#
#
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tarihi niteliğinde başkanlık seçimlerinde Ali Koç oyların büyük bir bölümünü alarak ezici farkla Aziz Yıldırım'a karşı seçimi kazandı ve 20 yıllık Aziz Yıldırım iktidarını devirdi.
03/06/2018 - 19:36
Fenerbahçe SK Olağan Kongresi 2 Haziran 2018 Cumartesi 10:30'da konuşmaların yapıldığı ilk gün oturumuyla başladı. Bu ilk günde konuşma litesine adını yazdıran 40 kadar genel kurul üyesi konuşma yaptı. En sonda da başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç kürsüye çıkarak vaadetlerini ve karşılıklı eleştirilerini yaptılar.
 
3 Haziran 2018 Pazar günü ise oylama yapıldı. 10:00'da başlayan ve Ülker Stadyumun'da organize edilen seçimde oy kullanma süresi 17:00'ye kadar devam etti. 
 
 
Fenerbahçe seçimlerinde tüm sandıklar aynı anda açılıp sayıldığı için kazanan en sonunda tek bir anons ile ilan edildi. Divan başkanı Vefa Küçük'ün yaptığı anonsla 20736 geçerli oyun 16.092'sini alan Ali Koç'un yeni başkan olduğunu ilan etti. Aziz Yıldırım ise 4644 oy alarak 20 yıllık başkanlık süresi sonunda Fenerbahçe SK Başkanlığından ayrılmış oldu.
 
 
Efsane başkan Ali Şen'den ilk tebrik
 
 
Kalamış'ta sabahlama sözü
Ali Koç başkan seçildiği taktirde taraftarla birlikte Kalamış'ta sabahlayacağını söyledi
 
 
Taraftarla sıcak temas 
Fenerbahçe'de son yıllarda artan yönetim ve tribün arasındaki gerginlik, kopukluk hali Ali Koç'un gelmesiyle beraber onarılacağa benziyor. Zaten seçim kampanyası döneminde ısrarla üzerinde durduğu şey Fenerbahçe'nin taraftarlara ait olduğu idi.
 
 
Taraftarlara sorduk: Sizce Ali Koç'un Fenerbahçe'deki ilk aksiyonu ne olmalı?
 
 
''Aaaa Rambo''
Fenerbahçe camiasının coşkun simalarından Amigo Rambo'yu Ali Koç'un görmesiyle oluşan hava.
 
 
Balkon Konuşması
Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığını kazandıktan sonra Ülker Stadyumu terasına çıkarak buradan taraftara seslendi
 
 
 
Aziz Yıldırım'a tepki 
Fenerbahçe Olağan Kongresi'nde rakibi Ali Koç'a açık ara farkla kaybeden eski başkan Aziz Yıldırım, taraftarın tepkisinden yine nasibini aldı.
 
 
 
Peter Kanyon iddiası
Fenerbahçe'de yeni yönetimin kulübe başkan danışmanı olarak M.United ve Chelsea'den tanınan Peter Kanyon'ı getireceği iddia ediliyor.
 
 
Fenerbahçe'de yeni yönetim 5 Haziran 2018 Salı günü Ülker Stadyumu'nda taraftara açık şekilde düzenenecek törende mazbatalarını teslim alacak ve resmen görevlerine başlayacaklar.
 
Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç'un yönetim ekibi:
 
Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
 
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
maçı kaybettiğimiz günün akşamı malum medya,troller,emir kulları, danışmanlar başkanımıza yükleniyor.
 
fenerbahçe sahanın içi kadar dışındada savaş veriyor
ne feneri ne başkanımızı kimseye yedirmeyiz.
 
3 temmuz süreci şahittir ne feneri ne başkanımızı yediririz
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Belki dedesinin holdinginin siciliyle değil ama dün taraftarın üzerine atladığı siciliyle dünyaya gündem oldu.
 
Şimdi dönüp baksın bakalım dünya güney amerikadan, asyaya neler konuşuyormuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Mağlubiyetten Ali Koç'u suçlamak gereksiz. Ersun Yanal'ın hatalı oyuncu seçimlerinden dolayı harcanan bir sezon oldu. Ali Koç getirmedi taraftarın isteğine cevap verdi. Ersun Yanal'ın yerine Yılmaz Vural'a en azından bir şans tanınmalı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Şu hareketi sen ben yapsak 6222'den imanımızı gevretirler, bakalım Ali Bey'e de kanunlar işleyecek mi yoksa kanunlar karşısında bazıları daha mı eşit göreceğiz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ali koç taraftara saldırmadı ki, sağında çıkışta hengame vardı daha fazla durmamak için protokolden aşağı atladı. 1.5 metre kadar bir şeydi , normal psikolojide olsa yapmazdı ama zor bir an yani. bir an önce çıkıp nefes almak istedi adam. birkaç kişinin protestosu vardı ve geri kalan herkes ise adamı desteklemek için gereksiz gerginlik yaratınca ortaya o görüntüler çıktı.
 
açıkçası adamın çocuk hayali ve büyük fedakarlıklarla geldiği başkanlıktan kabus senaryosu çizse böyle senaryo çizemezdi. onun için de zor. yaptığı yanlışlar çok bariz maalesef çünkü.
 
comolli yi başa getirmeye yanlış demem. çünkü az çok referansı olan bir ismi direktör yaptı ama comolliyi uzun süre tutmasına bir şey derim. en büyük hatası o oldu.
 
cocu'yu erken gönderdi ama taraftarın gazıyla kendi sözünü yiyip ersun yanal'ı getirmesi ikinci büyük hatası oldu. bu iki büyük hata zaten beraberinde onlarca problemler doğurdu.
 
3. büyük hatası ise, suni gündem yaratma çabası oldu. bilinçaltında belki ülkede her şey böyle kazanılır gibi düşündü yarattığı gereksiz gerginlik en çok trabzon'a yaradı sonra rakiplerine. çünkü yarattığı gündemin altını dolduracak kadar içerik üretemedi ve haklı duruma düşemedi kamuoyu önünde. bu da takımı aşağı çekti baya baya.
 
kulübe ekonomk katkısı çok oldu.zor zamanda devraldı zira. kötü niyetli değil ama başarısız 2 sene geçirdi bunsan sonra ne olacağından bağımsız ligde.
 
kalmalı mı gitmeli mi , taraftar belirlemiyor maalesef türkiye şartlarında. ama daha 2 seneden aziz yıldırım'ın verdiği umutsuzluğu verdi kendi taraftarlarına maalesef. bakalım hikayenin devamında ne olacak. bu sene şampiyon olamazsa fener önümüzdeki senelerde de büyük bedelleri olacak zira.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
sezon başından beri kendine düşman yaratıp taraftarı arkasına almaya çalıştı.. ilk önce fatih hocaya saldırdı sicili bozuk dedi kabadayı dedi, mustafa cengize salladı sonra baktı trabzon kafaya oynuyor siyasi dedi hakemler dedi.. ama dün sicili bozuk dediği adam 20 yıl sonra gelen galibiyeti büyük olgunlukla karşılarken kendisi tribünden atlayıp adam kovaladı.. şirazesi bayağı bir kaymış..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Olay dünya basınında geniş yer aldı... Taa kolombiyada bile yazdılar...
Kulüp başkanı taraftara saldırdı diye
 
STK-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ali Koç diye bilirdik ama adam bildiğin Mehmet Yiğiner çıktı. Sonuçta Ali Koç'ta Ankaralı değil mi olsun o kadar. :) :) Şaka bir yana Aziz Yıldırım'a bu tarz üslup gidiyordu ama görüntüleri izleyince hiç yakışmamış şu hareketler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"FarFan" dedi ki;

Taraftara saldırdığı doğru değil,
Dünden sonra başkanını daha da çok sahiplenecek Fenerbahçe camiası,
Biz dışarıya adam vermeyiz,
Herkes kendi işine, kendi vizyonuna bakabilir,

Son cümleni şu ülkede ilk uygulaması gereken adam Ali Koç.Bence sahiplenmenizde sıkıntı yok.Başarılı olacağını düşünmediğim için kimseye vermeyin sarıp sarmalayın vallahi dert değil.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Taraftara saldırdığı doğru değil,
Dünden sonra başkanını daha da çok sahiplenecek Fenerbahçe camiası,
Biz dışarıya adam vermeyiz,
Herkes kendi işine, kendi vizyonuna bakabilir,
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Honda, yeni e:TECHNOLOGY markası altında elektrikli...