#
#
DİĞER SPORLAR
İspanya'nın Valencia kentindeki Ricardo Tormo pistinde yapılan sezonun son yarışına, Red Bull MotoGP Rookies Kupası'nı kazandığı için özel davetle katılan Can Öncü, en genç pilot olarak yarışmasının yanı sıra birincilik başarısıyla da tarihe geçti.
19/11/2018 - 09:12
Moto3 Dünya Şampiyonası'nda en genç yaşta yarışan ve ilk yarışında birinciliğe ulaşan pilot olarak tarihe geçen milli motosikletçi Can Öncü, gelecek sezon da başarılı olmak istediğini söyledi.
 
 
Can, Ricardo Tormo pistinde gazetecilere yaptığı açıklamada, ''İnanılmazdı. Çok memnun ve mutluyum. En iyi takımdayım. Herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu başarıyı gelecek sezon da tekrarlamak istiyorum.'' şeklinde konuştu. Kendini çok gergin ve bir o kadar da mutlu hissettiğini söyleyen Can, yarışı birinci bitirmesiyle ilgili ''İyi bir çıkış yaptım. Sonrasında da iyi bir ritim yakaladım. İyi hislerim vardı. Marco Bezzecchi ve Tony Arbolino'nun düştüklerini görünce de iddialı olmaya karar verdim. İyi bir avantaj yakaladım. Son tur tam bir çılgınlıktı ama benim için mükemmel sonuçlandı.'' yorumunu yaptı.
 
 
 
 
Dani Pedrosa'ya selam çakan bir zafer
Can Öncü'nün Valencia'da kariyerinin ilk GP podyumunu yapmasının aslında başka bir anlamı da var. Efsane sürücü Dani Pedrosa kariyerinin 125 cc (şimdiki Moto3) 'deki ilk podyumuna 16 yaşında 2001'de Valencia'da çıkmıştı. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Tebrikler
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ekran altı kamera teknolojisi çok ama çok yakında hayatımıza gerçek anlamda dahil oluyor....