#
#
Bursaspor'un bugün Kasımpaşa deplasmanında 4-0 mağlup olmasının ardından, Bursa'ya geri dönüşünde büyük olaylar çıktı.
25/02/2017 - 02:29
FOTO: Bursa Hakimiyet
Bursa.com'un haberine göre Bursaspor takım otobüsü Bursa’ya dönüşte Osmangazi Köprüsünün çıkışında taraftarın tepkisi ile karşılaştı.
 
Osmangazi Köprüsü Çıkış gişelerinde takım otobüsünün önünü kesen Bursasporlu taraftarlar otobüse bindi. Futbolculara tepki gösterilirken futbolcuların da karşılık vermesi üzerine otobüs içinde arbede yaşandı. Otobüsün camları kırılırken futbolcular ve teknik ekip yaşananların ardından davacı oldu.
 
 
Harun Tekin ve Faty en çok darbe alanlar
Bursa'nın bir başka haber kaynaklarından Bursa Hakimiyet ise, yaşanan olaylarda kaleci Harun Tekin'in aldığı darbeler sonrasında yüzünde morluklar oluştuğuna haberinde yer verdi.
 
 
Olay yerinden haber alan taraftararın TD Forum ve sosyal medyada yazdıklarına göre Faty de Harun Tekin gibi darbelerden etkilenen bir başka oyuncu oldu.
 
BSTV Olayları Vermedi
Olayların sosyal medyaya düştüğü saatlerde Bursaspor TV'de tekrar yayını yapıldığı gözlendi. Kanal, takım ve taraftar arasında yaşanan olaylara dair herhangi bir canlı yayın ya da alt yazı şeklinde bir bildirimde bulunmadı.
 
http://funkyimg.com/i/2pfh3.png
 
Olay yerinden ilk görüntüler:
 
 
Özlüce'de de protesto
Bursaspor kafilesi kulübün Özlüce'deki tesislerine girerken de burada bekleyen taraftarların yoğun protestosu ile karşılaştı.
 
 
Taraftarın protestosundan:
 
 
Kaynak: Bursacom, Bursa Hakimiyet,
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Tek bir kisi surekli kufur eden hatta digerleri sus yapiyor ona.O surekli kufreden kimdir?
 
Ayrica TDForum suclamanin mantiginida anlamadim.Zaten video da seslerden baska belli olan hicbisey yok.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bir konuda herkes eteğindeki taşları döküp, twitterdan linç kampanyası ile ne elde etmek istiyorsa ona ulaştıysa olan biteni her zaman kenardan izleyip sonradan bir açıklamayı daha uygun gördüğümüzden buraya bir açıklama ekleyelim.
 
Bursaspor - taraftar gerginliği videosu bize Bursaspor taraftarı tarafından servis edildi. Bir kere bu konuda anlaşalım. Bu videoyu ne biz bulduk çıkardık, ne biz çektik ne de ilk biz servis ettik. Bu video bellli ki olay gecesi takıma tepki veren taraftar kanadından çekilmiş ve bir şekilde servis edilmiş. Ya da bir başka şekilde, internete konmuş. Olayların içindeki kişiler bu videodan habersiz değil, öyle olsa bir açıklama olurdu. Ancak olayda olan kişiler ya da olaya destek verenler videonun yayılmasından şikayetçi. Peki çekenin suçu yok mu? Bu da bizi ilgilndirmez. Herkes ne yapıyorsa sadece onu ilgilendirir.
 
Biz bize isnat edilen suçlamaya cevap verelim: Biz bunu Bursaspor yönetiminden direktifle yapmışız. Hatta Bursaspor düşamanıymışız ve bu amaçla yayınlamışız. Beyler yayınlansın diye o videyo yayınladığı sabahın gecesi yollayan sizin renkdaşlarınız. Gece 02 sularından itibaren bu video TD hesabına defalarca mention edildi. Hepsinde, sabah ola hayrola yayınlamak manasız dedik. Lakin sabah baktık, twitterda yayınlamış ve çoktan dolaşıma girmiş bile. Biz de bu şartlarda haber niteliği güderek yayınladık. Avrupa'dan Dünya'dan benzer içerkileri yayınlyınca biz falanca kulübün adamı, yönetimin adamı mı oluyoruz?
 
Bu videoyu yayınladıktan sonra Bursaspor taraftarı da ikiye bölünmüş. Destekleyenler, karşı çıkanlar. Bu da bizi ilgilendirmez. Hiçbir kulüp - taraftar meselesinin tarafı olamayız. Ancak biz bazılarının söylediği ve zannetmeye çalıştığı gibi "İstanbul Spor Medyası" da değiliz. Ne alaka? Taraftarız ve taraftar medyasıyız. Bu videonun yayınlanması ve internete düşmesine, olayı yapanların tarafından çekildiği için zaten bu amaçla yüklendiğini ve yayıldığını (yani olayın videodaki detayıyla bilinmesini istendiğini) anlayarak bu mantıkla yayınladık. Yayınlarken bu videodan kimse zarar görür mü diye düşünmedik. Çünkü zaten olay ayyuka çıkmış, haber olmuş, olay gecesi her detayıyla bilinmiştir. Bu videonun varlığı olaya ne katar, ne eksiltir biz buınun hesabını yapmadık. Tepki gösterenlerden çok az kişi medeni şekilde iletişim kurup "Bu videonun bu olaya karışan kişilere zarar verebileceğini" münasip bir şekilde anlatınca, 09 civarında yayınlanan video 11:00 sularında da silindi.
 
Bursaspor taraftarının bu olayda tepki gösterenlerinin ve TD'yi boykot edenlerin motivasyonları kendilerini ilgilendirir. Bu olayı körükleyenlerden birine DM'den yukarda yazdıklarımızın özetini o gün yazdık. "Zan altında kalmamak için bunu size gönderen Bursaspor taraftarını bize söylemeniz lazım. İnsanlar sizi suçluyorlar" dedi. Biz de isim veremeyeceğimizi söyledik. Yollayan kişiler "Aman adımız saklı kalsın" diyerek yollamış zira. Bu videonun bize nasıl ulaştığını bazı akıllı adamlar anlamış ve zaten bu konuda fikir beyan etmişler twitterda.
 
Protesto edenlerin canlı sağolsun, fikir özgürlüğü, detayını bilmediklerini biliyoruz. Yukarda izah ettik. Neden yayınladınızdan önce olay içinden neden video çekiliyor ve servis edilebiliyor bunu sorgulamak lazım belki de. Lakin bu kısmı da bizi ilgilendirmez. Bursaspor Kulübü ile hiçbir alakamız, bağımız yok. Meraklısı merak ediyorsa şayet.
 
Biz bugüne kadar da kimseyi bir yere satmadık. Kimsenin kötülüğünü istemedik.
Sevgiler ve saygılar.
 
TD
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yıllardır takip ettiğim adı tribün olan ama son yıllarda aldığı şekille bir çok insan tarafından terkedilen bu platformu bende bırakmaya karar verdim.twitırım facem vs yok fakat bizim taraftar tribündergi boykot adı altında protesto ediyormuş Ki benimde düşüncemi tastikler niteliktedir.nedeni ise malum videonun yayılmasında en büyük pay sahibi olması belkide,adı tribün olan bu platformun ,tribünden olan insanların resmen etiket olmasına neden olmuştur,tabiki orada verilmek istenen mesaj belli ama sadece o video üzerinden ne yorumlar yapılacak o yadsınamaz bir gerçek,sözün özü bu platform yıllar öncesi olan fikrinden ayrılmıştır gözlemim odur,forum ortamının ne halde olduğu zaten ortada,çok yazdık çizdik fakat hiç bir önlem alınamadı.neyse herkes hakkını helal etsin,eyvallah diyorum. Bu yazıyı belki silersiniz bilmiyorum ama bi zahmet üyeliği de silmeyi unutmayın.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Septembır" dedi ki;

Harun'un saldırganlara posta koyması bursa yönetiminin "batalla takım içinde yabancı lobisi kurdu" palavrasını da çökertmiş oldu

Hasta halinle yine büyük resmi görmüşün AçıkMertKorkusuz Reis
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"Septembır" dedi ki;

Harun'un saldırganlara posta koyması bursa yönetiminin "batalla takım içinde yabancı lobisi kurdu" palavrasını da çökertmiş oldu

Olaylarla ne alakasi var?
 
aten elin yabancisi kufru ne anlayip , tepki koyacak?
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Harun'un saldırganlara posta koyması bursa yönetiminin "batalla takım içinde yabancı lobisi kurdu" palavrasını da çökertmiş oldu
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Futbolcular öyle böyle tamam da bu sistemi yaratan da bizler değil miyiz? 35 yaşında emeklilik yıllarında geçineceği parayı düşünerek Türkiyeye gelen yabancıyı binlerce kişi karşılarsa. Senin maçı 3.000 izliyor benim maçı 50.000 izliyor muhabbeti yaparsa. Ne bileyim store satışlarıyla, satılan formayla kombineyle karşı tarafı ezmeye, kupayla şampiyonlukla ezmeye kalkarsan böyle balon bir endüstri oluşur. Hadi illa romantik endüstriyel futbol karşıtı tribüncü olalım demiyorum. Bari biraz makul olalım. Kendimden örnek vermek istemem ama düşüncemi iyi yansıtacağını düşünüyorum. Ben mühendisim, onca yıldır bizi kanser etmekten başka ne halta yaradığı bilinmeyen sabrinin karısına hediye ettiği ferrariye binemeden öleceğim muhtemelen. Hani ronaldosu messisi anlarım kazansın, hakkıdır adamların. Ama bizim topçuların o kadar paralar kazanması.. Bu adamlara küfürle hakaretle vs. baş edemezsin. Adamı göğe çıkartıp, takımın önüne koyarsan, oda kendini bi bok zanneder. Yapılacak tek şey var bana göre, bu endüstriyel balon patlamadıkça tribüncülere rahat yok. Medyanın onun bunun gazına gelmeyeceksin, burada rakip takım taraftarlarıyla it dalaşına girmeyeceksin yani kısacası bu sektöre hakkından fazla paranı kaptırmayacaksın. İlaveten futbolda rant olmazsa tribünlerde de rant olmaz gerçek sahiplerine kalır. Tribünler apaçi takımından temizlenir. Bu dünyadaki en kirli şey para, onu elde etmek isteyenin çirkinleşmesine hudut yoktur. Para bizim oyunumuzdan uzak kalırsa ne ala yoksa işlerin boka sarması kaçınılmaz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"MitO" dedi ki;

3 ay önce Trafik kazası geçirip ayağımı kırdım.
Buna istinaden değneklerle gitmediğim deplasman yok (Basketbol maçları bile var) Kaımpaşa maçına işlerim sebebiyle gidemedim. En son kayseriden dönerken daha Ankaraya gelemeden bazı topçuların yenişehir de inip Eskişehir de gece alemlerine akması vs. takım içinde ne kadar çokta ...mde hallerin olduğuna kanıttır. Kimse burda öyle tepkimi olur abartılmış vs zırvalamasın... Ben ve benim gibiler bu kadar zamanını vaktini, Maddi manevi değerlerini bu takım uğruna harcayacak trilyonları indirenler gelişi güzel kırmızı kart görcek,tekmeye kafa uzatmıcak... Ne güzel meslekmiş beee! Bu durumu eleştiren arkadaşlar ya tribünün hakkını vererek kovalamamış yada klavyeden tribüncüdür. Tepki koyan abi kardeşlerimizin sonuna kadar arkasındayım..

Geçmiş olsun ve ayrıca helal olsun baskan.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
iyi yapmışlar..ellerine ayaklarına sağlık..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Bu olay şark kurnazı bir yöneticinin taraftar vasıtasıyla futbolcu korkutma çabasının ele yüze bulaşmasıdır.
 
Biri benim çalıştığım iş yerime gelse ana avrat küfretmeye başlasa patronum bile olsa kafayı gömerim. Harun da aynı şekilde tepki vermiş. Orası takım otobüsü senin yerin yok orada.
 
Harun'un tamamen arkasındayım. Umarım fiziksel saldırıda bulunan kim varsa olay yerinde hapis yatar. Ne güzel demiş atalarımız eline, yüzüne, beline hakim ol diye. Bilmiyorsan öğretirler.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
“Waldo nerede?” türünde oyunlar saatler boyunca ekran başına kilitleyebiliyor. Hidden Folks’u...