#
#
Bursaspor ile Beşiktaş arasında en son 2010'da İstanbul'daki maçta meydana gelen olaylardan sonra iki tribünün karşılıklı olarak deplasman gitmesi yasaklanmıştı. Daha sonra genel deplasman yasağı da çıkarılmış, Türkiye'deki birçok maça deplasman yapılması engellenmişti.
08/12/2016 - 02:48
Bu sezon kalkan deplasman yasakları ile beraber 6 yıl sonra Bursaspor taraftarı ilk kez İstanbul'a gidecek. Ancak gruplar maç öncesinde sancılı bir süreç geçirdiler.
 
Bursaspor tribün grubu Teksas, sitesinden yaptığı açıklamada Beşiktaş maçına gitmeyeceğini duyurdu. Grup açıklamayı şu ifadelerle anons etmişti: ''Teksaslı Bursasporlular Derneği'nden büyük taraftarlarımıza duyurumuzdur. Teksaslı Bursasporlular Derneği'nin öncülüğünde alınan karar ile BURSASPOR'umuzun 10 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul'da Vodafone Arena Stadyumu'nda oynayacağı Beşiktaş karşılaşmasına TRİBÜN GRUPLARI OLARAK GİTMİYORUZ.''
 
Daha sonra bu açıklamaya dair ikinci bir açıklama yapıldı. 
 
''Bu akşam Teksas.org adlı resmî internet sitemizden yayınlanan karar ile ilgili olarak.10 Aralık Cumartesi günü oynanacak olan Beşiktaş/Bursaspor müsabakasında Bursaspor'un taraftar grupları olan Teksas, Maraton, Radikal, Ünitimsahın kendi yayın organlarından yayınladıkları ''Vodafone arenaya gitmiyoruz'' şeklinde kamuoyunun bilgisine sunulan haberlerin aslı ve nihayi sebebi şunlardır.
 
1-Adı geçen tüm taraftar gruplarının resmiyette başkanları ve üyeleri vardır.
 
2-Maç günü yaşanması muhtemel herhangi bir olay ve cezai işleme karşı tribün başkanları ve liderlerini bu sorumluluktan resmî yayın organlarıyla delîlen soyutlamak.
 
3-Eski olaylarda yaşanan hadiselerden kaynaklanan ve sonucu cezaevine kadar ulaşan bu sıkıntıların tekerrüründen adı bilinen liderlere karşı alınmış olan önlemden ibarettir.
 
4-Büyük Bursaspor taraftarı her zaman olduğu gibi yine takımının yanında güçlü desteğiyle arkasında olacaktır.
Bundan hiç kimsenin kaygı ve şüphesi olmamasıyla birlikte;
Hiçbir tatsız hadisenin yaşanmaması ve futbolun güzellikleriyle geçmesini dilediğimiz nice güzel günlere. ''
Dün ise Bursaspor başkanı Ali Ay, tribün grupları ile görüşerek orta yolun bulunduğunu ve hep beraber İstanbul deplasmanına gidileceğini belirtti. 
 
 Ali Ay ''Gün birlik günüdür ve Bursaspor'u büyük yapan da, aile içinde zaman zaman yaşanabilen bu tür anlaşmazlıkları şu an olduğu gibi çözüme kavuşturmayı başarabilmiş olmamızdır'' dedi.
 
''Aslolan Bursaspor sevgisidir ve armaya, tarihimize olan saygımız nasıl davranmamızı gerektiriyorsa öyle davrandık ve kısa süreli yaşanan gerginliğe, taraftar gruplarımızla birlikte, Bursasporluluk ruhuna yakışan bir şekilde son verdik'' diye Ali Ay şu açıklamayı yaptı:
 
''Biz büyük bir aileyiz ve dolayısıyla her aile içinde yaşanması doğal olan bir süreci geride bıraktık. Tribün lideri kardeşlerimle, bu ailenin bir büyüğü olarak bir araya geldiğimde, benim onları yanlış anlamamdan, onların da beni yanlış anlamasından kaynaklanan bütün pürüzleri ortadan kaldırdık. Dün akşam kendileri bir açıklama yapmışlardı. Teksas Taraftarlar Derneği, Maraton Platformu, Radikal ve Ünitimsah grupları bu maça gitmeme kararını yeniden gözden geçirdiler ve kendileriyle yaptığımız görüşme sonrasında da, sorumlu bir evlat olarak hareket edip, Beşiktaş maçında takımlarının yanında olacaklarını söylediler. Bu kısa süreli yanlış anlamanın, başta rakiplerimiz olmak üzere kaostan beslenenleri sevindirmesine benimle birlikte onların da gönlünün razı olması zaten mümkün değildi. Dolayısıyla taraftarlarımla birlikte Vodafone Arena'ya gideceğiz ve her zaman olduğu gibi Bursasporumuzun yanında olacağız.''
 
Maça gidenlere özel kapşonlu
Bursaspor kulübü Beşiktaş maçına gideceklere, bilet aldıkları takdirde özel olarak hazırlanan kapşonludan vereceklerini duyurdu.
 
 
6 yıl önce olaylar yaşandı
2010-11 sezonunda İstanbul'da çıkan olaylardan sonra, rövanş maçında giden Beşiktaşlılar, Bursa şehrine girmeden geri çevrilmişti. Zira o esnada Bursa Atatürk Stadı çevresinde Bursaspor taraftarı ile güvenlik güçleri arasında çıkan arbede nedeniyle maç tatil edilmişti.
 
 
 
&t=1s
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Hala mevzu konusabilenler ya trolldur ya da baska hesaplar pesindedir. Bursalilar da Besiktaslilar da bence bu konudaki postlarla artik hic muhatap olmasinlar.
Gun birlik beraberlik gunudur. 20-30 dakika once patlasa hayatta degildik.
Kimse sunu da unutmasin, bu husumet olmasaydi o 40 kisi belki bugun hayattaydi.
Vatan dusmanlari bizim husumetimizi kullanmis oldu iste bunu gormemek icin gerizekali olmak gerek.
Yeter artik !
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
hepimizin başı sağolsun. bu ülkede ölmek çok kolay ve sıradan hale geldi.
maçtan hemen sonra patlatılsaydı binlerce kişi de ezilerek ölürdü.
 
oradan geçen alakasız insanlar vefat etti. onlarca polis şehit var..
tanıdığım genç bir kız arkadaşım da patlamada hayatını kaybetti.
 
taraftar olarak bizim suçumuz yok. ülkede istihbarat ve güvenlik anlamında önlem yok.
her an her yerde bu olaylar oluyor.
ne yazık ki bizi ölmeye alıştırdılar. ARTIK ÖLMEK İSTEMİYORUZ.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
içimizi yakan kahpe çocuklarından hesap sormayan-soramayan iradenin abv.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Ülke istim üzerinde. Normal bir ülkede belkide sizin yaptığınıza ultrascılık denebilir ama şu vaziyette bu yaptığınız muhabbeten utanmanız lazım.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Hala mevzu mu konusulur , mevzumuz batsın, 41 kişi şehit düşmüş , üstelik bunda bizlerin arasındaki saçma salak düşmalığında payı var bunu kimse unutmasın.Polisin bütün dikkati bizlerin üzerineydi , ordan birileri dalarmı , şurdan taşlama olurmu , otobüsler nerden geçecek, deplasman tribününe girilirmi , Bursalılar cevap verirmi , kontra yaparlarmı diye düşünürülerken , kendi güvenliklerini hiçe saydılar ve sonuç ortada.
 
Biraz vicdan, biraz saygı , bugun misafirlerimiz gelecek ve belkide karşılıklı sözler verilecek.
 
Aynı gemide oldugumuzu unutmayın , batarsak hepimiz batarız ,
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Adminler bu sitede ne iş yapar arkadaş millet şu durumda dahi sidik yarıştırıyor. Hala kin nefret vurdu kırdı.
 
O Polisler sizin vurdu kırdınızı engellemek için oradaydılar ve bunun için şehit düştüler.Böyle bi günde bu muhabbetleri yapanların o bombayı patlatanlardan ne farkı var. Ya başlığı kilitleyin yada adam gibi yazmayanları atın. Ayıptır günahtır...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
arada husumet var , bu olay bizi bağlamaz diyen renktaşlara Allah akıl fikir versin..
Başımız sağolsun..
bu olay maç çıkışı olsaydı bizi bağlamaz diyen kardeşler acaba şu an hayatta olurmuydu?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Daha mevzu konusan mi var ? Bu donemde bunlari konusan insan olamaz ! Bikac dakika farkla buradaki pek cok insan hayatta kaldi neyin muhabbetindesiniz? Buradaki yetkililerde bu durum ustune mevzu geyigi yapacak kisileri burada tutmasinlar lutfen zira bu insanlik disi bir davranis...
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Beşiktaşlı arkadaşlar dozu kaçırmayalım.bizden birisi cevap vericek uzayacak muhabbet,acı derin saçmalamayın artık!
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Arkadaşlar "tamam" diyoruz, dünya işidir geride kalmıştır diyoruz, 15 yıldır aynı meseleyi temcit pilavı gibi tekrar tekrar konuşmanın ne faydası var? Daha dün stadımızın çatısından hayatını kaybeden insanların bedenleri toplandı. Rica ediyorum, lütfen.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Ses getiren akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 4 sonrasında karşımıza çıkacak Xiaomi Mi...