#
#
Milli takım kampında mikrofon uzatılan Enes Ünal ve Oğulcan Çağlayan önemli noktalara değindiler. Özellikle Enes'in söyledikleri dikkat çekici...
03/09/2015 - 03:11
Ntvspor mikrofonuna konuşan Enes Ünal, kısa süre geçen City ve arkasından Genk tecrübesinde gördükleri ile Türkiye futboluna bir bakış atmamızı sağlıyor. Bir düşünme biçimi ve yaklaşım farkına 18 yaşında bir oyuncunun gözünden bakış. Biz tokat diyoruz, siz ne demek isterseniz... 
 
Enes'in sözleri öyle yerini bulmuş ki sosyal medyada paylaştığımızdan beri büyük ilgi görüyor ve insanlar tarafından paylaşılmaya devam ediyor.. .
   • Kendimizi kandırmaya gerek yok. Yıllardır söylenen bir şey var; 'altyapıda başarılıyız' ama iş öyle değil. Avrupa Şampiyonası finallerine kalınıyor sanki dünya kurtarılmış gibi sükse yapıyor. Diğer ülkeler ise her sene finallere kalıyor, şampiyon oluyor. 
  • Daha önce İngitere ile karşılaşmıştık. Penaltılarla mağlup ettiğimiz takımla 2 sene sonra karşılaştık 4 yedik. 
  • Sürekli futbolcular suçlanıyor. Bir, bilemediniz iki futbolcu suçludur. Mümkün değil tüm suçun futbolcuların olsun. 
  • Çok ciddi şekilde futbol ortamı sorunumuz var. Bunun yanında eğitim sorunu da mevcut. Ben alınabilecek en güzel yerlerden birinde eğitim aldım, Bursa'da yetiştim. Ama yine de çok büyük eksikliklerim var. Diğer şehirlerde, kulüplerde olan futbolcuları düşünemiyorum.
  • Gelişim için önce altyapılarımıza yatırım yapacağız sonra genç futbolcularımıza sabır göstereceğiz. Bu işin sırrı bu. Bunu Almanya yaptı, Belçika yaptı. 
  • Belçika'da B Takımı maçlarına gidiyorum. 5-6 yaşındaki çocuklar bizim A Takım'da yaptığımız pas çalışmasını daha o yaşta yapmaya başlıyor. Her şeyi basit ve yüzde yüzle yapıyorlar. Başarı böyle geliyor.  
  • Gürcistanlı bir arkadaşıma soruyorum. ''Sen çok yeteneklisin, bu takımın çok yetenekli oyuncularından birisin. Biz de ülke olarak yetenekliyiz neden böyle olamıyoruz'' diyorum. ''Çok basit, bak şunlara diyor, herşeyi %100'üyle yapmaya çalışıyor. Ve çok basit yapıyorlar. Sonunda başarılı oluyorlar'' dedi. Bizde eksik kalıyor, her şey eksik kalıyor...

 
Oğulcan Çağlayan: ''Antep'te doğsak burada olur muyduk?''
 
http://funkyimg.com/i/21GMw.png


  • Bursa'da fantastik bir altyapıda çalıştık. Bursa'da öyle bir yerde çalışıp iyi oyuncu olamıyorsan oyuncuda suç vardır, o kadar kaliteli bir ortam. 
  • Antep'te altyapıya gittim. Orada bir çocuk bana dediki ''Çok şanslısın. İyi ki Ankara'da doğdun ve Bursaspor'a gidebildin dedi. Ya Antep'te doğsaydın ne olacaktı, düşünebiliyor musun?'' Ben ya da Enes Ünal, Antep'te doğsak bugün burada olacak mıydık? Enes, City'e gidebilir miydi acaba yine...

Kaynak: ntvspor,
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, hızlı şarj konusunda sektörün gerisinde kalmayarak...