#
#
2005'te Messi'nin gölgesinde kalan çizgi kahraman, halen dünyanın en önemli yıldızlarından biri.
28/06/2013 - 12:05
2005'te Arjantin şampiyonluğa ulaşırken, kadrodaki iki oyuncu yaş gruplarına fazla geliyordu. Bir tanesi diğeri kadar şans bulamadı ama o da çizgi kahramanlara benzetilecek kadar yetenekliydi. Diğerinin ise bu dünyadan olmadığını anlamamız fazla uzun sürmeyecekti. 
 
Elbette Lionel Messi'nin damgasını vurduğu bir turnuvada geri planda kalmak çok problem olmayabilir ama Sergio Agüero'nun adı çok daha önceden duyulabilirdi. 15 yaşındayken profesyonel futbola adım atacak kadar özel bir çocuk olan Arjantinli yıldız, ilerleyen yıllarda damadı olacağı ve sahalara 16 yaşında adım atan efsane Diego Armando Maradona'nın rekorunu kırıyordu. Çok değil, turnuvadan bir yıl sonra da İspanya'ya transfer oldu.
 
2005 yılındaki turnuvada Arjantin şampiyon olurken, çoğunluk için Messi bunu tek başına yapmıştı. Sergio Agüero 2005 U-20 Dünya Kupası'nda çoğunlukla sonradan oyuna girerek rol sahibi olsa da, turnuvanın dünya piyasasına sürdüğü en önemli isimlerden biri oldu. Turnuva sırasında daha 17 yaşındaydı ve orada olması bile onun aslında ne kadar özel bir yetenek olduğunu gösteriyor. Yine de bugün sorulsa daha fazla rol almayı istediğini söyleyecektir elbette. 
 
Atletico Madrid'i bir üst seviyeye taşıyamasa da, Manchester City'yi mucizevi bir şampiyonluk kazandırarak, İngilizlerin gönlünü kazanmayı başardı. Maradona'nın kızı ile evlenerek Arjantinlilerin geleceğe umutla bakmasını da sağlayan 'Kun' futboldaki en verimli olacağı yıllara yaklaşırken, gölgesinde kaldığı Lionel Messi ile Arjantin'e bir Dünya Kupası daha kazandırma hayalinin peşinde koşuyor...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Samsung Galaxy Buds Live sonrasında Galaxy Buds Sound ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Samsung Galaxy...