#
#
Son haftada Karşıyaka mı, Giresunspor mu düşecek sorusu cevaplandı, Giresunspor 2. lige düştü..
13/05/2012 - 12:40

100. yıllarında hiç bekledikleri gibi bir sezon geçirmeyen Karşıyaka ve bütün sezon boyunca içinde bulunduğu zor durumdan kurtulamayan Giresunspor son haftaya girerken küme düşme korkusunu birlikte yaşadılar. Farklı şehirlerde oynanan son 2 maç takımların kaderini belirledi.

Karşıyaka, Gaziantep B.B. ile oynadığı maçta berabere kalır ve Giresunspor, Sakaryaspor'u 4 farklı bir galibiyet ile yenmezse Karşıyaka ligde kalıyor, Giresunspor ise bir alt lige düşüyordu.

Dün oynanan maçlar sonucunda Karşıyaka, Gaziantep B.B. ile 0-0 berabere kalarak ligde kalırken, Giresunspor,  Sakaryaspor'u 2-1 yenerek TFF 2. Lige düştü. 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
edit
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
3 cadde otoparkı,3 halı saha ve forma reklamı ile maç yayın hasılatı
Yukarı saydığım Akhisarspor'un gelirleri ve başkanları da esnafmış.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
KÜME DÜŞTÜK !
 
Birileri susmaya devam etsin biz yazalım doğru bildiklerimizi.Bir şehrin iyi bir ticaret dolaşımı ve güçlü bir ekonomisi yoksa o şehrin tutunacağı iki üç unsur vardır.Bunlardan birisi turizm’dir çok şükür onda ne tesisimiz var ne değerlendirebildiğimiz turistik bir yapı hepsi atıl bekliyor.Komşu şehirlerin turizmden aldığı pay bizim kat be kat fazlamız.Trabzon Sümela'yı pazarlıyor; Ordu oksijen vurgusuyla şehrini markalaştırırken; Giresun bir kaç kişinin iyiniyetli çabalarına rağmen turizmden istediği payı alamıyor.Yeterince iyi tanıtılamıyor ve markalaşma eksikliği ve tesis sıkıntısı yaşanıyor
 
Geriye ne kalıyor;Spor.Önce stadyumlardan girelim;bütün stadyumlar Rize'den Samsun'a kadar ışıklandırılmışken ;Rize'ye yeni bir stadyum yapılmışken;Trabzon'a yeni stadyum projesi konuşulurken,bırakın seçim öncesi vaat edilen Çotanak Arena'yı stadyum ışıklandırılması adına tek bir girişim olmadı.Bir tane akil adamda çıkıp ya kardeşim sizin böyle bir sözünüz vardı ne oldu o diye çıkıp sormadı .
 
Rize süperligin kapısından döndü hala şansı devam ediyor,Trabzon süperligde her sene avrupa'da mücadele ediyor,Ordu süper lig'de dünyanın sayılı antrenörlerinden birisini teknik direktör olarak getirmiş Hector Cuper,Samsun bank asya ligine düştü.Peki Giresunspor nerede ?2.ligde mücade edecek.Trabzon büyük şehir oluyor yakında.Hatta Görele belediye başkanı kalktı dedi ki Trabzon'a bağlanmak istiyoruz.
 
Rize Ovit tüneliyle dünyanın en uzun üçüncü Türkiye'nin en uzun birinci tünelinin yaptırırken ve daha geçen gün başbakan Rize'ye yaptıkları 428 milyon liralık yatırımlarını anlatırken Giresun Eğribel tünelini proje kapsamına dahi aldıramadı.Tren yolunun Tirebolu'dan geçmemesi için uğraşan Trabzon lobisine karşılık Giresunlular sessiz ve tepkisiz.Neden Tirebolu;neden Giresun limanına bağlanmıyorda Trabzon limanına bağlanıyor bu demiryolu diye soruyormuyuz kendimize.Neden Giresun limanın işlem hacmi Trabzon ve diğer limanların kat be kat gerisinde.Ordu Giresun havaalanı diyeceksiniz.Ordulu bakanlar olmasaydı sanırım o projede gerçekleşmezdi.Bekleyip göreceğiz.Giresun'un son 35 -40 senesi kayıptır.
 
Şehrinin tek markası Giresunspor düşerken oturup seyredenler,el ovuşturanlar,sırasını bekleyenler,kişisel kinleri uğruna küme düştükden sonra nefret kusanlar,Galatasaray şampiyon olmuş kutlarız. Galatasaraylı dostlarımızda tebrik ederiz ettik de ama şehrinin tek markası küme düşmüş aynı gün o kutlamalar biraz abartılı değil mi sizcede !Daha öncede şampiyonluklar kutlandı büyük kulüplerin olabilir ama o gün farklı bir gündü !Trabzonlu Ömer Kaptan formasının üzerine gözyaşları dökerken siz kutlama yaptınız.Siz Trabzon'da öyle bir kutlamaya denk geldiniz mi ?Büyük şehir olmak öyle bir şey işte.Saygı duyulmak .Ezilmeye alışanlar ve horlanmaya alışanlara bu alışkanlık yapabilir.Ancak biz Giresunluyuz.Bu cumhuriyeti biz kurduk; bizi her alanda dışlayanların ve bu şehre sahip çıkmayanların karşısında gerçekten bu şehri seven insanları vardır .Daima olacaktır
 
;Şimdi bir reklam var 'Giresun gabuğunu gırdı' diye ;siz liseli gençlerin deyimiyle şakasınız sanırım.Giresun'un bir şeyi kırdığı falan yok kendinizi kandırmayın...
 
Sorunlar bunlar çözüm nedir .Çözüm kafa yapısını değiştirmekle başlar.Giresunlunun Giresunluya sahip çıkmasıyla.Giresunlu Giresunluyu yükseldiği zaman aşağıya çeker diye bir şey var bunu kırmakla başlar.Siyasi görüşü ne olursa olsun gerçekten bu şehre faydalı insanları desteklenmelidir.Olmayanlarada yol verilmelidir artık.
 
Küme düştük dedik başta düştüysek kalkarız diyor şarkı.Düştük ve içimizde ki irinleri atarak tertemiz bir sayfa açacağız.Hem şehir olarak hem kulüp olarak.Bu şehrin potansiyel gücünü bilenlere uygulanacak yaptırımlar olmalı ve o güç farkettirilmeli.Giresunspor'u şikeyle suçlayıp göz önünde aleni şike yapanlara hangi yaptırım uygulanacak.Karşıyaka-Gaziantep maçının böyle olacağını yazdığımızda bir kaç bilmiş yok efendim o nerden çıktı Öyle şey olur mu demişlerdi.Şimdi soruyoruz ne bir tepki ne bir açıklama var kimler konuşacak ;kimler savunacak bu kentin bu kulübün hakkını ?Kaç araba kaldırdınız ölüm kalım maçı Sakarya'ya kaç dernek yöneticisi vardı Sakarya'da ? Orada ki kızlı erkekli 200 kişilik gerçek Giresunsporluları kutlayalım.Onlar gerçek Giresunludur.
 
Sahi siz Giresun günlerinde neyi kutlayacaksınız .Siz sahi Taksim'den ne diye yüreyeceksiniz ?
 
Ulaş Karakaya
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"inadına_körfez" dedi ki;

erhan hoca hakkında görüşler neler giresunda yani düşmesinde bir payı varmı veya takdir ediliyormu ayrılacakmı.. kendisi çok iyi bir insan beraber çalıştık aynı zamanda futbolcularıda iyi motive ediyor fakat güvenç kurtarla birlikte yıllarca çalıştı onunla beraber hep düşen takımlarda yer aldı, inşallah üstünde etiket olmaz. kocaelisporda zor şartlarda görev aldı 2.yarı büyük iş başardı puanlar topladık ama yetmedi. yine benzer olay giresunda yaşandı küme kalmaya çok yaklaştı ama olmadı yine.

Keşke daha önce gelseydi diyoruz. Gelecek sene inşALLAH bizimle devam eder. Aynen dediğin gibi çok iyi motive ediyor. Erdem Şen, Berkay gibi genç oyuncuları takıma monte etti. Serdar Eylik gibi bir cevher ortaya çıkardı. Cafer can Aksu'da müthiş gelişme kazandı. Hepsi de a2 milli takıma seçildiler(Cafer hariç) ama malesef elimizde tutamayacağız. Şimdi ki sezonda 3 lige pişmeye yolladığımız futbolcuları ve a2'lerdeki cevherleri ortaya çıkarmasını bekleyeceğiz ben hocaya güveniyorum sene başında gelseydi en azından dar kadroyla son dakika yediğimiz golle berabere kaldığımız 2 maçı kazandırırdı ve son dakika'da yediğimiz golle mağlup olduğumuz 1-2 maçtan da berabere kalırdık. Genel olarak Erhan hocaya iyi bir saygı var.
 
Ayrıca küme düşme ile ilgili şunu demek istiyorum biz aslında hak ettik F.Kitapçı'ya istifa diye bağırıp Olgun'u başa getirerek bu sonun ilk kıvılcımıydı ve hep yanlış adımlar atıldı. Şimdi elde hiç bir şey yok bakalım nasıl olacak işler hiç bilmiyorum. 3 Temmuz süreci de yangına benzin döktü ve yandık bittik inşALLAH bu sezon ikinci ligde kalırız. Akhisarspor'un yaptığı atılımları yapar tekrar geri döneriz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
ortak görüş,düşmeyi hiç haketmediğimiz dir.umuyorum iyi bir yonetımle takrar çıkarız 1 lige..hülasa daha yapacağımız çok şey vardı ama nasip olmadı.
birde karsıyakalı arkadaslar son maçlarında ortaya cıkanların,kendi alehlerine geliştiğini düşünerek yazarlarsa daha sağlıklı olur.son 20 dakıkada giresunun 7 gol atmasının mumkun olmadıgı aşikardır.buna rağmen kendı musabakasında gbb saldırmıyorsa ve aptal aptal top çeviriyorsa eğer bu işte bir bit yeniği var demektir !..
 
keşke ligin başında bahri hocanın eline böyle bir takım verilseydi.o zaman değil kumede kalmak,play off bile garanti olurdu..o kısıtlı takımla bile ilk devre evımızde sadece 1 maglubıyetımız vardı.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Öncelikle gerçek Giresunsporlulara geçmiş olsun diyorum çakmaların zaten umrunda değildir.Üzülmeye gerek yok Giresunlular gördüğünüz gibi Türk futbolu bitmiştir :(
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"inadına_körfez" dedi ki;

erhan hoca hakkında görüşler neler giresunda yani düşmesinde bir payı varmı veya takdir ediliyormu ayrılacakmı.. kendisi çok iyi bir insan beraber çalıştık aynı zamanda futbolcularıda iyi motive ediyor fakat güvenç kurtarla birlikte yıllarca çalıştı onunla beraber hep düşen takımlarda yer aldı, inşallah üstünde etiket olmaz. kocaelisporda zor şartlarda görev aldı 2.yarı büyük iş başardı puanlar topladık ama yetmedi. yine benzer olay giresunda yaşandı küme kalmaya çok yaklaştı ama olmadı yine.

düşmemiz asla onun yüzünden değil. ama eğer isteseydi rahat rahat ligde tutardı takımı. ilk zamanlar bizde çok umutlandık ama takımın seri galibiyetlere ihtiyacı varken o anlamsız şekilde beraberliğe çıkıyordu deplasmana. anladığım kadarıyla takımı aldığı durum itibariyle kendiside pek inanmamış olmalı ki sadece toplayabildiğim kadar puan toplayımda hiç olmazsa transfer döneminde piyasa yapayım diye amaçladı. oysa ligde kalma şansı defalarca elimize geçmesine rağmen o kafada ligi çoktan bitirdiği için nasıl kalabileceğimize dair hiçbir hesap kitap yapmamış. ama kendi inanmadığı şey için basında kesin kalacakmışız gibi konuşup taraftarı boş hayallere sürüklediği içinde ayrıca nefret ettim kendisinden.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
seneye insallah hemen geri doner ordanda super lige cikarsiniz. ligin ikinci yarisinda sanirim sadece Tavsanliya ve Denizliye yenildiniz...inanilmaz guzel bir performans cikardniz...bence kesinlikle dusmeyi haketmediniz, insallah toparlar donersiniz..
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.

"inadına_körfez" dedi ki;

erhan hoca hakkında görüşler neler giresunda yani düşmesinde bir payı varmı veya takdir ediliyormu ayrılacakmı.. kendisi çok iyi bir insan beraber çalıştık aynı zamanda futbolcularıda iyi motive ediyor fakat güvenç kurtarla birlikte yıllarca çalıştı onunla beraber hep düşen takımlarda yer aldı, inşallah üstünde etiket olmaz. kocaelisporda zor şartlarda görev aldı 2.yarı büyük iş başardı puanlar topladık ama yetmedi. yine benzer olay giresunda yaşandı küme kalmaya çok yaklaştı ama olmadı yine.

işi son haftaya taşımamızda rolü büyük ama hatalarıda çok.
 
Güngören maçında centilmenlik yapıp 6-2 iken futbolculardan sakin olmasını istemesi , Serdar'a kızması.
 
Rize maçında takıma gol forvet Adem'i çıkartıp ön libero Cem'i alması.
 
Cafercan gibi oyuncuyu en önemli maçta(SAKARYA) oyundan alması.
 
Konya maçında takımın geriye yaslanmasına çözüm bulamaması.
 
bence Bahri Kaya'dan tek farkı pozitif olması , niye peki ? ;
 
Bahri Kaya'da geçen sezon ligin ikicni yarısında transferlerle aynı ivmeyi yakalamış ve seri galibiyetler almıştı , kaldı ki deplasmanda da KSK Diyarbakır ve Denizli'den 3 puan almıştı , ancak Erhan Altın sadece son hafta deplasmanda Sakarya'ya karşı gelip gelebildi tam bir başarısızlık var deplasmanda.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Geçmiş olsun. inşallah tekrar yükselişe geçersiniz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Önceki Yorumlar
Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 Plus sonunda resmi olarak lanse edildi. İşte yeni işlemci...