#
#
Dinamo Zagreb U12 takımı teknik direktörü Dino Julardzija, U12 İzmir Cup sırasında sorularımızı yanıtladı ve Dinamo Zagreb altyapısı hakkında bilgi verdi.
11/04/2018 - 10:22
Keyifli ve eğlenceli bir U12 İzmir Cup deneyimi yaşayan Dinamo Zagreb U12 takımının teknik direktörü Dino Julardzija, ekibimizle bir araya gelip takımın altyapısı ve turnuva hakkında değerlendirmelerde bulundu. U12 yaş ve scouting konularına da değinen Julardzija, gelecekteki olası yıldızlardan da söz etti. 
 
Turnuva hakkında neler düşünüyorsunuz, organizasyonu iyi buluyor musunuz? Altınordu ile ilişkileriniz nasıl? Burada Dinamo Zagreb için her şeyle ilgilenildi mi?
Öncelikle bu organizasyon için herkese teşekkür ediyorum. Burada her şey mükemmel. Yemekten konaklamaya kadar her şey kusursuz. Burada çok iyi karşılandık, ilgi çok güzel.
 
http://funkyimg.com/i/2Evkh.jpeg
 
Dinamo Zagreb’in altyapısını bize tanıtabilir misiniz?
Dinamo altyapısının bir parçası olmak muhteşem. Avrupa ve dünyada en iyi altyapılardan biri. Birçok ankete ve UEFA sıralamasına göre dünyanın en iyi üç altyapısından biri olarak görülüyor. Dinamo altyapısında görev almak tüm antrenörler için büyük bir şans. 
 
Dinamo Zagreb, Luka Modric başta olmak üzere birçok yetenekli futbolcu yetiştirdi. Gelecekte dünya futboluna yeni Modric’ler sunacaklar mı?
Elbette. Şu an altyapıda birçok büyük yetenek var. Şu an 3-4 isim A takıma yükselmek üzere. Kovacic, Mandzukic gibi birçok yıldız çıkacaktır. Altyapıdan gelen birçok oyuncumuzun geleceğin yıldızlarından olacaklarını düşünüyoruz. 
 
http://funkyimg.com/i/2Evki.jpeg
 
12 yaş sizce futbolcu keşfetmek ve yetenekleri değerlendirmek için erken bir yaş mı? Çünkü birçok kulüp 14-16 yaş seviyesinden yetenek seçmeyi tercih ediyor. Bu konuda sizin görüşünüz ne?
12 yaş, oyuncuların yeteneklerini ve geleceklerini değerlendirmek için kesinlikle çok erken bir yaş. Geçtiğimiz günlerde Portekiz’de bir turnuvadaydık ve ikinci sırada tamamladık. West Ham’a karşı mücadele etmiştik, scout ekibinden bir görevli bir oyuncu hakkında bilgi aldı bizden ve o oyuncu daha sonra aynı performansı gösteremedi. Oyuncuların bu yaşta futboldan keyif almaları ve bu yaşta scout takibinde olmamaları gerektiğini düşünüyorum. Sadece futbol oynamaya odaklanmalılar.
 
Dinamo Zagreb aynı zamanda Hırvatistan Milli Takımı’na da birçok oyuncu veriyor. Milli takımın bel kemiğini oluşturuyorsunuz. Dünya Kupası’nda Hırvatistan’dan başarı beklemeli miyiz, ne dersiniz?
Bu Dünya Kupası bence Hırvatistan’ın büyük başarı sağlayabileceği bir kupa. Herkes Fransa 98’i hatırlıyor. Hırvatistan’ın sahip olduğu kaliteyle en az çeyrek finallere ulaşıp ilk sekizde yer alacağını düşünüyorum. 
 
#BaşarıGelecek
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 sahiplerini üzecek bir One UI 2.1 haberi verildi. Modeller güncelleme konusunda geride...