#
#
Sky Sport Italia, yorumcu olarak kadrosuna dahil ettiği eski futbolcu ve teknik direktörü Paolo Di Canio'yu programda sağ kolundaki dövmesi göründüğü için yayın anlaşmasını feshettiğini açıkladı.
15/09/2016 - 02:43
Eski Laziolu futbolcu Paolo Di Canio'nun başı yine poltik tavrı nedeniyle belaya girdi. Sky Sport Italia, yorumcu olarak kadrosuna aldığı Di Canio'nın yayına tshirtle çıkarak sağ kolundaki Mussolini'ye adanmış DVX dövmesini göstermesi nedeniyle yayın anlaşmasını feshetti. 
 
Swindon ve Sunderland takımlarında teknik direktör olarak da çalışan Di Canio, programa hem İtalya futbolu geçmişi hem de menajerlik yönüyle taktik yorumlar konusunda katkı sağlamak için katılmıştı.
 
 
Di Canio, Lazio Ultras ve Irriducibili
Benito Mussolini'ye atfettiği ve ''Lider'' anlamına gelen DVX'ı sağ kol içine dövme olarak yaptıran Di Canio, faşizm ideolojisine yakınlığını her zaman dile getirmiş, bu anlamda SS Lazio'da oynadığı dönemde ırkçı ve faşist tavır sergileyen SS Lazio ultra grubu Irriducibili (Boyuneğmeyenler) ile içli dışlı olmaktan da geri kalmamış, maçlarda Lazio Curva'sına giderek yaptığı ''Sieg Heil'' hareketi nedeniyle de ceza almış, Di Canio'dan sonra bu hareketin stadyumlarda yapılması yasaklanmıştı. İkinci dünya savaşından itibaren İtalya'da faşizmi övmek ve yaymaya çalışmak zaten yasaktı.
 
http://funkyimg.com/i/2gKXY.jpg
 

 
Hata yaptıklarını ve duyarlılıkları olan herkesten bu konuda özür dilediklerini açıklayan Sky Sport, bunu twitter hesabından duyurdu ve Di Canio ile olan işbirliğinin de askıya alındığını beyan etti.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’de üretilen hibrit teknolojili model olarak hafızalarımızdaki yerini koruyan 2020 Toyota C-HR,...