#
#
SÜPER LİG
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
SÜPER LİG
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün tarihi niteliğinde başkanlık seçimlerinde Ali Koç oyların büyük bir bölümünü alarak ezici farkla Aziz Yıldırım'a karşı seçimi kazandı ve 20 yıllık Aziz Yıldırım iktidarını devirdi.
03/06/2018 - 19:36
Fenerbahçe SK Olağan Kongresi 2 Haziran 2018 Cumartesi 10:30'da konuşmaların yapıldığı ilk gün oturumuyla başladı. Bu ilk günde konuşma litesine adını yazdıran 40 kadar genel kurul üyesi konuşma yaptı. En sonda da başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç kürsüye çıkarak vaadetlerini ve karşılıklı eleştirilerini yaptılar.
 
3 Haziran 2018 Pazar günü ise oylama yapıldı. 10:00'da başlayan ve Ülker Stadyumun'da organize edilen seçimde oy kullanma süresi 17:00'ye kadar devam etti. 
 
 
Fenerbahçe seçimlerinde tüm sandıklar aynı anda açılıp sayıldığı için kazanan en sonunda tek bir anons ile ilan edildi. Divan başkanı Vefa Küçük'ün yaptığı anonsla 20736 geçerli oyun 16.092'sini alan Ali Koç'un yeni başkan olduğunu ilan etti. Aziz Yıldırım ise 4644 oy alarak 20 yıllık başkanlık süresi sonunda Fenerbahçe SK Başkanlığından ayrılmış oldu.
 
 
Efsane başkan Ali Şen'den ilk tebrik
 
 
Kalamış'ta sabahlama sözü
Ali Koç başkan seçildiği taktirde taraftarla birlikte Kalamış'ta sabahlayacağını söyledi
 
 
Taraftarla sıcak temas 
Fenerbahçe'de son yıllarda artan yönetim ve tribün arasındaki gerginlik, kopukluk hali Ali Koç'un gelmesiyle beraber onarılacağa benziyor. Zaten seçim kampanyası döneminde ısrarla üzerinde durduğu şey Fenerbahçe'nin taraftarlara ait olduğu idi.
 
 
Taraftarlara sorduk: Sizce Ali Koç'un Fenerbahçe'deki ilk aksiyonu ne olmalı?
 
 
''Aaaa Rambo''
Fenerbahçe camiasının coşkun simalarından Amigo Rambo'yu Ali Koç'un görmesiyle oluşan hava.
 
 
Balkon Konuşması
Ali Koç, Fenerbahçe başkanlığını kazandıktan sonra Ülker Stadyumu terasına çıkarak buradan taraftara seslendi
 
 
 
Aziz Yıldırım'a tepki 
Fenerbahçe Olağan Kongresi'nde rakibi Ali Koç'a açık ara farkla kaybeden eski başkan Aziz Yıldırım, taraftarın tepkisinden yine nasibini aldı.
 
 
 
Peter Kanyon iddiası
Fenerbahçe'de yeni yönetimin kulübe başkan danışmanı olarak M.United ve Chelsea'den tanınan Peter Kanyon'ı getireceği iddia ediliyor.
 
 
Fenerbahçe'de yeni yönetim 5 Haziran 2018 Salı günü Ülker Stadyumu'nda taraftara açık şekilde düzenenecek törende mazbatalarını teslim alacak ve resmen görevlerine başlayacaklar.
 
Fenerbahçe SK Başkanı Ali Koç'un yönetim ekibi:
 
Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
 
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
@terracefashion Ben pankarta karşı degilim şuna karşıyım her grubun pankartının sahaya etkisi yok gruplar pankartı olmasada tribünde varolur... Sen benim ne demek istediğimi anlamamışsın... Özelden yazışalım burada kalabalık yapmayalım...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"ibrahimfbL" dedi ki;

.

Benim Ali Koç ile hiçbir derdim yok. kendisini sonuna kadar destekliyorum. GFB vs. Ali Koç gibi bir kamplaşma olursa da sonuna kadar da başkanın yanında olurum çünkü GFB'nin yaptığı yanlışlar artık boyunu aştı. Başkanın kredisi 15 yıldır herşeyin içine sıçan GFB den çok daha fazladır. Konumuz bu değil.
 
Benim itirazım bu başlıktaki grup semt pankartı olmasın mevzusudur. Bu konunun başkanla bi alakası yok bu bir anlayış meselesi. tribün dediğimiz şey gruplardan gruplar ise semtlerden oluşur. sadece Türkiye değil bu bütün dünyada böyledir. bir önceki mesajımda bunun örneklerini verdim. Avrupada 1 tane grubu olan tribün yok denecek kadar azdır. her grup gittiği yere kendi pankartını götürür. Bu yüzden de işte burda beğendiğimiz güzel görüntüler ortaya çıkar. Bu duruma karşı çıkmak tribünün ne olduğunu bilmemek anlayamamak demektir. "grup olmasın" diye bir saçmalık olamaz çünkü gruplar olmazsa tribün de olmaz. tribün böyle kendi kendine gelişen bir organizma değildir grupların bir araya gelerek oluşturduğu bir oluşumdur. bu denklemden grupları çıkardığın zaman ortada amaçsız, deorganize ve ne yaptığı belli olmayan kalabalık bir güruh kalır sadece.
 
pankart dediğimiz şey ise grubun imzasıdır kimliğidir. bir grup arkasında durduğu pankart ile varolur ve boy gösterir. Bir ülkenin milletin sembolü nasıl bayrak ise grubun sembolü de pankartıdır. eğer o pankart orda olmazsa o grup da orada değildir demektir. tüm pankartlarda Fenerbahçe yazsın demek ise saçmalığın daniskasıdır. Nazi Almanyasında mıyız arkadaş nedir bu tek tipçilik merakınız? hem tribünlerimiz salkım saçak olsun Avrupadaki gibi olsun diyosunuz hem de o şöyle pankart olmasın böyle bayrak olmasın. iyi anasını satim kuzey kore tribünleri gibi hareket edelim.
 
Konunun bu kadar uzamasının sebebi senin bilgi eksikliğin. önce devamlı semt grup pankartı oluyordu dedin, böyle olmadığını öğrenince sonra da avrupa tribünlerinde bizdeki kadar çok grup yok diye tutturdun, onun da öyle olmadığını anladın şimdi de yok siz avrupa özentisisiniz ultras multras demeye başladın. yahu altta Fenerbahçe Tribünü diye bir başlık var bilmem kaç bin sayfa olmuş o başlıkta yıllardır konuşulan birşey değil mi tribünümüz Avrupa tribünleri gibi görünsün el emeği küçük pankartlar zart zurt diye. biz mi şimdi özenti olduk? zaten istenilen birşey değil miydi bu? konuyu saptırmadan tartışırsak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
arkadaşlar pankartlar asılacak...
sıkıntı yok.
yanlış anlama, bilgilendirmeme var.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"terracefashion" dedi ki;

"ibrahimfbL" dedi ki;

"terracefashion" dedi ki;

 
ya hocam siz Saraçoğlu diye başka bir yere mi gidiyosunuz yıllardır? ya da daha önce hiç maça gittiniz mi? Kadıköyde neredeyse 10-15 yıldır falan grup ve semt pankartları yok. izin verilmiyor. GFB Migrosta olduğu dönemler oluyordu semt pankartları, sonra Azizle dövüş başlayınca tümden yasak geldi. Kadıköyde hiçbir grup yıllardır kendi adının yazılı olduğu pankartı asamıyor. Atıyorum Unifeb "Uğruna Feda Bu can" diye pankart yapmak zorunda kalıyor baş harfleri de boldluyor bu şekilde izin veriliyor ancak. direk Unifeb diye bir pankart olamaz yani yasak. yıllardır böyle bu.
 
yani şurda yazılanları hayretle okuyorum yok grup pankartından bıkılmış sadece Fenerbahçe pankartı olsunmuş Bir tanesi de yazmış ön tarafta Fenerbahçe olsun yanına da 3-4 el emeği falan. Hayırdır ya dondurma siparişi mi veriyorsunuz? böyle ısmarlama tribün mü olur? Dünyanın her tribününde gruplar kendi pankartını asar. bu işin raconu böyledir. dünyada grup pankartına izin verilmeyen tek tribün heralde Fenerbahçe tribünüdür. Ali Koç da bu yasağı devam ettirecek gibi duruyor. kendisini seviyoruz destekliyoruz birşeyleri değiştireceğine inanıyoruz ama şu yasağın hiçbir anlamı yok çok saçma.

Söyle bakalım dünyadaki tüm tribünler grup pankartı asarken o tribünde kaç grupları oluyor? Şimdi say bakalım bizde kaç grup var?
 
Mantıklı olun azıcık...
 
DipNot: 28 yıldır maçlara giderim...

28 yıldır maçlara gidiyorsan 10 yıldan uzun bir süredir Saraçoğlu'nda grup ve semt pankartlarına izin verilmediğini biliyor olman gerekir. buna rağmen "ilçelerin grupların pankartı vardı hep zaten" dersen komik duruma düşersin.
 
cümlenden bişey anlamadım ama Avrupadaki diğer tribünlerde bizdeki kadar çok grup olmadığını ima etmeye çalışmışsın sanırım. Hemen bakalım. mesela Panathinaikos tribünündeki bazı semt grupları; Gizi, Zografou, Peristeri, Etoliko, Agrinio, Levadia vs.
 
PAOK tribünündeki bazı gruplar; Makedones, North Army, Futre, Neapolis, Polichni, West Rebels, Kilkis, Northerners, Lunatics, Kaisaras vs..
 
Partizan tribünündeki bazı gruplar; Alcatraz, Young Boys, South Family, Vandal Boys, Koalicija, Fontana, Grobari Beograd, Juzni Front vs. (daha sonradan Young Boys, South Family, Vandals, Juzni Front birleşerek "Zabranjeni"yi kurdu)
 
Red Star(Kızılyıldız) tribünündeki gruplar; Belgrade Boys, Ultra Boys, Brigate, Heroes, Red Devils vs...
 
Yani neymiş? bir tek bizim tribünlerde çok fazla grup yokmuş değil mi?
 
bu saydığım grupların hepsi de kendi pankartlarıyla bayraklarıyla boy gösteriyor tribünde. yani Avrupa tribünlerinde devamlı bakıp imrendiğiniz o irili ufaklı pankartların %90'ı grup ve semt pankartı. hiçbirinde zannettiğiniz gibi "Partizan sen bizim canımızsın" "Hajduk biz sana ölürüz gebeririz" "Sevdandan geriye kalan sadece PAOK" falan yazmıyor. biz de burda aynısını yapalım diyoruz ama daha tribüncü dediğimiz adamlar herkesten önce karşı çıkıyorlar pankarta. neymiş grup semt pankartıymış reklam oluyormuş. Yarabbim sen sabır ver ya :D
 
Semt isimleri ya da grup isimlerinin geçilmesi gerektiğini düşünüyorum, ortak amaç FENERBAHÇE ise sadece o isim yeter...
 
Totomuzdaki dona bakmadan ultras olalım, curva olalım demek asıl komedi...
Migros zamanı her taraf pankarttı, bayraktı güzeldi yaşadık geçti o günden bugüne bizim stadımıza gelen taraftar değişti, zihniyet değişti...
 
Grup pankartlarına izin verilmiyor diye mi itiraz ediyorsun yoksa pankarta mı?
 
ÜniGFB'nin pankartına izin verilmemesi büyük ayıp... Köşesinde logo olsa ne olur...
 
13-14 senedir yönetimle papaz tribün dernek ilçe pankartı asılmıyor ama hiç mi grup pankartı girmedi içeri? Hiç mi asılmadı? Maratonda 'Maraton GFB' atkısı ile devamlı sorun yaşıyorduk 2009'da o zaman bile pankart giriyordu...
 
En az 17-18 sene muhalefet yapıp ex başkanı indirdik, 2 ay geçmeden yeni başkanı eleştiriyoruz hele bir durun nedeni elbet açıklanır... Gerekirse konuşur büyükler... Orta yol bulunur...
 
PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"ibrahimfbL" dedi ki;

"terracefashion" dedi ki;

 
ya hocam siz Saraçoğlu diye başka bir yere mi gidiyosunuz yıllardır? ya da daha önce hiç maça gittiniz mi? Kadıköyde neredeyse 10-15 yıldır falan grup ve semt pankartları yok. izin verilmiyor. GFB Migrosta olduğu dönemler oluyordu semt pankartları, sonra Azizle dövüş başlayınca tümden yasak geldi. Kadıköyde hiçbir grup yıllardır kendi adının yazılı olduğu pankartı asamıyor. Atıyorum Unifeb "Uğruna Feda Bu can" diye pankart yapmak zorunda kalıyor baş harfleri de boldluyor bu şekilde izin veriliyor ancak. direk Unifeb diye bir pankart olamaz yani yasak. yıllardır böyle bu.
 
yani şurda yazılanları hayretle okuyorum yok grup pankartından bıkılmış sadece Fenerbahçe pankartı olsunmuş Bir tanesi de yazmış ön tarafta Fenerbahçe olsun yanına da 3-4 el emeği falan. Hayırdır ya dondurma siparişi mi veriyorsunuz? böyle ısmarlama tribün mü olur? Dünyanın her tribününde gruplar kendi pankartını asar. bu işin raconu böyledir. dünyada grup pankartına izin verilmeyen tek tribün heralde Fenerbahçe tribünüdür. Ali Koç da bu yasağı devam ettirecek gibi duruyor. kendisini seviyoruz destekliyoruz birşeyleri değiştireceğine inanıyoruz ama şu yasağın hiçbir anlamı yok çok saçma.

Söyle bakalım dünyadaki tüm tribünler grup pankartı asarken o tribünde kaç grupları oluyor? Şimdi say bakalım bizde kaç grup var?
 
Mantıklı olun azıcık...
 
DipNot: 28 yıldır maçlara giderim...

28 yıldır maçlara gidiyorsan 10 yıldan uzun bir süredir Saraçoğlu'nda grup ve semt pankartlarına izin verilmediğini biliyor olman gerekir. buna rağmen "ilçelerin grupların pankartı vardı hep zaten" dersen komik duruma düşersin.
 
cümlenden bişey anlamadım ama Avrupadaki diğer tribünlerde bizdeki kadar çok grup olmadığını ima etmeye çalışmışsın sanırım. Hemen bakalım. mesela Panathinaikos tribünündeki bazı semt grupları; Gizi, Zografou, Peristeri, Etoliko, Agrinio, Levadia vs.
 
PAOK tribünündeki bazı gruplar; Makedones, North Army, Futre, Neapolis, Polichni, West Rebels, Kilkis, Northerners, Lunatics, Kaisaras vs..
 
Partizan tribünündeki bazı gruplar; Alcatraz, Young Boys, South Family, Vandal Boys, Koalicija, Fontana, Grobari Beograd, Juzni Front vs...
 
daha sayayım mı? başka tribünlerden de örnekler vereyim mi? Lazio, Roma, Red Star, Rapid Wien, Dortmund? hangisini istersin?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
12numara.org kapandı. Günün tek güzel haberi bu heralde.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ünigfb nin fenerbahçe yazılı pankartını stada almamışlar. ali koç özellikle gfb ye ters yapmaya başladı pankart konusunda.büyük ihtimal altında başka sebepler yatıyor adam sebepsiz yere gfb nin pankartlarına neden takılsın? bi anlaşmazlık var belliki.
 
umarım bu tavrını dahada ilerletmez. taraftarla uğraşmayan bi başkan bulamayacağız sanırım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"terracefashion" dedi ki;

"ibrahimfbL" dedi ki;

 
Grup pankartı olmasın zaten Fenerbahçe ile ilgili pankartlar olsun... İlçelerin, grupların pankartı vardı hep reklam...
 

ya hocam siz Saraçoğlu diye başka bir yere mi gidiyosunuz yıllardır? ya da daha önce hiç maça gittiniz mi? Kadıköyde neredeyse 10-15 yıldır falan grup ve semt pankartları yok. izin verilmiyor. GFB Migrosta olduğu dönemler oluyordu semt pankartları, sonra Azizle dövüş başlayınca tümden yasak geldi. Kadıköyde hiçbir grup yıllardır kendi adının yazılı olduğu pankartı asamıyor. Atıyorum Unifeb "Uğruna Feda Bu can" diye pankart yapmak zorunda kalıyor baş harfleri de boldluyor bu şekilde izin veriliyor ancak. direk Unifeb diye bir pankart olamaz yani yasak. yıllardır böyle bu.
 
yani şurda yazılanları hayretle okuyorum yok grup pankartından bıkılmış sadece Fenerbahçe pankartı olsunmuş Bir tanesi de yazmış ön tarafta Fenerbahçe olsun yanına da 3-4 el emeği falan. Hayırdır ya dondurma siparişi mi veriyorsunuz? böyle ısmarlama tribün mü olur? Dünyanın her tribününde gruplar kendi pankartını asar. bu işin raconu böyledir. dünyada grup pankartına izin verilmeyen tek tribün heralde Fenerbahçe tribünüdür. Ali Koç da bu yasağı devam ettirecek gibi duruyor. kendisini seviyoruz destekliyoruz birşeyleri değiştireceğine inanıyoruz ama şu yasağın hiçbir anlamı yok çok saçma.

Söyle bakalım dünyadaki tüm tribünler grup pankartı asarken o tribünde kaç grupları oluyor? Şimdi say bakalım bizde kaç grup var?
 
Mantıklı olun azıcık...
 
DipNot: 28 yıldır maçlara giderim...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"ibrahimfbL" dedi ki;

 
Grup pankartı olmasın zaten Fenerbahçe ile ilgili pankartlar olsun... İlçelerin, grupların pankartı vardı hep reklam...
 

ya hocam siz Saraçoğlu diye başka bir yere mi gidiyosunuz yıllardır? ya da daha önce hiç maça gittiniz mi? Kadıköyde neredeyse 10-15 yıldır falan grup ve semt pankartları yok. izin verilmiyor. GFB Migrosta olduğu dönemler oluyordu semt pankartları, sonra Azizle dövüş başlayınca tümden yasak geldi. Kadıköyde hiçbir grup yıllardır kendi adının yazılı olduğu pankartı asamıyor. Atıyorum Unifeb "Uğruna Feda Bu can" diye pankart yapmak zorunda kalıyor baş harfleri de boldluyor bu şekilde izin veriliyor ancak. direk Unifeb diye bir pankart olamaz yani yasak. yıllardır böyle bu.
 
yani şurda yazılanları hayretle okuyorum yok grup pankartından bıkılmış sadece Fenerbahçe pankartı olsunmuş Bir tanesi de yazmış ön tarafta Fenerbahçe olsun yanına da 3-4 el emeği falan. Hayırdır ya dondurma siparişi mi veriyorsunuz? böyle ısmarlama tribün mü olur? Dünyanın her tribününde gruplar kendi pankartını asar. bu işin raconu böyledir. dünyada grup pankartına izin verilmeyen tek tribün heralde Fenerbahçe tribünüdür. Ali Koç da bu yasağı devam ettirecek gibi duruyor. kendisini seviyoruz destekliyoruz birşeyleri değiştireceğine inanıyoruz ama şu yasağın hiçbir anlamı yok çok saçma.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Bhecfbs" dedi ki;

@ibrahimfbl... burada bir durum tespiti yapıyoruz çok uzağa gitme vakti zamanında A.Y denen zat tribüne uygulama yaptığında da ayni Kişiler aynı söylemlerle tribünü bu hale getirdi ve aynı kitleler alkış tuttu. Ben kongrede oy kullandığımda tribünleri Özgür bırakacağım demesi sebebiyle ona oy kullandım ve şimdi ki durumdan rahatsızım.
Neyse bak ilk icraatı olarak grup pankartlarına izin vermemiş tekrardan.
Hayırlı olsun diyelim

Sadece "tribünü özgür bırakacağım" dediği için mi oy kullandın?
Grup pankartı olmasın zaten Fenerbahçe ile ilgili pankartlar olsun... İlçelerin, grupların pankartı vardı hep reklam...
 
Hala ex başkanın bize müstehak olduğunu düşünüyorum... Kulübün durumu belli bizim başlıca konularımız pankart, küfür, rakiplerle dostluk...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Kurban Bayramı yaklaşırken Turkcell’in mesajlaşma servisi BiP, kullanıcıların işini kolaylaştıracak...