#
#
Javier Hernandez, Manchester United'dan ayrılma sebebi olarak teknik direktör Louis van Gaal'i gösterdi.
16/12/2015 - 15:20
Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen'de çok başarılı bir dönem geçiren Javier Hernandez, Manchester United'dan neden ayrıldığını anlattı. Meksikalı golcüye göre, menajer Louis van Gaal kendisine, oynama şansının sadece yüzde 1 olduğunu söyledi.
 
Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen'in, sezon başında Manchester United'dan transfer ettiği Javier Hernandez, yeni takımında çok başarılı bir performans sergiliyor. United, gol yollarında büyük sorunlar yaşarken, Hernandez, Leverkusen formasıyla şimdiden 18 gole ulaştı. Peki Hernandez, Manchester United'dan neden ayrıldı?
 
Golcü oyuncu, menajer Van Gaal'in kendisine, oynama şansının yüzde 1 olduğunu söylemesinden sonra ayrılık kararı aldığını açıkladı. Leverkusen'de çok mutlu olduğunu dile getiren Hernandez, "Van Gaal ile konuştuğumda bana oynama şansımın yüzde 1 olduğunu söyledi. Bu nedenle takımdan ayrılmak zorundaydım. Leverkusen'de çok mutlu ve rahatım. Her maç oynayacağımı biliyor ve kendimi önemli hissediyorum." dedi.
 
Hernandez, Leverkusen formasıyla 18 gol atarken, United'ın forvetleri Anthony Martial ve Wayne Rooney, şu ana kadar toplam 14 kez fileleri havalandırabildi.
 
Manchester United'a 2010 yılında transfer olan Hernandez, ilk sezonunda 20 gol atmıştı. Kendisine forma şansı tanıyan Alex Ferguson'a her zaman müteşekkir olacağını vurgulayan Hernandez, Ferguson, kadrosunu kullanma konusunda futbol tarihinin en iyi menajeri olabilir. Her oyuncunun takımda bir yeri vardı. Her sezon en azından 15 maçta forma giyebileceğinizi biliyordunuz diye konuştu.
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elon Musk’ın sahibi olduğu özel uzay şirketi SpaceX, 2022 planları kapsamında bu sefer Crew-5 görevine...