#
#
Turnuvaya favori olarak gelen İspanya, en zor grubu domine ederek ikinci tura çok rahat bir şekilde adını yazdırdı. Top 16'da Meksika karşısındaki performansları ise kafalarda bir soru işareti bıraktı.
04/07/2013 - 12:03
Sistem: 
 
4-3-3
 
Güçlü Yanlar: 
 
2010’dan beri takımın başında olan ve U-19, U-20, U-21 takımlarının üçünü de aynı anda çalıştıran Julen Lopetegui. Oyuncular onun sayesinde sisteme daha kolay entegre oluyorlar ve bir kaç isim değişse bile oyun tarzları, etkileyici futbolları pek fazla değişiklik göstermiyor. 
 
Sahadaki tüm oyuncular ne zaman ne yapmaları gerektiğini çok iyi biliyorlar. Buna bir de Suso, Oliver Torres, Deulofeu ve Jese’den oluşan bireysel yetenekler eklenince, İspanya durdurulması çok güç takımlardan bir tanesi oluyor. Özellikle maçlarda öne geçtikten sonra öldürücü darbeyi vurmakta zorlanmıyorlar. Onlara kullanabilecekleri boş alanlar verirseniz mağlubiyet kaçınılmaz oluyor.
 
Zayıf Yanlar: Top 16’daki Meksika karşılaşmasına kadar zayıf yanları pek göz önüne çıkmamıştı. Geri düştükleri bir karşılaşma da olmamıştı. Maça ikinci dakikadaki gol ile adet 1-0 yenik başlayan İspanya, rakibini çözmekte epey zorlandı. Kaleci Sortes ve orta savunmalar Derik ile Puerto, karşılarında ciddi bir pres gördüklerinde pas hataları yaptılar ve kalelerinde önemli tehlikeler gördüler. 
 
Ayrıca kalecinin önüne dörtlü iki blok halinde savunma yapan, ilk bloğu kaleye yakın yerleştiren ve iki blok arasındaki mesafeyi daraltan takımlar karşısında –eğer rakibin alan paylaşımı iyi ise- pozisyon yaratmada sıkıntı yaşadıklarını gördük. A milli takımın bazı maçlarda baskın oynayıp, topa sahip olup tehlike üretememe hastalığı genç yaş takımlarında da boy gösteriyor gibi…
 
Teknik Direktör:
 
Julen Lopetegui yukarıda da belirtildiği gibi takımın önemli isimlerinden bir tanesi. Genç yaş takımları ile sayısız başarı kazandı, ayrıca farklı yaş gruplarını aynı anda çalıştırdığı için bir çok oyuncu ile iki-üç sene beraber geçirerek turnuvalara katılıyor. Bu özellik ona yapacağı hamlelerin sonuçlarını kestirebilmesi açısından da kolaylık sağlıyor. Meksika maçındaki Suso-Puerto değişikliği ve Saul’u orta savunmaya çekmesi maçın kaderini değiştirdi desek yanlış olmaz.
 
Yıldız:
 
Oliver Torres. Jese ve Deulofeu gibi oyuncuların arasından onu seçmek kolay değil fakat takımın “metronomu” kesinlikle Torres. Oyuna ağırlığını koyduğu anlarda İspanya’nın temposu ve pas hızı bir kaç seviye artıyor. Dikine oynamayı iyi biliyor, rakibi ekarte edip savunmanın düzenini bozabiliyor ve müthiş ara paslar ile arkadaşlarını pozisyona sokabiliyor. Sadece İspanya’nın değil, turnuvanın en iyisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
2020 iPad Pro modelleri öncesinde bir kez daha yeni Smart Keyboard klavye aksesuarı hakkında bilgiler geldi. Ürün...