#
#
Makineleri yüklendik, Dolmabahçe'ye Beşiktaş - Trabzonspor maçı çevresinden taraftar portreleri çekmeye. Fotoğraf + video karışık çalışacaktık. Olmadı.
02/10/2017 - 15:25
Yağur elvermedi. Koruma yoktu, makineleri çıkarmaya mahal olmadı. Biraz da taraftarın ağaçlı yoldan gidişini Köyiçi'nde tezahüratlara kulak verirken kaçırdık. Bir bu yana bir o yana dolanırken maça yarım saat kala kalabalık kalmadı Köyiçi'nde. Soluklanmak için oturduğumuz ve iki çay hüplettiğimiz yerde yapayalnız kaldık. Süratli adımlarla stadın oraya attık kendimizi. Herkes girmişti. Bari Leipzig maçı coşkusu ile gündem olan gürültüyü çekelim dedik. Ses kaydı olur, en yüksek patlama anı olur sesin. Olmadı o da. Lig maçı sesi başka demek ki.
 
Bir aşağı bir yukarı dolandık. Köfteci aradık. Vodafone Park çevresinde köfteci kalmamış. Olacak iş değil. Küçükçüftlik'in orada olur dedi polisler. Oraya tırmandık. Dükkanı kapatmış usta. Gerisin geri aşağı. 
 
Ne zamandır aklımızdaydı Black Cup Coffee'ye uğramak. Soluklanmak ve maçı da takip etmek için bir kıç koyumluk yer bulup iliştik gençlerin yanına. 3 +1 kişilerdi. Maça girememişler.
 
Bel büken bilet fiyatları
Neden diye sorduk. Gençlerden biri kale arkasında en uygun biletin 150TL olduğunu söyledi. Trabzonspor maçı. Beşiktaş'ın bütün biletleri böyle mi dedik, maça göre değişiyor dediler. 80TL oluyormuş ekseri. O da pahalı gerçi. 150TL diyen arkadaş İstanbul'a geleli 2 hafta olmuş. Öğrenci. Heyecanla anlatıyordu maça gelişini. Pendik'ten kalkmış gelmiş. Ellerindeki telefonu kafede masaya koymuşlar arkadaşları ile kaçak linkten maçı takip ediyorlardı. Hemen sırtta tribünlerden gol sesi geliyor, yayın ile arada 30 sn fark var, teyit ediyoruz. Kaçak maçın yayını, çocuklar kapatın telefon hattı yazmasın sizin diye açtığımız bizim ipaddeki yasal yayından önce geliyor bu arada. Nasıl oluyorsa. Hepsi yekünen stadyumdan da geç geliyor.
 
http://funkyimg.com/i/2xUyV.jpeg
 
Mesafeler, çaba ve Twitter
Yandan yancı bir arkadaşı yanımıza alıyoruz. Daha iyi görebilsin masadadaki tableti diye. Maçı yorumluyoruz, pozisyonları konuşuyoruz. Dudullu'dan gelmiş o da. Abisinin kartıyla. Girerken enselenmiş. Üstünde kimliği de yok. Dışarı paket etmişler. Kart numarasını da almışlar. Abisinin kartını da yaktı yani anlayacağınız. Atkısı boynuna eski usül sarılı, gençten, kanı kaynayan güzel bir Beşiktaşlı. 
 
Twitter kullanıyor musunuz diye masaya soru fırlattık. Hepsi ''tabi abi olmaz mı'' diye yanıtladı. Tribundergi takip ediyor musunuz dedik, cevap ''olmaz mı''. ''İyi, biz Tribundergi'' dedik. İnanmadılar. Açıp telefonu gösterdik. Ekranı görünce inandılar. Sonrası tufan. Neler konuştuklarımız aramızda kalsın.
 
Masadaki muhabbetin iştirakçilerinden Black Cup'tan Kaan kardeşimize burdan selam edelim. Bizi kahve-çay ikram etmeden bırakmayan nezaketi için. Kafenin  işletmecilerinden. Nasıl gidiyor burası diye sorduk maç günleri dışında, Kartal Yuvası da olduğu için hafta içi de hareketli oluyor dedi. Hayırlı olsun. Olur da maça giremez dışarda kalırsanız, sırtınıza maçı alıp ortamdakilerle iki sohbetin belini kırmak güzel alternatif olabilir. Aklınızda bulunsun. Maç arkası taraftar da maç sonu takılıp ayak üstü maç arkası sohbeti çeviriyor. 
 
Tek kare çekemeden, ses kaydı alamadan, maça dair bir iş üretemeden geri döndük. Beşiktaş'tan geçerken meydandaki sergiden aşağıdaki fotoğraflar ve yukardaki güzel sohbet / rastlaşma günden kalanlar oldu.
 
http://funkyimg.com/i/2xUz7.jpeg
 
http://funkyimg.com/i/2xUz8.jpeg
 
http://funkyimg.com/i/2xUz9.jpeg
 
http://funkyimg.com/i/2xUza.jpeg
 
http://funkyimg.com/i/2xUzb.jpeg
 
''Tribünabi''niz tam teçhizatıyla her an her yerden çıkabilir. Sürprizlere hazırlıklı olun. Hava şartları, keyif el verirse elbette. Hayat bu, binbir türlü hali var. 
 
Maç biter, Rıdvan Dilmen başlar. Bize mobil mekanda mesai üretmek düşer elbette.
 
http://funkyimg.com/i/2xUyW.jpeg
 
Not: "Napapijri" muhabbeti yaptığımız arkadaş okursa burayı, "aklımızda" diyelim. Yardımcı olmaya çalışacağız.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Asus’un oyun telefonu denildiği en üst seviyeyi temsil eden modeli Asus ROG Phone 2, yakında Asus ROG Phone 3...