#
#
Nijerya'nın genç yıldızı turnuvada gösterdiği performansla birçok kulübün yakın takibine girdi.
30/06/2013 - 12:10
Nijerya, 90'da hakimiyet kurduğu Afrika futbolundaki üstünlüğünü Gana ve Fildişi Sahili'ne kaptırınca işleri yeniden yapılandırmaya karar verdi. Gana'nın fabrika gibi çalışan akademi yapısından bir dönem çok fayda gören Nijerya, son dönemde yaptığı atılımlarla tekrar ilgi çekici bir jenerasyon yaratmayı başardı.
 
Türkiye'de düzenlenen U-20 Dünya Kupası'nda ise bir çocuk gelecek dönem için göz kırpıyor. Kısa boyuna rağmen enerjik yapısı ve mücadeleden kaçmayan görüntüsünün yanında teknik becerisi ve oyun görüşü ile dikkat çeken Abdul Jeleel Ajagun, turnuvadan sonra Avrupa'da bir kulübe transfer olabilir.
 
Nijerya grubunu altı puanla ikinci sırada bitirirken, Ajagun'un katkısı oldukça büyük. Grubun açılış maçında turnuvanın favorilerinden Portekiz'in yıldızı Bruma ile düelloya giren genç oyuncu attığı iki gole karşılık mağlubiyeti önleyemedi. Grubun zayıf ekibi Küba karşısında kapanış golünü atan Ajagun, Kore Cumhuriyeti ile oynanan maçta da gösterdiği iyi performansla takımının galibiyete ulaşmasında önemli rol oynadı.
 
Ülkesinde Dolphins FC takımının formasını giyen Ajagun, 15 yaşında profesyonel oldu. Boyu oldukça kısa olan oyuncunun o yaştan bu tarafa oynayabilmesinin nedeni fiziksel yeterliliği değil, yeteneği ve oyun zekası. Oyuncu tarama ekibiyle ünlü İtalya'nın Udinese kulübü şimdiden Ajagun'a kancayı atmış durumda. Nijeryalı oyuncunun performansını sürdürmesi durumunda, Avrupa kariyerine başlayacağı günler uzak görünmüyor...
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan yeni iPad Pro parçalarına ayrıldı....