#
#
Nike Anti-Clog Traction ile futbolcuların kramponlarını tıkayan, ağırlaştıran hatta oyuncuların sağlam adımlar atmasını engelleyen çamura önlem alıyor.
30/03/2016 - 17:10
Her durumda hızlı, futbola odaklanan Nike, sporcuların karşılaştığı en büyük zorluklardan biri olan çamura özel çözüm geliştirdi. Nike’ın tasarım, materyal ve araştırma ekiplerinin iki yıllık çalışma sonunda geliştirdikleri Anti-Clog Traction teknolojisi, kramponun taban plakasının çamur ile tıkanmasını engelliyor. 
 
Oyuncuların kramponlarındaki çamuru çıkartmak için oldukça çaba sarf ettiklerini belirten Nike Futbol Ayakkabıları Başkan Yardımcısı Max Blau, futbolcular sahadaki çamurun ayaklarını ağırlaştırdığı ve top tutuşlarını zorlaştırmasından dolayı daha yavaş ve dikkatli oynamaya çalıştıklarını söyledi. Nike’ın her durumda hızlı futbol oynamaya odaklandığına dikkat çeken Blau, bu yüzden bu sorunu çözmek için oldukça çabaladıklarını dile getirdi. 
 
Mekanik ve suya dayanıklı çözümlerin hiçbirisinin kramponların kullanım ömrüne uymaması sebebiyle Nike Anti-Clog Traction taban plakaları, suya maruz kalınca yumuşayan bir polimerden üretildi. Çamurun moleküler yapısını anlamak, çamurun plakayı tıkamasını engellemeye yardımcı bir hidrofilik, çözümün en önemli adımıydı. 
 
Nike Anti-Clog Traction’ı dünyanın her bölgesindeki oyunculara test ettirdiklerini söyleyen Blau, “Oyuncular sahadan çıkarken, alışkanlıkları gereği krampon dişlerinin arasındaki çamuru çıkarmaya hazırlanırken, orada neredeyse hiç çamur olmadığını fark etti. Bunun mümkün olabileceğine inanmıyorlardı; ama Anti-Clog Traction ile bu mümkündü. Bu alanda kendimizi gerçekleştirdikçe, fırsatların sadece futbolda değil çamurlu koşullarla başa çıkması gereken tüm spor dallarında olduğunu fark ettik” dedi. 
 
Nike Anti-Clog Traction ilk olarak 15 Nisan’dan itibaren Nike Football Uygulamasında sınırlı sayıca yer alacak. Mevcut Tiempo, Magista ve Hypervenom modellerinin bu özel versiyonlarının topuğunda Nike Anti-Clog Traction’ın altıgen işareti bulunacak.
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple, 2019 iPhone ailesi üzerindeki son dokunuşları yapıyor. Yeni gelenler ise 2020 ailesinden...