#
#
Güney Amerika tribünleri şüphesiz dünya tribün kültüründe büyük bir yer işgal eder. Hem namı hem de etkinlikleri dillere destan olan Arjantin tribünlerinde aksiyon, entrika bitmez. İşte Boca Juniors tribünlerindeki eski olaylar.
25/11/2017 - 02:59
10 yıl kadar önce Aceto Blog'da Boca tribününe dair notlar ve 10 yıl sonra iki gün önce yaşanan gelişme. Boca Juniors ve Arjantin'de hayat başka türlü gelişiyor.
 
Rafael di Zio ve La Doce
(3 Ağustos 2007)
Avrupa'da tribün grupları eyvallah da; iş Güney Amerika olunca kaynak az. ''Boca-River derbisi üzerine yok maç 2-0 bitmişti de sonra...'' diye devam etmeyeceğim. Boca'nın reisi Rafael di Zeo . Arjantin'de tanımayan yok bu adamı.
 
http://funkyimg.com/i/2zDR1.jpg
 
45'lerinde. 94'de 2 River Plate'liyi öteki tarafa yollayan Jose Barrita'dan almış liderliği La Doce grubunda. Foto Ole gazetesinden. 2003 yılından. Meksika'dan ve Güney Amerika'dan birçok grup, adam yollayıp La Doce'den taktik kapıyormuş. ''La Doce, holiganlığın Harvard'ıdır'' der Boca'nın reisi. Haklarında adamakıllı bir araştırma bulsak da okusak...
 
''As far as the world's hooligans are concerned, La Doce is Harvard. They come here to learn''.
 
http://funkyimg.com/i/2zDR2.jpg
 
La Doce'de Rafael di Zeo devri bitti
(10 Ağustos 2007)
Boca Juniors'un grubu La Doce ve lideri Rafael di Zeo hakkında iki satır karalamıştım, adamı devirdiler. La Doce'nin yeni lideri Mauro Martin ve sağ kolu El Pelado Maxi. Di Zeo'nun hapiste olması sonrasında grubu bunlar devralmış. Mauro Martin için yazılan çizilen - ''Es un tipo peligroso, violento y pendenciero''. ağır piskopat olduğu ve Boca tribünlerini bu sezon savaşa götüreceği. Devrik lideri de alta koydum, hatırası kalsın..
 
http://funkyimg.com/i/2zDRd.jpg
 
Rafael di Zeo vs. Mauro Martin
(17 Mart 2009)
Boca Juniors'un taraftar grubu La Doce (12) rakip tribünlerden çok kendi içinde kavga gürültüsü olan bir grup. Arjantin futbolu kadar bu ülkede tribün gruplarının hikayesi de ilgimi çekiyor. La Doce'nin tribün lideri Rafael Di Zeo'yu indirip yerine Mauro Martin gelmişti. Bugünlerde Rafael di Zeo silahlanıp tribünü almak için geri dönmüş. Futbolla hiç alakası olmayan iki yaşlı insan vurulmuş çıkan kavgalarda. Tekme tokat girmiyorlar birbirlerine, Buenos Aires'de işi mermiler hallediyor.
 
http://funkyimg.com/i/2zDRr.jpg
 
10 yıl sonra geri dönüş: Ortalık karıştı!
22 Kasım 2017'de Boca tribünün tepe kadrosundan, bir dönem Rafa di Zeo'nun sağ kolu olan ''El Oso'' (Ayı) lakaplı Gustavo Amadeo Pereyra, evinde silahla vurularak öldürüldü. Vücudunda 7 kurşun bulunan Pereyra hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtartılamadı.
 
 
Saldırı esnasında evde olan annesi saldırganların ''Bu sana Marcelo'dan'' diye bağırdığını duyduğunu ifadesinde belirtti. Marcelo ise yine tribünden bir isim: Marcelo Aravena. Aşağıdaki fotodan da görüleceği üzere Rafa di Zeo, Mauro Martin ve Marcelo Aravena birarada. Mauro ile Di Zeo'nun arasında olanlar yukarda mevcut. Boca tribünlerinde sular dinmiyor, 10 yıl sonra ortalık yine karıştı.
 
Kaynak: aceto blog, clarin,
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple‘ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Studio için bu sefer üretim ve çıkışa...