#
#
BİSİKLET
57. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Gelibolu x Tekirdağ arasında 131.3km’lik 7. Etabı’nı Isarel Premier Tech takımından 31 yaşındaki Yeni Zelandalı bisikletçi Patrick Bevin kazandı.
17/04/2022 - 07:13
Bevin'in aldığı 7. Etapta podyuma çıkan diğer isimler sırasıyla Alpecin-Fenix'ten Jay Vine ve Team Arkea Samsic'ten Nicolas Edet oldu.
 
Patrick Bevin basın toplantısında etap birinciliğini değerlendirirken şunları söyledi:
 
"Bugünkü etap çok inişli çıkışlı olması sebebiyle zordu. Kaçış grubundayken son on kilometrede en çok işi ben yaptım. Son 700'de atağa çıkarak etabı rahat kazandım. Daha önce Fransa'daki Tour de Provence yarışında Şubat ayı başında kaza geçirdiğim için zorlu bir süreçti benim için. Çok çalıştım, buraya genel klasman adayı olarak geldim. Kraliçe etabı olan Spil'de hayal kırıklığına uğradım. Zamanı kapatmak istiyorduk. Bugün her şey yolunda gitti. Genelde ikincilik kazanmış bir sporcuyum ama bugün birinci bitirdim.
 
14 saniye çok büyük bir fark gibi görünüyordu. O yüzden sert bir darbe yapmamız gerekiyordu. İyi bir atak yaparak kazanmayı bildik. Bu arada henüz TUR bitmedi, bir etap daha var. Sonuçta son etapta her şey olabilir. Takım olarak çok dikkatli olacağız ve sürprize izin vermemek için çalışacağız."
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Elon Musk, Twitter platformunda artık 100 milyondan daha fazla takipçiye...