkak gitme isteklerini bize bildirmelerinden ve gelen yoğun baskıları sebebiyle, kulüpten alamadığımız biletleri temin etmek için Avrupa'da faaliyet gösteren resmi Fenerbahçe Dernekleri'ne başvurmaya, bilet satışının resmen başladığı 4 Mart 2013 günü Çek Cumhuriyeti'ne, Plzen Stadyumu'na giderek bilet satın alma girişimlerine ve kulübümüzün bize uyguladığı ambargoya karşı, kendi imkanlarımızla bilet arayışına başladık.
 
3-4 günlük kısa süre zarfı içerisinde, gerek Avrupa'da bulunan Fenerbahçe Dernekleri'nden, gerek bu derneklere üye olan şahıslar vasıtasıyla, gerekse stad önünden, biletlerimizi FENERBAHÇE SEVDASI uğruna ne yazıkki fahiş fiyatlar ödeyerek temin edebildik. Sayımız, resmi sitemizde belirtildiği gibi 150 civarında değil, 300 idi. Stadyuma giriş saatimiz de devre arasında değildi kulübümüzün açıkladığı gibi, maça yarım saat kala gişelerden içeriye girmeye başladık. Bu kadar gecikme yaşanmasının sebebi de, 3 farklı arama noktasında, 3 ülke polisinin (Alman-Çek-Türk) sıkı güvenlik aramalarından geçmiş olmamızdır. Hiçbir üyemizde ne yanıcı ne de kulübümüze zarar verebilecek türden herhangi bir madde bulunmadığını da belirtmek isteriz, malum, Fenerbahçe'ye zarar vermeye çalışanlar olarak adlandırılıyoruz ..
 
Elimizde bulunan biletler tek bir şahıstan değil, farklı farklı kişilerden satın alınmıştır, o yüzdendir ki, bir kısım üyelerimiz sorunsuz bir biçimde stada girebilirken, bir kısım üyelerimiz de stad görevlileri tarafından içeriye alınmamıştır. Turnikelerden alınmayan üyelerimiz, daha ne olduğunu kavrayamamışken, görevlilerin bu biletlerin sahte olduğunu söylemesiyle adete şok olmuştur.
 
Yaşanan bu hadise sonrasında gişelerde 2 farklı geçiş noktası oluşturulmuş ve üyelerimizin bazıları içeriye alınırken (satın alınan biletlerin orijinal olanları), bazıları dışarıda bırakılmıştır (satın alınan biletlerin sahte olanları). Yaşanan bu gelişmeler sonrasında, acilen yetkili kişi arayışına girilmiş ve bir UEFA yetkilisi, bir Fenerbahçe Spor Kulübü Görevlisi ve İstanbul Emniyeti'nden görevli amirin gişe önüne gelmesiyle şikayetimiz dile getirilmiş, istişareye başlanmıştır.
 
Bilet satın alma sürecini yukarıda belirttiğimiz gibi anlatmış olmamıza rağmen, UEFA yetkilisinin bize verdiği tek cevap; "Bu biletler sahte, aldığınız kişi ve kurumları yasal yoldan şikayet etmelisiniz, stada giremezsiniz" olmuştur.
 
Bunun üzerine, üyelerimizin o anki ruh hali göz önünde bulundurularak değerlendirildiğinde oldukça makul karşılanacaktır ki, hiçbir fevri girişimde bulunmadan, tamamen demokratik bir biçimde stad dışından bize bilet satmayan kulübümüz yetkililerine protesto yapılmış ve Fenerbahçemiz desteklenmiştir. Ne bir vukuat yaşanmış, ne de kulübümüze zarar verebilecek hiçbir olaya müsaade edilmemiştir. Olan sadece bizlere, yani 1000-2000 km. yol yaparak, saatlerini yollarda harcayarak Fenerbahçe'yi desteklemek için Plzen'e gelip de, sahte bilet şokuyla sarsılanlara ve nitekim kaldırımda tribün yapmak zorunda kalan GFB Europe üyelerine olmuştur.
 
Maç sonrasında bu olaylarla ilgili hiçbir açıklama yapmama sebebimiz ise, maç sonrasında isimlerini ve simalarını bildiğimiz kişi ve kişiler hakkında Alman Mahkemeleri'ne 11 Mart 2013 tarihinde yapmış olduğumuz suç duyurusunun, yani yasal sürecin henüz tamamlanmamış olmasıdır. Lakin bugün yaşananlar ve kamuoyunda GFB Europe isminin vicdansızca, ahlaksızca ve şerefsizce 'sahte bilet' ile özdeşleştirilmeye çalışılması sonrasında bu açıklamaları yapmak zorunda kaldık.
 
Fenerbahçe Futbol A.Ş. tarafından yapılan açıklamada “Karşılaşma öncesinde belli bir taraftar grubunun maça sahte biletle girme teşebbüsünde bulunacağı yönünde gelen istihbarat üzerine; kulübümüz yetkilileri, Victoria Plzen Kulübü ve UEFA güvenlik görevlileriyle bu konu üzerinde gerekli istişarelerde bulunmuşlardır” denilmektedir.
 
Bu çirkin iftiraları atan vicdan yoksunlarına soruyoruz: Grubumuza yönelik bu karalama kampanyasına sebep olan bu istihbarat kimden ve nereden gelmiştir? Grubumuza ve üyelerimize çamur atabilmek adına bizlere bu şahıslar vasıtasıyla bilinçli olarak mı sahte bilet satılmıştır? Amaç grubumuzu ve üyelerimizi karalamak mıdır?
 
2003 senesinden bu yana hiçbir zaman bu tür işlere karışmamış ve ismi bu tür işlerle anılmamış, her daim nerede ve ne zaman olursa olsun Fenerbahçesinin peşinden gitmiş bir oluşum olarak, kişisel kin ve nefretini GFB ve GFB Alt Gruplarından çıkartmaya çalışan insanlara karşı hiçbir zaman susmayacağımızı, haksızlık karşısında boyun eğmeyeceğimizi ve gücümüzün yettiği kadar haksızlık karşısında dik duracağımızı, tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.
 
Saygılar,
Genç Fenerbahçeliler Europe
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bu konuda UEFA'ya göre bir şey yok.Ne derece doğrudur bilemem ama Plzen deplasman tribününde zaten barkod okuyucu yokmuş.Biletin sahte yada erçek olduğunu anlayacak bir düzen yok anlaşılan.
Bu forumda bile anlıyoruz ki Aziz Yıldırımın amacı gündem yaratmak.Bakın biz içerde takımla dışarıda da sözdeki azınlıklar ile uğraşıyoruz.Bunlar illegal örgütler. UEFA'ya maç günü başvuruyorlar.Zaten GFB-Europada maça giremedi.Biletlerde tribün gruplarından başkana yakın olanlara gitti. Anlayacağınız karşılıklı dövüş. Olan Fener tribünlerine oluyor.Tam zirveye çıkacağız diyoruz bir terslik oluyor.Olsun bu tribün gerekirse bir avuç kalsın ama Haramilere yem olmasın.Dik durmaya devam etsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Finale kazansak finalde kupayı vermemek için Türkiye'nin Asyada kalan toprakları Avrupadan fazla oldugu için vermiyoruz diyecekler gibime geliyor
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Fenerbahçe x maçında merdiven boşluklarını boş bırakmadığı için Uefa disiplin kuruluna sevk edilmiştir.
önümüzdeki haftalarda muhtemel sevk için şimdiden açın bahisleri :D
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"efsanekale" dedi ki;

lise öğrencisi muamelesi görüyor fenerbahçede, durmadan bi disipline gitmeler felan, yakındır atarlar okuldan :D

 
platini hoca bize taktı yeaa
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
5 yılda 20 maça giden büyük tribüncü septembır
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ortaya çıktığı kadarıyla elektrikli otomobil pazarında...