#
#
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tarihi niteliğinde başkanlık seçimlerinde Ali Koç oyların büyük bir bölümünü alarak ezici farkla Aziz Yıldırım'a karşı seçimi kazandı ve 20 yıllık Aziz Yıldırım iktidarını devirdi.
03/06/2018 - 19:36
Fenerbahçe SK Olağan Kongresi 2 Haziran 2018 Cumartesi 10:30'da konuşmaların yapıldığı ilk gün oturumuyla başladı. Bu ilk günde konuşma litesine adını yazdıran 40 kadar genel kurul üyesi konuşma yaptı. En sonda da başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç kürsüye çıkarak vaadetlerini ve karşılıklı eleştirilerini yaptılar.
 
3 Haziran 2018 Pazar günü ise oylama yapıldı. 10:00'da başlayan ve Ülker Stadyumun'da organize edilen seçimde oy kullanma süresi 17:00'ye kadar devam etti. 
 
 
Fenerbahçe seçimlerinde tüm sandıklar aynı anda açılıp sayıldığı için kazanan en sonunda tek bir anons ile ilan edildi. Divan başkanı Vefa Küçük'ün yaptığı anonsla 20736 geçerli oyun 16.092'sini alan Ali Koç'un yeni başkan olduğunu ilan etti. Aziz Yıldırım ise 4644 oy alarak 20 yıllık başkanlık süresi sonunda Fenerbahçe SK Başkanlığından ayrılmış oldu.
 
 
Efsane başkan Ali Şen'den ilk tebrik
 
 
Kalamış'ta sabahlama sözü
Ali Koç başkan seçildiği taktirde taraftarla birlikte Kalamış'ta sabahlayacağını söyledi
 
 
Taraftarla sıcak temas 
Fenerbahçe'de son yıllarda artan yönetim ve tribün arasındaki gerginlik, kopukluk hali Ali Koç'un gelmesiyle beraber onarılacağa benziyor. Zaten seçim kampanyası döneminde ısrarla üzerinde durduğu şey Fenerbahçe'nin taraftarlara ait olduğu idi.
 
 
Taraftarlara sorduk: Sizce Ali Koç'un Fenerbahçe'deki ilk aksiyonu ne olmalı?
 
 
''Aaaa Rambo''
Fenerbahçe camiasının coşkun simalarından Amigo Rambo'yu Ali Koç'un görmesiyle oluşan hava.
 
 
Balkon Konuşması
Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığını kazandıktan sonra Ülker Stadyumu terasına çıkarak buradan taraftara seslendi
 
 
 
Aziz Yıldırım'a tepki 
Fenerbahçe Olağan Kongresi'nde rakibi Ali Koç'a açık ara farkla kaybeden eski başkan Aziz Yıldırım, taraftarın tepkisinden yine nasibini aldı.
 
 
 
Peter Kanyon iddiası
Fenerbahçe'de yeni yönetimin kulübe başkan danışmanı olarak M.United ve Chelsea'den tanınan Peter Kanyon'ı getireceği iddia ediliyor.
 
 
Fenerbahçe'de yeni yönetim 5 Haziran 2018 Salı günü Ülker Stadyumu'nda taraftara açık şekilde düzenenecek törende mazbatalarını teslim alacak ve resmen görevlerine başlayacaklar.
 
Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç'un yönetim ekibi:
 
Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
 
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Street
 
Yav he bahsettiğin kişi her kimse oyum ben. Zaten internet aleminde yazılan hiçbir şey başka yerde ortak fikir olarak geçemez. Ekşi'de Uludağ'da yıllar önce Aziz'i yalayıp yutup şimdi boklayanlar ve Ali Koç'u yalayanlar da sanırım burada yazanlar. Yoksa ortak fikir olması namümkün. Senin mantığınla yazdım bunu. 8) Sen nerenin trolüsün bilmiyorum ama ben Mersinliyim.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Aykut kocaman ne olursa olsun kalmayacak.Ali koç bunun için var.Her kulvarda her alanda taraftarın iç sesi olacağı ümidiyle seçildi.
 
Mali açıdan beklediğinin çok üstünde bir enkaz devraldı,ama dünyada mali sorunları aşamayacak son kulüptür Fenerbahçe.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bu basliga her girdigimde Ali bey in belki bilmedigimiz bir projesini bundan sonrasini anlatan bir arkadasin yazilarini okurum diye giriyorum lanet olsun ki yine bos tartismalar yine polemik yine atisma yine tartisma ... pufff
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Aykut ve Hasan Çetinkaya ikilisi kalacak gibi gözüküyor Allah Fenerlilere şimdiden sabırlar versin...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"ADP10" dedi ki;

"streetboy12" dedi ki;

Çok şükür gördük bu mutlu günü. Azizin gitmesine ayrı Ali koç gibi bir adamın gelmesine ayrı seviniyorum.
 
Bu arada kimse kusura bakmasın ben artık Başkan yalakası olacağım. 30 senedir ülkede, kulupte muhalifiz bu kadar yeter. Biraz da biz bakalım şu yalakalığın tadına :) Hep destek tam destek ali başkanım :)
 
Şaka bir yana her şeye rağmen zor bir süreç bizi bekliyor. Bundan sonra bize düşen sabır ve destek.

Atma Recep din kardeşiyiz dersem ayıp etmiş olmam heralde. Siyasi görüşünü bilmiyorum o yüzden laf etmiyorum ama biz Aziz'e muhaliftik demeniz komik oluyor. Son birkaç sezon hariç Aziz' i neredeyse haşa peygamber ilan edecekler sizlerdiniz. Biraz samimi olun. Gerçi olmasanız da olur biz neyin ne olduğunu görüyoruz.

Ekşi sözlükte Aziz Yıldırım başlığına bakınca tesadüfen gördüm. Bu eleman bizim meşhur Antakyalı trol. Ekşi sözlükte Kuntz 31 nikiyle yazan. Daha evvel bir sürü nikle bu forumda her başlıkta ilgi çekmeye çalışan. Socialista'ydı sanırım en son niki. Saçma sapan bir tartışmaya girip en son entrysini düzeltmişti. Aradan aylar geçti ben komple unutmuşum da adam özellikle beni takip ayda bir attığım mesaja laf yetiştirmiş :) Hay allahım :)
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
en az 10 yıldır AY'a muhalifim ve ömrümde de bir kez oy verdim; o da karşısında MAA olduğu için. ama her zaman başkan fenerbahçenin parasını kimseye yedirmez diye düşünüyordum. meğerse adam kulübü resmen devlet malı deniz yemeyen domuz durumuna sokmuş.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Allah Adana Demirsporuma da böyle bir başkan nasip etsin.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Tamam tamam haklısınız. Herkes nefret ediyordu 2008'den beri ama sonra hapse girince haşa peygamber ilan edildi. :lol: :lol: :lol:
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Adamı yok yere hapse attılar arkadaş, kendisinin savunulmasının , desteklenmesinin sebebinin bu olduğunu göremiyor musun
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ben tribüncüleri kastetmiyorum. Neden anlamamak için diretiyorsunuz. Tribüncü kesim kaç kişiden oluşur. 1000 kişi 2000 kişi veya 5000 kişi taş çatlasa yer yarılsa 10.000 kişidir fazlasi değil. Bu 3 büyük takimin taraftar sayıları içinde yüzde 0.1'lik bir orandır sadece. Video koymanız bu gerçeği değiştirmiyor yani.
 
Pavali köpekler mevzusunda Aziz'e hak veren onlarca kombineli Fenerli arkadaşim var. 2008'de mi koptu bağlarınız. Basketbolda yükselmeye başladığınız, şampiyonlar liginde yardirdiğiniz, yildiz isimlerin gelip gittiği, amatör branslara damga vurduğunuz yillarda Aziz'e nefret başladı demek. :D Arkadaşım bunu yazarken kendin de inanmadin ama neyse. O dönemlerde Allah 1 Aziz 2'ydi Fenerlilerin yüzde 99'u arasinda be.
 
3000 5000 tribüncüyü baz alip konuşma lütfen. Tribüncü kesim olarak maaleaef bu ülkede çok az sayıdayız. Hepimiz için geçerli bu. Aynısını biz yaşıyoruz şuan ve Orman gelir gelmez baskıyı kurdu üstümüzde Aziz gibi 10 yil sonra değil ama ben şimdi çıkıp Orman'dan nefret ediyoruz diyemem. Biz sevmiyoruz ama camia seviyor ve biz tribüncüler o kitle içinde neredeyse görülmüyoruz bile. Kısacası Aziz Yıldırım 2-3 sene öncesine kadar bile peygamber gibi görülüyordu Fenerliler arasında. Hepimiz din kardeşiyiz. Bu gerçeği biliyoruz bu nedenle daha da uzatmak istemiyorum bu konuyu.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Beyonce’nin eşi Jay Z ile birlikte konserinde tanıttığı Everything is Love adlı albümüyle...