#
#
FUTBOL KÜLTÜRÜ
29/03/2013 - 08:14

İspanya'da Hollandalı futbolcu modasının Barcelona'dan Real Madrid'e bulaştığı geride kalan son on yılın ikinci yarısı. Mesut Özil gibi bir adamdı o zaman Sneijder. Onun kadar geleceği olan, yetenekli ama çok daha meşhur.

Real Madrid'e imza attığı gün ilginçtir. Drenthe ile birlikte çıktılar Santiago Bernabeu'ya. Drenthe baştan kaybetmiş, Madrid medyası plakasını almış. İnternette bir yerde favori takımım Barcelona demiş bir zamanlar. Almış başına belayı. Şehire geldiği günden itibaren adama sarıyorlar. Taraftar da kafadan cephe alıyor Drenthe'ye... O da gün geliyor Camp Nou'da karşı karşıya kaçırıyor. Onun için sonrası yok..

Sneijder'in havanın 35 derece olduğu bir günde Santiago Bernabeu'da taraftara takdim edilmek üzere sahaya çıktığında tribünlerde 4 bin taraftar var. Gün gelecek Ronaldo için stada 80 bin kişi gelecek. O gün o 4 bin taraftar Başkan Calderon'dan Kaka'yı istiyor. Calderon, Perez gibi becerikli adam değil. Milan da Atina'dan dönmüş, Kaka çok para... Sneijder yeni formasıyla top sektirirken, tribünler Kaka'yı isteriz diye inliyor. İki sezonun sonrasında İnter'in yolunu tutarken, ''Figo'yu almışım, Kaka'yı, Ronaldo'yu mu alamayacağım'' diyen Perez, bastırıyor parayı alıyor Brezilya'lıyı ama sonu hüsran.. O gün Kaka tezahüratı eşliğinde top sektiren Sneijder'in Kaka ile kaderi 4 yıl sonra bir kez daha kesişiyor.

Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal'ın çilek transferi. Aysal'ın çilek diye aklından geçen futbolcu ne Kaka ne Sneijder ne de Drogba... Aysal, Fernando Torres'i istiyor. Olmuyor doğal olarak. Sonra uzun süre çileğin adı Kaka oluyor. Real Madrid'de yılda 9 milyon Euro kazanan adamın taliplisi yok, Galatasaray'ın da o parayı verecek kasası yok. Milano soğuğunu yemiş iki adamdan bu kez kazanan Sneijder oluyor, kaybeden Kaka...

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Piyasaya sürdüğü başarılı drone’larla adını söz ettiren DJI, Mavic 2 ailesiyle...