#
#
AVRUPADAN FUTBOL
Maviler, PSG'nin kapısını ocak ayında Mbappe için çalacak.
01/10/2018 - 01:42
Dailymail'in haberine göre Manchester City, ocak ayı hamlesi olarak hedefini Paris'in Fransız yıldızı Mbappe olarak belirledi. Pep Guardiola, genç yıldız ile birlikte Şampiyonlar Ligi zaferinin de gelebileceğini düşünüyor. Bu transfer gerçekleşir ve City cephesi £200M maliyeti öderse, dünya futbolunda yeni bir rekorun da sahibi olacaklar.
 
Guardiola, genç yıldıza 2016-2017 Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu karşılaşmalarında City'i yıktığı Monaco günlerinden beri meraklı olduğu biliniyor.
 
City'nin bu hamlesinin altında iste Finansal Fair Play'in bir parçası olarak Paris'in mali kaynaklarının tekrardan araştırılması yatıyor. UEFA Haziran ayında Paris ile ilgili ele aldığı kuralları temizlemiş fakat 1 ay sonra bunu tekrardan gözden geçirmeye karar vermişti. Bunun yanısıra City'nin de Mbappe için hamle yapması durumunda Raheem Sterling'in kurban edilebileceği konuşuluyor. İngiliz futbolcunun gelecek sezon bitecek olan sözleşmesi için de henüz anlaşma sağlanamaması bu iddiaları güçlendirir vaziyette.
 
Mbappe, £165M'lik bir bonservis ile uzun soluklu olarak katılmadan önce geçen sezon başında Paris'e 1 yıllığına katılmıştı.
 
19 yaşındaki Fransız yıldız Dünya Kupası'nın En İyi Genç Futbolcusu seçilmiş ve Fransa'nın Dünya Kupası finalinde Hırvatistan'ı 4-2 mağlup edip bu kupayı 2.kez müzesine götürdüğü final karşılaşmasında 1 golün altına imzasını atmıştı.
Kaynak: Dailymail
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon tarafının dev ismi Huawei, Google’ın Android Enterprise sayfasında ortaya çıktığı...