#
#
Türkiye'nin garip bir futbol iklimi var. Kısaca şöylece özetlemek gerekir: Futbolla alakası olmayan kim varsa futbolun içinde. Şunu da sorabilirsiniz ''Futbolla alakası olmak ne demek?'' Evet, ne demek?
25/06/2016 - 13:54
Bugün medyaya düşen bir haber sosyal medyada da günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Futbolcuların yakın dostu otogalerici Erkan Özkaya, Milli Takım içindeki sürtüşmelere dair açıklamada bulunmuş. Sürtüşmelere dair bilgisi ve ilgisi yokmuş.
 
Hürriyet'ten Mehmet Arslan'ın kaleme aldığı yazıda şöyle belirtiliyor:
 
''Milli Takım’ımızın Euro 2016’da yaşattığı hayal kırıklığından söz ederken, yandaki iddiaları dile getirmiş ve “Galerici Erkan”dan söz etmiştim. Galerici Erkan, yani Erkan Özkaya, dün telefonla aradı. Son derece üzgündü:
 
- Beni neredeyse vatan haini ettiler...
 
Sonra da anlatmaya başladı:
 
“Milli Takım kampında yaşananlardan ne bilgim, ne de ilgim var. Arda, Burak ve Selçuk ile yıllardır beraberim. Adeta benim evimde büyüdüler. Emre Abi (Belözoğlu) ile ilişkimi anlatmama bile gerek yok. Bırakın onların aralarını açmayı, aralarında dargınlık, kırgınlık olsa önce ben koşar düzeltirim. Bunlar beni çekemeyenlerin sözleri.
 
Milli Takım kampına da gittim. Arda, Selçuk, Burak ve ben birlikte oturduk sohbet ettik. Ben bir dargınlık olduğunu hissetsem, aralarını düzeltmeye çalışırdım. Ama bilmiyordum bile. Daha sonra Selçuk ile konuştum. Bana, “Arda ile küçük bir tartışma yaşamıştık, ama bunu farklı yansıtmışlar” dedi. Uzaktan ya da yakından benimle bir ilgisi olmadığını söyledi.
 
”Evet, Erkan Özkaya’nın sözleri böyle. Bana ikna edici gibi geldi sözleri, ama siz ne düşünürsünüz bilmem.''
 
http://funkyimg.com/i/2doRr.jpg
 
Hürriyet'te yer alanda haberde Erkan Özkaya'nın bu olaylar esnasında Instagram hesabını kitlediği de belirtilmiş. Ancak hesabı şu anda herkese açık konumda: https://instagram.com/ozkayaerkan
 
Otogalerici, menajer, şarkıcı...
Erkan Özkaya otogaleri sahibi. Futbolcular genelde araba alışverişini kendisinden yapıyor. Bu yüzden futbol camiasında bilinen bir isim. Hatta çoğu zaman dükkanında sosyalleşiliyor ya da Erkan Özkaya futbolcuları toplayıp yemeğe götürüyor, davetlerde birlikte görünüyorlar. Bunu Özkaya'nın Instagram hesabından anlayabiliyoruz. Gerek sanat dünyası gerekse futbol dünyası ile bağı nedeniyle Türkiye'de ''ara-şöhretli'' denecek sınıftan bir kişilik. Yani herkesi tanıyor, herkes onu tanıyor ama hiçkimse onu tanımıyor ve bilmiyor. Bir ara şarkı da söylemiş, hatta albüm çıkarmış, sesi de dostu Alişan ile Tatlıses kırması gibi ama belli ki sanat dünyasında şöhreti bulamamış. Bu da ''arada'' kalan bir şöhret gibi.
 
Erkan Özkaya işletmeci ve sanatçı dostlarıyla
 
 
Erkan Özkaya, futbolcu menajeri Metin Korkmaz ile
 
 
Erkan Özkaya ve Ozan Tufan
 
 
Erkan Özkaya ve Caner Erkin
 
 
Erkan Özkaya ve futbolcu dostlarıyla Arda Turan'ın ortağı olduğu Arşiv adlı mekanın açılışında
 
 
Denge, ilişkiler ve zaman
Bu pozisyonda olan birinin #EURO2016 gibi bizim açımızdan debdebeli giden bir turnuvada milli takım kampına gitmiş olması elbette sorgulanıyor. Bırakalım futbolcular arasındaki sürtüşmeyi, basına bile iletişimin kapalı olduğu dönemde kampa nasıl girdiği tartışma konusu olabiliyor. 
 
Bu konuda spor yorumcusu ve analisti Ilgaz Çınar twitter hesabından duruma dair bir yorumda bulundu:
 
 
Her yerde varlar
Dünyanın her yerinde futbolcularla bu denli yakın olan, onların bütün hayatlarını bilen birileri vardır. Ancak kurumsal ciddiyetin ve futbol disiplinin yaşam alanlarında haber, bilgi ve iletişim kazalarının hele ki milli takımın arızalı turnuva sürecinin içinden bir Erkan Özkaya mı çıkmalıydı bu tartışılır.
 
Bizim takım mücadele etmedi ve oynamadı. Erkan Özkaya yanlış zamanda, yanlış yerde. Niyetinin kötü olmadığı aşikar ancak hatalı olduğu ve yakın ilişkilerin böyle zamanlarda sorgulandığı da bir gerçek. İşler kötü gidince her şey göze batar. 
 
Özkaya'dan gelsin:
 
Gönül sarayımı yıkıp gittiler
Bu mutsuz yaşantım onlardan kaldı
Beni bu günümden dünden ettiler
Beni doğduğuma pişman ettiler
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Uzun zamandır hayatımızda olan Google’ın Android 10 mobil işletim sistemi, gerçekten şaşırtan...