#
#
PREMIER LEAGUE
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
PREMIER LEAGUE
Chelsea'nin yeni forveti Diego Costa, Dünya Kupası, milli takım ve Chelsea'deki kariyerinden beklentileri hakkında soruları yanıtladı.
25/07/2014 - 12:23
Chelsea’nin yeni transferlerinden Diego Costa kulübün internet sitesinin sorularını yanıtladı. 
 
Chelsea oyuncusu olmak nasıl bir duygu?
Öncelikle güzel karşılamanız için teşekkür ederim. Uzun süre bekledikten sonra Chelsea gibi dev bir kulübün formasını giyinmek benim için bir onur. Başlamak için sabırsızlanıyorum. 
 
Takımla ilk günlerin nasıl geçti?
Ekibin birbirine bağlı olduğunu görüyorum. Oyuncular arasında çok mutlu bir ortam var. Dili çok bilmediğim için her şeyi anlayamıyorum ama burada çok eğleniyorum. Burnley karşısındaki ilk maçımız için fiziksel olarak kendimi hazırlamaya çalışıyorum. 
 
Dünya Kupası’nda Fernando Torres ve Cesar Azpilicueta ile birlikteydin. Sana Chelsea hakkında tavsiyeler verdiler mi?
Tabi. Turnuvada fırsat buldukça onlarla konuştum. Onlardan tavsiye istedim. Bana Chelsea’nin ne kadar seçkin ve sağlam yapılandırılmış bir kulüp olduğunu anlattılar. Kendi oyunumu geliştirebileceğim ve futbolundan çok keyif alacağım bir yer olduğunu da söylediler. 
 
Chelsea’ye katılmana ne sebep oldu?
Benim için çok kolay bir seçimdi. Dünyanın en iyi oyuncularından bazılarına ve en iyi hocasına sahibiz. Kulübün harika bir geçmişi var. Kendimi her konuda geliştirmek istiyorum ve burasının bunu yapmak için en doğru yer olduğuna inanıyorum. Chelsea’yi bu yüzden seçtim. 
 
Mourinho ile senden beklentileri hakkında konuştunuz mu?
Evet, tabi ki benimle konuştu. Söylediği en önemli şeylerden biri de değişmemi istemediği. Jose’nin de kulübün de beni seçmesindeki sebep Atletico’da oynadığım futbol. Çok değişmem gerektiğini ben de düşünmüyorum sadece daha iyi bir oyuncu olmak için gelişmeliyim.
 
Premiere League hakkında ne düşünüyorsun? İngiliz futbolunu tecrübe edeceğin için heyecanlı mısın?
Her zaman Premiere League’i dünyanın en iyi liglerinden biri olarak gördüm. Sezonun başlaması ve Avrupa’nın en iyi defans oyuncularından bazıları karşısında neler yapabileceğimi insanlara göstermek için sabırsızlanıyorum. 
 
Dünya Kupası İspanya için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bu seni nasıl etkiledi?
“İspanya için Dünya Kupası iyi gitmedi” demek az kalır. Ama bunu ardımızda bırakmamız gerekiyor. Kariyerimin sonraki böllümü için sabırsızlanıyorum. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en kalabalık ülkelerinden Çin, ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonu gibi kendi uzay istasyonunu...