#
#
Paris Saint-Germain Kulübü’nün Türkiye’deki resmi futbol akademisi olan Paris Saint-Germain Academy Turkey bir ilke daha imza attı.
25/07/2020 - 18:34
Türk sporuna Fransa’da hazırlanan özel müfredatlar ışığında 3-19 yaş aralığındaki kız-erkek futbolcular ve ayrıca her yaştan teknik direktörler kazandıran Paris Saint-Germain Academy Turkey, kendi bünyesinde profesyonel spor yöneticileri de yetiştirmeye başladı.


  • DREAM TEAM PROJESİ İLE GELECEĞİN SPOR YÖNETİCİLERİ KEŞFEDİLİYOR
  • 11 FARKLI ŞEHİR VE 3 ÜLKEDEN 45 KATILIMCI İLE EĞİTİMLER BAŞLADI


Dream Team (Rüya Takım) adı altında hayata geçirilen proje çerçevesinde üniversite eğitimi alan (veya mezun olmuş), yaşamında sporu bir tutku haline getiren gençlere hitap eden Paris Saint Germain Academy, ‘yönetici scoutingi’ eylemini Türkiye’de hayata geçirdi.
 
Tüm dünyayı kapsayan inovasyon atağı
Gerçekleştirdiği duyurulara gelen yüzlerce başvuru sonrası 45 kişilik bir ‘Dream Team’ kuran Fransız kulübünün akademisi; Türkiye’nin dört bir yanında inovasyon projeleri bulunan genç zihinlere fikirlerini hayata geçirme fırsatı sunuyor.
 
Online eğitimler almaya başlayan 45 kişilik gönüllü ekipte; Türkiye’nin 11 şehri, Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya’dan katılımcılar yer alıyor. Başvuru konusunda herhangi bir mesafe limiti konulmaması ile global bir inovasyon ve iletişim ağının temelleri atılıyor.
 
Beylikdüzü, Florya ve Ümraniye tesislerinde hizmet veren Paris Saint-Germain Academy Turkey; İstanbul’un yanı sıra Ankara, Antalya, Bursa (Özlüce, Nilüfer) ile İzmir’de de Dream Team kadrosundaki herkese saha tecrübesi imkanı sunuyor.
 
İlk takımın oluşturulmasının ardından gelecek dönemde yeni Paris Saint-Germain Academy Turkey Dream Team kadrolarının da kurulacağı ifade edildi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Instagram, platform içerisinde güvenliği biraz daha artırmak adına direkt mesajlar için geliştirdiği...