#
#
Ülkemizin de yer aldığı C Grubu'nda, Jhon Cordoba'lı Kolombiya karşısında liderlik savaşı vereceğiz.
20/06/2013 - 17:52

2005'teki maceranın ardından 8 yıl sonra, hem de evde sahibi olarak turnuvaya dönüş yapan ülkemizi son derece dirençli takımlar bekliyor. Kolombiya ile liderlik savaşı vermemizin muhtemel olduğu grupta, Avustralya da aradan sıyrılma ihtimaline sahip.

Kolombiya: Ev sahibi avantajı Türkiye'de olmasına rağmen, burun farkıyla Kolombiya'nın lider olmasını bekliyorum. Bu turnuva sonucunda; Higuita, Oscar Cordoba, Falcao, Guarin, J.Rodriguez gibi yetenekler yetiştiren ülke, bu turnuvaya da çok kaliteli bir kadroyla ve şampiyonluk adayı olarak geliyor. Carlos Restrepo'nun öğrencileri turnuvaya Güney Amerika şampiyonu sıfatıyla katılıyor. Pescara formasıyla çok başarılı maçlar çıkaran yaratıcı orta saha Quintero ve forvet hattında yer alan Jhon Cordoba takımın en önemli iki silahı. Fransa ile oynadıkları son hazırlık maçında da son derece kaliteli bir ekip olduklarını herkese ispat ettiler. Grubu lider olarak tamamlayacaklarını düşünüyorum. 

Türkiye: Ev sahibi avantajıyla katıldığımız bu turnuvada, antrenörümüz Feyyaz Uçar'ın yapmış olduğu ''maçları Karadeniz Bölgesi'nde oynama'' seçiminin çok doğru olduğunu ve pozitif donelerle bir döneceğini düşünüyorum. 8 yıl aranın ardından çok kaliteli ve yetenekli bir oyuncu grubuyla turnuvada yer alıyoruz. Bütün gözler Salih Uçan üzerinde olacak ancak, Hakan Çalhanoğlu ve defansın bel kemiği Ethem Pulgir de kesinlikle dikkat edilmesi gereken oyuncular. El Salvador maçıyla başlamamızın büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum ve grupta ilk 2 sırayı elde ederek bir üst tura adımızı yazdıracağımıza inanıyorum.

Avustralya: 1989'dan beri sadece 1 turnuva kaçıran Avustralya, turnuvanın gediklileri arasında. Paul Okon'un çalıştırdığı ekip son derece disiplinli ve fizik gücü üst düzeyde bir takım. Bu özellikle Milli takım seviyesindeki abilerine çok benziyorlar. Geçmiş turnuvalarda Mark Viduka ve Brett Emerton gibi öenmli isimler çıkaran ekibin bu turnuvadaki en büyük güvencesi, eleme grubunda attıkları 6 golün tamamına imzasını koyan Corey Gameiro. Ayrıca orta sahadan Jackson Irvine ve savunmadan Curtis Good da dikkat çeken diğer isimler. İlk ikiye girme şanslarını düşük görsem de, El Salvador maçında alacakları 3 puan onlara bir üst turun kapısını açabilir.

El Salvador: Grubun zayıf halkası olarak değerlendirebileceğimiz El Salvador bu turnuvaya ilk kez katılacak olsa da, başlarında son derece tecrübeli bir hoca olan Mauricio Alfaro yer alıyor. Kapasiteleri belli olsa da, son derece organize ve rollerin belli olduğu bir El Salvador takımı var. CONCACAF turnuvasında altın karmaya seçilen Jairo Henriquez, takımın en önemli parçası ve gol umudu. Hocaları bu turnuvayı, gelişim ve yapabileceklerini görme açısından çok önemli buluyor. Bir üst tura yükselme şansları son derece az olmasına rağmen, turnuvaya renk katan takımlardan birisi olacaklardır.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Konseptten seri üretime taşınan Nissan Magnite, rekabetin bir hayli çetin geçtiği sınıfta...