#
#
Rai Radio 2’ye konuşan Eski Lazio teknik direktörü ve efsane İtalyan kaleci Dino Zoff: “Gascoigne, sanatını, tüm becerisini çöpe atan bir sanatçı gibiydi. Onun o halini görmek beni derinden yaralıyordu.”
29/11/2019 - 09:56
“O ve yapabilecekleri konusunda sahada gördüklerim beni bir insanın yeteneklerine ihanet etmesi konusunda idrakı zor bir sınavdan geçirdi. Hayatımda beni onun kadar çıldırtan biri olmamıştır.”
 
“Bir yaz dönüşü takımla ilk idmana çıktık. Herkes sahadaydı. Birini tanıyamadım. Ekibe kim bu diye sordum. Gazza dediler. 12 kilo almış tatilde. İdman sahasında bir Pony gibi yürüyordu.”
 
“Gascoigne sizde kalp ağırısıyla karışık bir pişmanlık duygusu yaratan türden bir oyuncuydu. Bir yanıyla sizde hala o yetenekten bir parça sahneye konması umudu taşıtırken...”
 
40 yaşında Dünya Kupası kazanan Dino Zoff
Zoff, teknik adam olarak Lazio’nun başına üç kez geldi. 1990-94 yılları arasında takımla birlikte 154 maça çıktı. 1997’de ikinci kez göreve geldikten 75 ay sonra ayrıldı. 1998-00 arasında İtalya Milli Takımı’nı çalıştırdı. 2001’de üçüncü kez başkent ekibinin başına geçti ve bir sezon boyunca takımı çalıştırdı.
 
Hırçın çocuk Gazza
Kariyeri Newcastle ve Tottenham’da parlayan Gascoigne, 1992 Temmuz’unda Roma ekibine geldi. 3 sezon forma giydiği dönemde Lazio, önceki senelere göre daha iyi performans gösterip kıpırdasa da Gazza hiçbir zaman Lazio’da tam anlamıyla bekleneni veremedi. 43 maçta forma giyip 6 gol attı ve 3 asist kaydetti. Son sezonu 1994-95’te sezonu neredeyse kırık bacağıyla kenarda tamamladı.
 
Paul Gascoigne bugün 52 yaşında İngiltere’de yaşıyor ve futbolu bıraktıktan sonra kendisini verdiği alkolle mücadele ettiği bir hayatın içinde.
 
Gascoigne, katıldığı Good Morning Britain programında
‘Bütün bir yılı insanlara yanlış bir şey yapmadığımı anlatmak için harcadım’, kendisi hakkındaki cinsel taciz suçu davasından aklanması sonrası duygularını aktarırken.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İşlevsel dokunuşlarla kullanıcı deneyimini bir üst noktaya taşıyaca 2021 Toyota Camry Hybrid,...