#
#
Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Fildişi Sahili ve Chelsea efsanesi Didier Drogba, eski takım arkadaşı Romelu Lukaku’dan övgüyle bahsetti.
02/07/2018 - 13:52
Attığı 4 golle dikkat çeken Romelu Lukaku’ya eski takım arkadaşı Drogba’dan övgü geldi.
 
Grubunda oynadığı 3 maçı da kazanarak 2014’den sonra 2018 Dünya Kupası’nda da adını namağlup lider olarak son 16 turuna yazdıran Belçika bugün Japonya ile karşılaşacak.
 
“Romelu özel özel ilişkim olan bir oyuncu. Onu, henüz 18 yaşındayken Chelsea’ye geldiğinden beri yakından tanıyorum. O her zaman yardım etmeye çalıştığım, yakın bir dosttan daha fazlası, küçük kardeşim gibi. Bazı şeylerin onun için hiç kolay olmadığını biliyorum ancak, Rusya’da bu kadar iyi olmasının nedeni kariyeri boyunca gösterdiği karakter ve her zaman çok sıkı çalışması.”
 
“Elbette Belçika ona birçok pozisyon hazırlıyor. Eğer arkanızda Hazard, Lukaku ve Mertens gibi oyuncular varsa, bir forvet olarak size gerekli şansları sağlayacaklarını bilirsiniz. Ben de Chelsea’de aynı hizmeti sunuyordum.”
 
“Lukaku, Dünya Kupası gruplarında oynadığı 2 maçta 5 şut çekti ve 4 gol kaydetti ve bu durumu bir futbolcu olarak mükemmeliyetçilik ile bağdaştırıyorum. Eğer onun gibi her zaman gelişmek için bir arzunuz varsa, sonunda başarırsınız.”
 
 
 
''Başlangıçta Hamdı''
 
“Lukaku ile ilk konuştuğumda halen Anderlecht’te oynayan bir çocuktu. Kompany aracılığı ile iletişim kurmuştuk ve bana büyük bir Chelsea taraftarı olduğunu ve onun idolü olduğumu söylemişti. Birkaç yıl sonra telefonda konuştuğum çocuk bizimleydi. Onunla ilgilendim çünkü ileride Chelsea’nın forveti olması gerekiyordu bu yüzden kendisini rahat hissetmesini, takımın ruhunu benden öğrenmesini istedim.”
 
“Başlangıçta oldukça sıkı çalışmak zorundaydı. İlk geldiğinde bazı antrenmanları tamamlayamadığını hatırlıyorum. Her zaman güçlüydü ve fiziği iyiydi fakat ilk geldiğinde hamdı. Ona her zaman meydan okudum ve farklı bir oyuncusu olmasını söylemiştim, daha hızlı, teknik ve çevik. Bunu başardı. 7 sene öncesine baktığım zaman, şimdi Lukaku tamamiyle farklı bir oyuncu.”
 

http://funkyimg.com/i/2J7VB.jpg
 
''Güven Eksikliği Yok, Sadece Gelişmek İstiyor''
 
“Beni her zaman tavsiye almak için arar ama bunun sebebi güven eksikliği olması değil, her zaman gelişmek isteme arzusu. Romelu’dan, kazanma arzusunun benden öğrendiği en önemli şey olduğunu duydum ve bu onun en önemli özelliklerinden birisi.”
 
“Her zaman söylediğim gibi, potansiyelinin %70’inde olabilirsin ama kazanmak için bunun %100’ünü vermek zorundasınız çünkü ancak o zaman kazanmak için yeterli olabilirsiniz.”
 
“Ayrıca United menajeri Mourinho’yu çok iyi tanıyorum ve neden Lukaku’dan Old Trafford’ta Lukaku’dan en iyisini aldığını anlayabiliyorum. Bence Mourinho geçen sene sözleşme imzaladığı zaman küçük çocuğun bir adam olduğunu anladı. Romelu, United gibi bir kulüpte meydan okumak için gereken olgunluğa erişmiş durumda.”
 
“Lukaku iyi bir iş çıkarıyor çünkü kendine güvenen bir menajere sahip ayrıca kendisine duyulan güvene nasıl karşılık verilmesi gerektiğini bilecek yaşta.”
 
“Hala ona meydan okuyorum, örneğin, gelecek sezon United için 27 golden fazlasını atması ve Dünya Kupası için. Lukaku’nun harika bir formu, ona sahip olan Belçika’nın da kazanmak için bir şansı var.”
 
 
Kaynak: BBC
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden kripto para dünyasında ses getiren “dogecoin”...