#
#
Başakşehir'in başarılı oyuncusu Cengiz Ünder, €13M karşılığında Serie A ekiplerinden AS Roma'ya transfer oldu.
12/07/2017 - 21:15
Başakşehir'in geçen sene takımı sırtlayan oyunculardan olan Altınordu çıkışlı Cengiz Ünder, geride kalan sezonun parlayan oyuncularından biri olmuştu.
 
Geçen sezon Başakşehir'de 32 maça çıkan Cengiz Ünder, 7 gol atarak özellikle büyük maçlardaki performansı ile izleyenlerin beğenisini kazanmıştı. 
 
AS Roma, Manchester City ve Juventus'un da talip olduğu Cengiz'i €13.4M ( +1.5M Bonus) karşlığında Başakşehir'den transfer etti. Cengiz, ilk yıl Roma'da net €1.5M maaş alacak. 5 yıllık sözleşme imzalayacak olan oyuncu ilerleyen yıllarda da artan maaşlar kazanacak.
 
Altınordu kulübü Başakşehir'e €700bin'ya satarken sözleşmesine koydurduğu sonraki satıştan %30 pay kuralı gereğince Roma'dan gelecek €13M'luk bonservisin €3.9M'unu kasasına koyacak. 
 
Salih'ten sonra ikinci Türk

Cengiz Ünder, Fenerbahçe'den Roma'ya transfer olan ve iki sezon boyunca Roma'da forma giyen Salih Uçan'dan sonra forma giyecek olan ikinci Türk oyuncu olacak.
 
Cuma günü sağlık kontrolü
Cengiz'in Cuma günü Roma'ya giderek sağlık kontrolünden geçmesi bekleniyor. Oyuncu daha sonra kendisini 5 yıllığına Roma oyuncusu yapacak sözleşmeye imza atacak.
 
 
Güncelleme: 16 Temmuz 2017 Pazar
 
Cengiz, Roma'da 17 numaralı formayı giyecek
Cengiz Ünder Roma'da sağlık kontrolünden geçtikten sonra kendisini 5 yıllığına Roma oyuncusu yapan sözleşmeye imzasını attı.
 
 
İmzayı atan Cengiz, ilk röportajını da kulübün resmi kanalına verdi:
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’de resmi olarak yer alan Meizu, ilginç bir akıllı telefon modeliyle gündemde. Bu modelin bünyesinde...