#
#
Bugün Beşiktaş idmanında Caner Erkin ile Cenk Tosun'un bir ikili mücadelede yaşadığı gerginlik medyaya son dakika haberi olarak düştü.
11/10/2016 - 22:21
Hatta Ntvspor canlı yayında iken idmandan görüntüler sunduğu anlarda gerçekleşen olay, sosyal medyanın da gündemine oturdu.
 
Bir takımın idmanında oyuncular arasındaki münakaşa, gerilim her türlü haberdir. Medya bunu yakaladıkça sunar ve paylaşır. Yumruklu kavgalardan, soyunma odalarında takım arkadaşını dövmeye kadar giden yelpazede envai çeşit olay medyaya yansıdı bugüne kadar.
 
Eskiden de oluyordu, hatırladığımız mesela 80'lerde, mesela 90'larda. Ama 2000'ler internet çağındaki gibi meseleye paranoyak yaklaşılmıyor, bu olmamıştır denmiyor ya da bunu sunan medya organları için ''Takımı karıştırmaya çalışıyorlar'' diye düşünülmüyor, hele hele ''İyi giden takıma nifak sokma'' çalışmaları diyen de çıkmıyordu.
 
Her şeyin altında mutlaka bir ''çapanoğlu'' vardır diye bakan bir nesil türedi. Olan olaylara, olduğu hali ile bakamayan, bunun verilişiyle ilgilenen. Ve bunda maksat arayan. Bu aslen medyaya yaşam alanı bırakmayan, bırakmamaya çalışan haydut tavrın ürünü. Tribünde taraftarlık yapamayanın, fiber optik hatlar üzerinden birilerine sözde taraftarlık gücünü gösterme çabası. Oysa eskilerde medya yalan yazıyorsa ''Basın yalan yazıyor...'' tezahüratları ile karşılık verilirdi, tribünden. 
 
Olay oldu, olayın görüntüleri Ntvspor canlı yayınına da denk geldi:
 
 
Caner Erkin ve Cenk Tosun, idmandır olur dediler. Ki normal, olur. Sosyal medya üzerinden birbirlerine atıfta bulunan mesajlar yayınladılar. 
 
 
 
Olay kapandı, iki taraf yatıştı. Ama olan medyaya oldu. Bunu verdiği, haberleştirdiği için kötü olan, taraftarınn suçladığı medya oldu. Her zamanki gibi. 
 
Bu bir medya savunusu değil. Biz taraftar mecrasıyız, medyayı bizim kadar eleştiren olamaz. Bu değişmiş ve dönüşmüş taraftarlık biçemine bir itiraz halidir. Alan alır, almayanın kendi derdi olarak kalır. Bu psikopat ruh halinden uzaklaşın. Yaptığınız iş değil. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en popüler oyunlarından PUBG sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Bu 7.2 güncelleme ile...