#
#
48.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu Konya Torku Şekerspor takımından Bulgar sporcu Ivalio Gabrovski kazandı.
30/04/2012 - 02:27
48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 3. günü sonunda genel ferdi klasman birinciliğine yükselerek Turkuaz mayoyu giymeye başlayan Ivailo Gabrovski kazandı.

 

Gabrovski'nin elde ettiği başarıyla, uzun yıllar sonra bu organizasyonda bir Türk ekibi sporcusunun genel ferdi klasmanda ilk sırayı almasını sağlayarak, Konya Torku Şekerspor'a ayrı bir gurur yaşatmış oldu.

 

Ivailo Gabrovski'nin zirvede yer aldığı genel ferdi klasmanda ilk 10 sıradaki sporcular şöyle oldu:

 

1.  Ivailo Gabrovski (Bulgaristan)      Konya Torku Şekerspor         

2.  Alexandr Dyachenko (Kazakistan)     Pro Team Astana          

3.  Danail Andonov Petrov (Bulgaristan) Caja Rural                     

4.  Palomares Villaplana (İspanya)      Andalucia                           

5.  Romain Bardet (Fransa)              Ag2r La Mondiale                 

6.  Alexander Efimkin (Rusya)           Team Type 1 Sanofi         

7.  Florian Giollou (Fransa)            Bretagne Schuller                   

8.  Enrico Battaglin (İtalya)           Colnago CSF Inox                

9.  Michal Golas (Polonya)              Omega Parma Quick Step   

10. William Routley (Kanada)            Team SpiderTech               

 

48. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda takımlar sıralamasının zirvesinde, Kazakistan ekibi Pro Team Astana yer aldı.

 

Organizasyonu sporcularının toplam 86 saat 33 dakika 8 saniyelik derecesiyle takımlar sıralamasının birincisi olarak tamamlayan Pro Team Astana'yı, İspanyol ekibi Caja Rural ikinci, Fransız ekibi Bertagne Schuller ise üçüncü sırada takip etti.

 

Öte yandan, sprint puan klasmanını Avustralya ekibi Green Edge Cycling'in yine Avustralyalı bisikletçisi Matthew Harley Goss birinci tamamlarken, tırmanış klasmanını Omega Parma Quick Step ekibinden İtalyan sporcu Marco Bandira, Türkiye güzellikleri sprint klasmanını ise Katusha Team ekibinin Rus bisikletçisi Maxim Belkov ilk sırada bitirmeyi başardılar.

 

 

Etap Birincileri

1.etap Alanya - Alanya              Theo Bos (Rabobank)

2.etap Alanya - Antalya              Andre Greipel (Lotto Belisol)

3.etap Antalya - Elmalı              Ivalio Gabrovski (Konya Torku Şekerspor) 

4.etap Fethiye - Marmaris        Mark Renshaw ( Rabobank)

5.etap Marmaris - Turgutreis  Andrea Di Corrado  (Colnago)

6.etap Bodrum - Kuşadası      Sasha Modolo (Colnago)

7.etap Kuşadası - İzmir             Iljo Keisse (Omega Pharma-Quick Step)

8.etap İstanbul - İstanbul          Theo Bos ( Rabobank)

 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Huawei alt markası Honor‘dan geçtiğimiz hafta ortaya çıkan yeni Honor 20 Lite modeli için...