#
#
Grubun son maçında Özbekistan ile karşılaşan Uruguay, beklediğinden çok daha rahat bir şekilde 4-0 kazandı ve grubu 2.sırada tamamladı.
29/06/2013 - 20:06

Maç öncesi iyi bir sonuca daha çok ihtiyacı olan taraf Uruguay'dı ve Özbekistan'ın gruptan çıkmayı garantilemiş olması, onları anlamsız bir rehavete sokmuşa benziyordu. Kadroları incelediğimizde; Uruguay takımında Rolan'ın yedek kulübesinde olması dikkat çekiyordu ve bence bu onlar adına son derece olumlu bir hamleydi. Sağ çizgi ise Diego Laxalt'a emanetti. Özbekler'de ise çok önemli bir isim olan Sergeev yedek kulübesindeydi.

Maça haliyle daha istekli başlayan taraf Uruguay oldu ve Nicolas Lopez-De Arrascaeta ikilisiyle etkili olmaya çalıştılar. Özbekler de her şeye rağmen, sahada yer alan nadide çiçekleri Iskanderov ile bir şeyler üretmeye çalıştı ama gerekli tempoyu yakalayamadılar nedense. Yazının başında da dediğim gibi, arzu eksikliği en büyük etken oldu bu duruma.

Karşılıklı cılız ataklarla geçen 30 dakikanın ardından, 34.dakika maçın kırılma anı oldu. Jamshid Iskanderov'un sakatlanarak oyunu terk etmesi, Özbek takımını adeta yıktı ve sahada bocalamaya başladılar. Uruguay'ın golü 4 dakika sonra geldi ve Gino'nun uzaktan attığı güzel gol durumu 1-0'a getirdi. 

İlk yarının bu skorla tamamlanmasının ardından 2.yarının başında Nicolas Lopez'in attığı gol, maçı kopardı ve Özbek takımı iyice demoralize oldu. Onların oyun karakterine hiç alışık olmadığımız bir şekilde bir oyun oynanırken, Uruguay orta sahasındaki dinamizm de bunda çok etkiliydi. 64.dakikada De Arrascaeta'nın golü durumu 3-0 yaptı ve yerine Cavani'nin veliahtı Bentancourt girdi. Onun attığı klas gol de durumu 4-0 yaptı ve Uruguay sahadan 4-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla Uruguay grubu 2.sırada tamamlarken, Özbekler ise kendini 3.sırada buldu.

Maçın Yıldızı

Nicolas Lopez. 1 gol ve 2 asist ile takımının en etkili oyuncusu olan Romalı genç yıldız, topu ayağına alınca klasını belli ediyor. Takım arkadaşı Lamela'yı stil olarak çok andıran oyuncuyu takip etmenizi öneririm.

Öne Çıkanlar

Diego Laxalt. Genç Interli oyuncunun mevkisi değişmesine rağmen, o bölgede de çok etkili oldu ve takımını ileriye taşıma konusunda çok başarılı oldu. İlerleyen turlarda takımının ona çok ihtiyacı olacak.

Jose Gimenez. Atletico Madridli genç savunmacı yine yıkılmaz bir kale gibiydi ve karşısında Turapov gibi etkili bir oyuncu olmasına rağmen geçit vermedi. 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Şu günlerde dünyanın ana gündem maddesi olan Koronavirüs üzerindeki etkiler günümüzde...