#
#
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün büyük efsanelerinden Sinyor Can Bartu hayata veda etti.
12/04/2019 - 03:42
31 Ocak 1936 tarihinde İstanbul'da doğan Fenerbahçeli Can Bartu, son dönemde bazı sağlık sorunları nedeniyle tedavi görmekteydi. Sinyor dün gece 83 yaşında hayata veda etti.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü'nün mesajı
 
 
Bartu'nun evine taziye akını
Can Bartu’nun yaşamını yitirmesinin ardından yakınları, sevenleri ve Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyeleri gece saatlerinde Bartu’nun evine taziyeye gelerek Güler Özbay’ı yalnız bırakmadı.
 
Taraftar gruplarından da ardı ardına taziye mesajları geldi
Başta Fenerbahçe tribün grupları olmak üzere, diğer kulüplerin taraftar gruplarından da Can Bartu için taziye mesajları yayınlandı.
 
 
 
 
Metin Oktay'dan sonra Bartu da gitti
Kulupler için ikon isimlerdendi Bartu. Fenerbahçe ile özdeşleşmiş, Fenerbahçe formasıyla aynı günde hem futbol maçına hem de basketbol maçına çıkmış bunu da ilk ve tek başarmış bir sporcu olarak tarih geçmiş, beyfendi bir kişilikti. Sporculuk hayatı sonrasında yer aldığı medyada, çalıştığı basın kuruluşlarında beyfendi kimliğinden asla sapmamış, renklerden bağımsız herkesin sevdiği, takdir ettiği, saygı duyulan bir kişilik. Türk sporu önemli bir değerini yitirdi.
 
 
Sinyor lakabını İtalyanlar takmıştı
1961 senesinde transfer olduğu Fiorentina ile beraber arrdından Venezia, tekrar Fiorentina ve SS Lazio formaları giydi. Burada büyük saygı gördü ve tekrar Fenerbahçe'ye döndü.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Son olarak detaylarına eylül ayında baktığımız 2020 Dacia Sandero Stepway, listelerinde artışı...