#
#
PREMIER LEAGUE
 1. TAKIMLAR
  O
  Av
  P
 1. Tamamını Göster »
PREMIER LEAGUE
Liverpool teknik direktörü Brendan Rodgers, yaptığı açıklamada Mario Balotelli'nin kadro planlaması içerisinde olmadığını belirtirken transfer döneminin sonuna iki hafta kala kapıyı gösterdi.
17/08/2015 - 02:23
Balotelli, Liverpool'un yeni sezon hazırlıklarında yer almadı, hiç sahaya çıkmadı ve Liverpool'un 2014 yazında en büyük transfer olarak sunduğu isim bir yılın ardından Brendan Rodgers tarafından gözden çıkarıldı ve kulüp bulmakta özgür olduğu kendisine iletildi. 
 
Geçtiğimiz sezon 16 maçta sadece 1 gol atabilen Balotelli, Rodgers tarafından Anfield'daki Bournemouth maçının kadrosuna da alınmadı. ''Şu an durumunun ne olduğunu ve ne noktada durduğunu biliyor. Bahsedecek çok da fazla bir şey yok...'' diyen Rodgers, aynı durumun herkes için geçerli olduğunu belirtip ''Tüm oyuncular kendilerinin nerede olduklarını biliyorlar'' dedi.
 
Balotelli ile beraber takımın diğer İtalyan forveti Fabio Borini ile beraber ispanyol sol bek Jose Enrique de takımdan ayrı çalışıyorlar, bu iki isim de Balotelli ile beraber kadro dışı kaldılar. Jose Enrique, Marca'ya yaptığı açıklamada kendilerinin Rodgers tarafından ''dışlandıklarını'' belirtti ancak Rodgers bu yorumları anlamsız bulduğunu ve bu oyuncuların futbol oynamaya devam etmek istiyorlarsa yeni kulüpler bulmaları gerektiğini söyledi.
 
Jose Enrique'nin yorumları sorulduğunda ise Rodgers'ın cevabı şöyle oldu:

 • Bu pek de endişe ettiğim bir durum değil. Eğer bir oyuncu oynuyorsa çok mutludur, oynamıyorsa da elbette mutlu olmayacak.
 • Bir oyuncu oynasın veya oynamasın, benim için değişmeyen tek şey kendisine olan saygımdır. Her zaman takım adına en iyisini yapmaya çalışıyorum.
 • Bu tip münferit çıkışları her zaman saygıyla karşılıyorum ve oyuncuların nerede durduklarının farkına varmaları için çabalıyorum. Bundan sonrası onların seçimi.
 • Teknik direktör ve yönetim bir oyuncu için karar verdiği zaman oyuncu gerçekten futbol oynamak istiyorsa bir çözüm bulmalıdır. Eğer bulmuyorlarsa da nerede duracaklarını bilecekler.
 • Burada yarattığımız ortam her oyuncudan maksimum verim sağlamaya yönelik. Birileri tarafından söylenmiş olsun veya olmasın tüm yorumlar ve açıklamlar benim muhatabım değil.


Henüz 25 yaşındaki Balotelli'nin, Milan'a ödenen £16M bonservisin ardından Liverpool ile imzaladığı üç yıllık sözleşmenin üzerinden sadece 12 ay geçti. Balotelli geçtiğimiz sezon tüm kulvarlarda sadece dört gol atabildi.
Kaynak: ESPN Soccer
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sınırlı üretim adetlerde üretilecek olan özel Lada Niva, fabrikanın 50. yılını daha...