#
#
Spor Toto 2.lig Kırmızı Grup'ta Şampiyonluğa oynayan Ankara'nın en köklü ve en fantastik klübü Ankaragücü eski günlerine dönüyor.
11/03/2017 - 21:06
Türkiye'nin köklü klüplerinden biri olan 'Koca Çınar' Ankaragücü eski günlerine dönmeye çalışıyor. Sarı-lacivertliler her zaman Türk futboluna kaliteli oyuncular ve deneyim üretmiş teknik direktörler kazandırmıştır.
 
Fatih Terim bile Başkent'in yolundan geçmiştir. Sezon başında Şampiyonluk için bütünleşen Ankaragücü camiası başarılı bir şekilde Teknik Direktör İsmet Taşdemir önderliğinde Şampiyonluğa yürüyor. Ligde Gümüşhanespor'la çekişen Güçlüler'in iç sahadaki performansı fazlasıyla dikkat çekiyor.
 
https://img-s1.onedio.com/id-5420b2cbbceac95162ac8af6/rev-0/raw/s-f2b7a0c4c47eaa71fced504122ac92a3f36c34c0.jpg
 
Bu durumun en önemli faktörü, iyi günde de kötü günde de takımını yalnız bırakmayan cefakar Ankaragücü taraftarıdır. Trafik, kalabalık, ulaşım sıkıntısı, hava şartları hiçbir zaman onlar için sorun teşkil etmiyor. Hatta Ankara'nın o meşhur ayazında, kış günlerinde her saatte stadın tamamen dolması takdire şayan. Hangi gün olduğu pek farketmiyor "Ankaragücü'nün maçı var" cümlesini duyan taraftar o anda bütün işlerini erteleyip 19 Mayıs stadında soluğu alıyor.
 
Dostluk, kardeşlik, bütünlük var Ankaragücü tribünlerinde. Her sezon tamamen dolar 19 Mayıs. Gençgüçlüler, Maraton, Gecekondu hiçbir zaman yokluğunu hissettirmez. Maç başladıktan sonra 6. dakikayı heyecanla beklerler ve sonrasında coşkuyla tezahürata başlarlar. Tabii 16.dakikayı da unutmamak gerekir, dost takım Bursaspor tezahüratı yapılır keza Bursaspor da aynı şekilde Ankaragücü tezahüratını yapar. O anki görüntüler ise görülmeye değer.
 
http://www.yurtspor.com/files/uploads/news/default/ankaragucu-taraftari-uyandi04d6e1429610d7c8a635.jpg
 
Sadece iç saha desteğinden ibaret değil bu taraftar. Her deplasman muhteşem destekleri var. 'Cefası da benim, Sefası da' derler. Otobüs, uçak, tren veya herhangi bir ulaştırma aracında o deplasmana gitmek yeterlidir. Koltukta oturmazsa, koridorda yatar. Yiyecekler, içecekler, sigaralar paylaşılır. Tek amaç için; Ankaragücü..
 
Her taraftar yapamaz bu fedakarlığı, çoğu çekirdeğini alır, vipten yerini ayırtır, ısıtıcı eşliğinde maçını izler. Ama onlar zaten 90 dakika boyunca susmadığı, oturmadığı için o soğukta ter kanter içinde kalmıştır. Rıdvan Dilmen'in de söylediği gibi 'Passolig değil, ruhsat bile koysan Ankaragücü taraftarı yine gelir'.
 
Başkente uğradığınızda takviminizi Ankaragücü maçına göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. Ölmeden görülmesi gereken atmosferlerden birisidir. Ankaragücü'nün hakettiği yere gelmesi dileğiyle...
 
Son olarak Ankaragüçlü bir taraftarın koluna yaptırdığı dövmeyi söyleyerek bitirmek isterim: ''İntihar haramdı, biz de Ankaragüçlü olduk '' ..
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’de satılan OPPO Reno3 ile Reno3 Pro modellerinin yerini alacak OPPO Reno4 ve Reno4 Pro için en önemli...