#
#
Sağlık kontrolü sırasında kalbinde ritim bozukluğu çıkan Bucaspor’umuzun genç yıldızı Akın Açık’ın futbol hayatı bitti.
19/10/2012 - 19:40
Bucaspor’un gelecek vaat eden 19 yaşındaki genç yıldızı Akın Açık’ın, kulüp doktorlarının sağlık kontrolleri sırasında kalbinde ritim bozukluğu tespit edildi. Genç oyuncuya futbol oynamasının hayati tehlikesine yol açacağını söyleyen doktorlar, Akın’ın futbol oynamasının çok tehlikeli olduğunu açıkladı.
 
Bucaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Akın Açık’ın sağlık durumunu öğrendiğinde şok olduğunu belirterek, “Akın’ın kalbinde ritim bozukluğunu öğrendiğimde çok üzüldüm. Kendisi takımımıza çok yararlı olan gelecek vaat eden bir oyuncumuzdu. Akın’ın hastalığıyla ilgili başkanımız Mehmet Bektur ile dün akşam bir görüşme gerçekleştirdik. Akın’ın hastalığının erken teşhis edilmesi bizi bir nebze olsun sevindirdi. Hastalığı tespit edilemeyip sahada başına kötü bir şey gelseydi daha çok üzülürdük. Başkanımız Akın’ın sonuna kadar kulübümüzde kalacağını ve hocalık yapacağını söyledi” dedi.
 
Futbola Denizspor altyapısında başlayan ve 2006 yılında İzmir Deniz Futbol’a transfer olan Akın Açık, 2007 yılında Bucaspor altyapısına geçti. 2011-2012 sezonunun yaz transfer döneminin son gününde profesyonelliğe geçiş mukavelesi imzalayarak Bucaspor A-Takımı kadrosuna dahil olan oyuncu geçen sezon 1.Lig’de bir çok önemli maçta takımında görev almıştı.
 
Kaynak: İHA / Efkan AYHAN
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Biliyorsunuz robotlar artık hemen her şeyi yapabiliyor. Rubik küp çözen bu robot da kendi alanında...