#
#
Süper Lig'in 10. haftasında evinde konuk ettiği Ankaragücü'ne 3-1 mağlup olan Fenerbahçe'de teknik direktör Philip Cocu görevinden alındı.
29/10/2018 - 16:11
Fenerbahçe maçtan sonra sosyal medyada twitter hesabından yaptığı bir anonslar Cocu'nun görevinden alındığını açıkladı. Cocu'nun maçtan sonra maç sonu basın toplantısına katılmadığı gözlendi.
 
Fenerbahçe'nin Cocu'nun görevden alındığını ilan ettiği tweeti:
 
 
Tarihin en kötü lig performansı
Cocu ile ligde ve Avrupa Kupaları'nda istediği futbol düzeyi ve sonuçları yakalayamayan Fenerbahçe, ligdeki 10 maçın ardından sadece 2 galibiyet alan 3 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 9 puanla 15. sırada yer alan takımın teknik direktörüyle yollarını ayırma kararı verdi.
 
Cocu basın toplantısına çıkmadı
Maçtan sonra düzenlenen flash-interview alanları ve geniş basın toplantısı bölümlerinde Cocu'nun yer almaması dikkat çekti. 
 
Taraftar ısrarla Ersun Yanal'ı istiyor
Fenerbahçe taraftarı Cocu ile Fenerbahçe'nin gidişatından rahatsız olduğu ilk anlardan itibaren, son iyi futbolu oynatan Ersun Yanal ismini zaten telafuz etmeye başlamışlardı. Cocu'nun görevden alınmasından sonra da Ersun Yanal'ın adı tekrar ve kuvvetli şekilde zikredilmeye başladı.
 
 
Hollanda basının ayrılığa dair dikkat çekici sözler
Hollanda Televizyonu'na (NOS) göre, ''Cocu'nun Fenerbahçe ile olan evliliği'' en başından beri yanlıştı. Hollandalı teknik adam, İstanbul'a gittiği günden itibaren sürekli ''ateş altında'' oldu. 
 
Türk futbolu uzmanı Yordi Yamali'ye göre ise Fenerbahçe ile Phillip Cocu arasında en başından beri bir etkileşim olmadı.
 
'PSV'de kendisini dinlemeye hazır, genç yeteneklerle çalıştı'
Hollandalı çalıştırıcının PSV'de yetenekli bir teknik direktör olduğunu kanıtladığını belirten Yamali, ''PSV Eindhoven'de kendisini dinlemeye hazır, genç yeteneklerle çalıştı'' dedi.
 
Ancak Yamali'ye göre, İstanbul daha farklıydı. Çünkü Fenerbahçe'de büyük isme sahip oyuncularla çalıştı.
 
Hollandalı yorumcu, büyük Türk kulüplerinin kaybetmeye ve özellikle de kendi sahalarında yenilmeye asla tahammül edemediklerini vurguldı.
 
Cocu'nun Türkiye'de başarı şansının kalmadığını savunan Yamali, 48 yaşındaki teknik adamın, başka bir ülkede takım bakması gerektiğini söyledi.
 
Yamali'ye göre son 4 ayda Türkiye'de kötü bir üne sahip olan Cocu, ''Türkiye benim için uygun bir yer değildi ama yine de denemeye değerdi'' diye düşünecek.
Kaynak: bbc türkçe,
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
General Motors ve Uzak Doğu’nun en önemli üreticilerinden olan SAIC’i bir araya getiren modellerden birisi...