#
#
Sabah gazetesinden Bülent Timurlenk, Galatasaray'ın transfer politikası üzerine kaleme aldı
02/09/2015 - 06:33
Başkan Dursun Özbek'in en iyi bildiği sektörden örnek verelim, belki bir noktada buluşabiliriz.
 
Sayın Özbek, siz 5 yıldızlı otelinizde her şey dahil paketi sattığınız müşterinize oda-kahvaltı verdiğinizde acenta sizinle bir daha çalışır mı? Galatasaray'da 3 aylık icraatınız karşılığında kombinesini, yeni formasını almış taraftarınıza yaşattığınız budur.
 
Önce büyük sponsorluk anlaşması yapılacak, ardından yıldız transferler olacak, hepsi kampa yetişecek dediniz, maalesef hiçbiri gerçekleşmedi. İbrahimoviç dedikodusu çıktığı gün susup 20 gün beklediniz.
 
Bunun turizmde karşılığı; kliması çalışmayan, yemekleri sıradan, havuzu kirli, odası temizlenmeyen, personeli dil bilmeyen oteldir. Siz böyle bir otelci değilseniz - ki değilsiniz- neden böyle bir G.Saray başkanı olmayı tercih ettiniz? G.Saray'da transfer dönemi Sabri'nin yenilen kontratıyla başlamıştı. Bu üç ayın kısa özeti İslam Çupi kitabının adıdır: ''Olaylar Sağ Bekin Lahana Dolmasını Yemesiyle Başladı''
 
***
 
Efsane spor yazarlarından, bugün hayatta olmayan İslam Çupi tarafından kaleme alınan ''Olaylar Sağ Bekin Lahana Dolmasını Yemesiyle Başladı'' adlı kitap, İletişim Yayınları tarafından Kasım 2004'de yayımlandı. Eser, yazarın seçme yazılarından oluşmaktaydı. Barış Karacası ve Kıvanç Koçak tarafından yayıma hazırlanmşıtı.
 
Kitap tanıtımından:
 
İslam Çupi, Milliyet’te yazmaya başladığı 1981 Eylül’ündeki ilk yazısında, “23 yıl sonra çok mu geç?” başlığı altında şunları yazmıştı: “23 yıl önce geldiğim sokağa 23 yıl sonra tekrar düşmüşüm. Kafasını asfalta dökmüş, moralini sıfır kilometreye getirmiş, üzerimdeki tek pantolon ve gömleği taşınmaz ağırlık kılmış bir adamcık olarak. İşte o anda pencerelerden birinden bir ip düşmüş önüme. ...Ben bu ipi 23 yıl beklemişim. Çünkü bu ipin zahmetli kilometrelerinin bitiminde, Türk sporunun Everest gazetesi Milliyet’e varmak vardı. ...İşte geldim, 23 yılımı eskitmiş olaraktan, yaşım kırkdokuza devrilmiş olaraktan... Milliyet için çok mu ihtiyarım acaba?” Hiç de geç değildi! Çupi, Milliyet’te, yazarlığının yeni bir baharını yaşadı. Üslubu, yeni çiçekler açtı. Elinizdeki kitap, Çupi’nin 1981-2001 dönemindeki yazılardan bir demettir. İlk kitaba başlığını veren bahsin, “futbolun ölümü”nün ilk işaretleri... 1980’li ve ’90’lı yılların futbol ve spor dünyasından portreler, enstantaneler... Usta, “Ben yenilikçi değilim!” diye haykırıyor!
 
İslam Çupi, spor ve futbol yazarlığında kendine mahsus bir kalemdir. Onun yazarlık üslubu, “futbol sadece futbol değildir” deyimini doğrular: Sadece oyunla ve ortamla ilgili analizleri için değil, bizzat edebi tat uğruna okunacak bir yazardır. Futbola, estetik değerler yüklemeye çalışarak, sevgiyle, muhabbetle bakan bir yazardır. İletişim Yayınları, Futbol Kitapları dizisinde, üstadın seçme yazılarını üç kitap halinde yayımlıyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İçten yanmalı versiyonlar öncesinde yeni jenerasyonu temsil edecek olan Opel Corsa-E, teknik beklentileri sorunsuz...