#
#
Salih ve Recep Niyaz hakkında kısa bir yazı..
15/01/2013 - 18:40
Salih Uçan sezon başında Fenerbahçe'ye transfer oldu. Bucaspor'da kendisini izleyenler, Salih'in geleceği parlak, Fenerbahçe yerinde transfer yaptı diye yorumlar yapmıştı. Bu tip yorumlardan sonra, taraftar Salih'ten çok şey bekliyordu. İlk resmi maçı olan Antalyaspor maçında topu rakibe kaptırarak, Fenerbahçe'nin bir gol yemesini sağlayan Salih'i taraftar sahiplenerek doğru olanı yaptı. Taraftarlar, mikro blog olan twitterdan Salih'e ''futbolda bu tür kazalar olur diyerek'' moral verdiler. Aykut hoca Salih'te bişiler gördü ve her kupa maçında Salih'e şans verdi. Genç oyuncu hocasını mahçup etmedi ve süre aldığı her maçta üzerine koyarak oynadı, oynamaya devam ediyor. Sahada yaptığı pres, attığı müthiş zeka dolu paslar ile taraftarın sevgilisi haline geldi. Bilindiği üzere Meireles'in bir cezası var, bu maçlarda Meireles'in yerine kime görev verilse sorusu gündeme geliyor bazen. Kupa maçlarında yaptıkları ile bu formayı Salih Uçan hakediyor, onun görev almasını bekliyoruz.
 
Fenerbahçe'de genç yaşta, gelecek vaat eden oyuncu tek Salih değil. Altyapıdan yetişen Recep Niyaz var birde. Fenerbahçeliler ona takımın yeni Alex'i, yeni 10 numarası gözüyle bakıyor, genç oyuncu da taraftara iyi görünmek için elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıyor sahada. Türkiye Kupasında oynanan Göztepe maçında sonradan oyuna girip, Fenerbahçe kariyerindeki ilk golünü attı Recep. Golden sonra hocasına koşup, gol sevincini onunla kutlaması da ayrı bir güzellikti.
 
Ancak Recep ve Salih için bir korkum var. Geçtiğimiz yıllarda, yerli Messi, yerli Alex olarak tanımlanan ve kaybolan bir çok genç futbolcu oldu. Aynı şeyin Salih ve Recep'in başına gelmemesini umuyorum. 
 
Lefter'in emaneti olan çubuklu forma ile güzel goller atar, güzel başarılar yakalarsınız inşallah...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Normal Reno sonrasında OPPO Reno 10x Zoom modelinin de resmi Türkiye satış fiyatı belli oldu. Telefonu almak...