#
#
Tour of Antalya’nın üçüncü yılında tura sponsor olan Corendon Airlines’ın CEO’su Yıldıray Karaer ile hem yeni sponsor oldukları Bike Aid takımı operasyonunu hem de kurumun spor sponsorlukları stratejisini konuştuk.
20/02/2020 - 09:23
Corendon Airlines, yurtiçi ve yurtdışında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş TRC İnşaat Kadın Basketbol Takımı, Antalyaspor Futbol Takımı, Altınordu Futbol Kulübü, Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Türk Korfbol Takımı, Akdeniz Üniversitesi Kadın Hentbol Takımı, ITU Honeybees Quidditch Takımı, ITU Ultimate Frizbi Takımı, Corendon Circus Bisiklet Takımı, Hollanda Kadın Milli Voleybol Takımı, Hollanda Milli Buz Hokeyi Takımı ve Haarlem Corendon Kinheim Beyzbol Takımı’na sponsorluk desteği verdi ve vermeye devam ediyor.
 
Corendon ile Bike Aid sponsorluğu nasıl gelişti?
Alman takımı ile 1 yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladık. Üçüncü yılınad Tour of Antalya’nın sponsoru olarak burada yer alıyorız. Turuncu Forma’nın sponsoruyuz. Geçen yıl da Hollandalı Corendon Circus takımıyla burada yer almıştık. Sponsorluk projelerinde arkasında bir değerler zinciri olmasını önemsiyoruz. Bir soysal sorumluluk olarak görüyoruz. Bike Aid de şimdiye kadar toplamış olduğu yardımlarla Afrika’da su kuyusu açılması, Afrikalı çocuklara bisikletler verilmesi, onlara bisikletin gösterilmesi ve öğretilmesi, oralarda Afrikalı sporcu adayları yetiştirip onların bisiklet sporuna kazandırılması gibi sosyal sorumluluk projelerinden ötürü Corendon Airlines ile güzel bir uygum sağlayacağını düşündük. Burada Antalya’da Bike Aid ile bu sene yarışıyor olacağız.
 
Bir bisiklet takımına sponsor olma fikri nasıl doğdu?
Geçen yıl da buradaydık. Burada tabi organizasyonu yapan Aydın arkadaşımız bisiklet sporuyla son derece ilgili biri. Geçen yıl Corendon Circus ile buraya gelip de bizim de bisiklet sporuyla ilgili olduğumuzu görünce bize son derece memnuniyetini belirtmişti. Elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı. Biz bu sene 6 yıldır Almanya pazarında Corendon Havayolları olarak faaliyet halindeyiz. Almanya’nın 24 havalimanından, ağırlıkla Antalya, Türkiye’nin diğer meydanlarına ve Avrupa’daki diğer tatil yörelerine uçuşlarımız var. Markamızı Almanya’da tanıtmak gibi bir arzumuz var. Bu sene Bike Aid ile olan sponsorluğumuzla markamızı daha iyi tanıtacağımızı umuyoruz.
 
 
Sponsorluk 1 yıl ama yıl dönümünde herhalde bu sponsorluk değerlendirilecek ve sürdürülebilir olacak zannediyoruz
Muhakkak. Biz elimizdeki tüm imkanları takıma sunacağız. Uçuç imkanı, konaklama imkanı, finansal imkanlar gibi. Umut ediyorum ki uzun zaman Bike Aid ile olan sponsorluğumuzu sürdürebiliriz. Hem Almanya pazarında varlığımızı sürdürür, ismimizi daha iyi tanıtır. Hem de Bike Aid’in Almanya’da oluşturduğu kamuoyunun etkisinden biz de faydalanırız diye düşünüyoruz.
 
 
Corendon’un sponsorluk stratejisi nasıl gelişiyor?
Yapmış olduğumuz sponsorluklarda amaç çok para harcayıp, çok üst düzey kulüplere sponsorluk yapıp sansasyon yaratmak değil amacımız. Amacımız amatör sporları desteklemek. Kadınların yapmış olduğu spor dallarında farkındalık yaratmak. Her yapmış olduğumuz sponsorlukta, her branş sponsorluğunda arkasında bir hikaye olmasını önemsiyoruz. Burada Antalya’da Muratpaşa Kadın Hentbol Takımı’na sponsor olduk. Neden çünkü şirketimiz burada Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde. Kızlarımızın başarısı bizi çok etkiledi ve onları elimizdeki imkanlarla desteklemek istedik. Diğer taraftarn Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı, Beşiktaş’ın Kadın Basketbol Takımı kadın sporlarında farkındalık yaratmak adına önemli sponsorluklar. Altınordu bir akademi olarak gençlerin yetiştirildiği, içinde bir filozofinin yer aldığı bir futbol kulübü olarak oradaki sponsorluk bizim için önemliydi. Yapmış olduğumuz işlerde hep bir hikaye olmasını önemsiyoruz. Yeni dönemde de yeni kulüplerde benzer işler yapmaya devam edeceğiz diye düşünüyorum.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İnternet devi Google, uzun zamandır bir Pixel Watch akıllı saat ile gündeme geliyor. En son tarih verilen...