#
#
Anadolu Efes ve Türk basketbolunun başarılı ismi Cedi Osman, bu yaz EUROBASKET 2015'te sahne alacak isimlerden birisi...
18/06/2015 - 19:11
Türkiye Milli Basketbol Takımı'nda 2015 turnuvasında mücadele edecek isimler arasında kuşkusuz en dikkat çekenlerden birisi de 1995 doğumlu Cedi Osman. 13 yaşında Sarajevo'dan Türkiye'ye gelen ve Efes altyapısında basketbol hayatına devam eden sporcu, henüz 20'li yaşlarının başında olmasına rağmen birçok başarıya imza atmış durumda.
 
2014 yılında Yunanistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen FIBA U-20 Turnuvası'nda Türkiye altın madalyanın sahibi olurken Cedi Osman da en değerli oyuncu ödülünün sahibi olmuştu. 2014-15 sezonunda ise THY Euroleague'de 27 maçta görev almayı başardı. 20 yaşındaki sporcu Euroleague'de bu sezonu 6.7 sayı 1.1 asist ve 3.6 asist ortalamasıyla gerçek bir takım oyuncusu olduğunu da ispatladı. 
 
Cedi Osman'ın parkede sergilediği performans ise şimdiden NBA takımlarının dikkatini çekmiş durumda. Başaralı sporcunun performansını mercek atlına alan DraftExpress sitesi, oyuncunun çok yönlü özelliklerine dikkat çekti ve 2015 Draft'ında da Cedi Osman'ın NBA kariyerine ilk adımını atabileceğini iddia etti.
Kaynak: DraftExpress
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xbox Series X rakibi çok merak edilen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni gelişmeler var. Konsol için...